Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy anyám...

Miért van az, hogy anyám szerint lusta disznó vagyok, ha nem tanulok megállás nélkül?

Figyelt kérdés
Egyedül akkor nem panaszkodott, amikor érettségi előtti utolsó hónapban végig tanultam, és csak evés és vécére menés idejére hagytam abba, máskor mindig azt mondta, hogy lusta disznó vagyok.

2017. jún. 16. 11:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, mi a terved a jövőre? Azért megteszel mindent? Mert ha igen, akkor nem számítanak a jegyek.
2017. jún. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
97%
Érettségi tárgyakból és nyelvekből, plusz legalább egy természettudományos tárgyból mindenképp érdemes a lehető legjobbat kihozni magadból legalább 11.-től, mert akkor tudsz válogatni a továbbtanulási lehetőségek közül. 11. végéig külkerre akartam menni, mert imádok utazni és jó vagyok nyelvekből, 12. elején döntöttem inkább az orvosi mellett, nem jelentett problémát a váltás.:-)
2017. jún. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
7-es de akit nem erdekel a matek es nem is erti, annak nem lesznek ilyen legbol kapott otletei, hogy epiteszmernok akar lenni, mert valoszinusithetoen van annyi esze, hogy tudja, ez a palya nem neki valo. Ha megis, ugyis kiesik az elso felev utan, ha felveszik egyaltalan. Ugyhogy ez eleg rossz erv volt.
2017. jún. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
3-as, és mit csináljak, ha nem érdekel a matek, fizika, kémia? Nem tehetek róla, hogy nem érdekel. Matekból év végén a hármas, érettségin pedig a kettes is csak magántanárral, kínkeservesen lett meg. Olyan hülye meg nem vagyok, hogy építészmérnök akarjak lenni, mert tudom, hogy semmi esélyen sincs rá.
2017. jún. 16. 13:29
 15/21 anonim ***** válasza:
47%

"Ami érdekel, (irodalom, nyelvtan, földrajz, biológia, történelem, angol) azokból 4-es 5-ös, ami nem (matek, fizika, kémia) azokból 2-es 3-as."

Ilyen bizonyítványra valóban nincs okod büszkének lenni. Majd a gyárban te is rájössz miért nem. Tipikus magyar munkamorálod meghozza majd a gyümölcsét.

2017. jún. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nem csak nem érdekel, hanem nem is megy, utolsó. Amúgy meg miért kellene mindenből jónak lennem?
2017. jún. 16. 17:35
 17/21 anonim ***** válasza:

Érdekes... anyám engem sose motivált és sose voltam 3-asnál jobb tanuló akár ált isk, akár közép. Az a helyzet hogy egyébként alapjában kell műveltség de nem ettől függ, hogy mire viszed. Van aki szakmával rendelkezik csak és havi 800e nettót visz haza, míg másik ismerősöm mindig 4-5 ös tanuló volt egy helyi raktárban van 130e nettóért...


A mai világban már kiégett embereket látsz kb 20 éves kortól mivel nem sok opciód van. Szakmával vidéken éhen halsz kb, nyelvvizsgával külföldön tudsz jó pénzt kapni.

Egyébként meg vagy kidolgozod a beled itthon és kicsit jobban élsz de életed nincs, ugyan ezt külföldön több pénzért megtudod tenni de elkölteni nem tudod annyi időd sincs.

Vagy haveri alapon beintéznek jó helyre, de ma M.O-n a polgári társaság nagy része lecsúszott középosztály aki próbál minél több pénzt hazagurítani hogy eltartsa a családját és már bele is van kényszerülve a helyzetbe, tanulni meg már ilyenkor nem is tud mert 4 műszak mellett kivan dögölve. Én nyelvvizsgát mindenképp ajánlok viszont!

Azt bírom mikor hallgatok anyukákat hogy lecseszi a gyerekét mert 5.es és 3db 4 es-e van többi tárgy kitünő de nem jó neki... élni nem hagyják a gyereket és még ha tanul is igy sincs sokkal több esélye hogy havi 300-at visz majd haza lásd előbbi példa.

Kérdező ne hallgass anyádra mert nem ettől függ h csöves leszel-e vagy sem, mert ma diplomások is gyárakban soron dolgoznak, aki meg 8 ált. végzett havi 300-at mert haver,rokon beintézte jó helyre...

2017. jún. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó, az a baj, hogy te is a városi legendák szintjén állsz ès nem érted a lényeget...

A papírral nem az életedet váltod meg, nem a jövődet biztosítod be... pusztán a lehetőségeket... nyílván lehetsz csöves 8osztállyal is meg 3diplomával is...

Csak amíg 3 diplomával van esélyed kimászni belőle, addig 8osztállyal nincs...

Az meg, hogy vidéken szakmával semmire nem mész totál nonszensz...

Ott cseszik el sokan, hogy olyan szakmát választanak, amire a lakterületükön nincs szükség... ezért vannak sokan diplomával gyárakban... mert megszerzik a diplomát, de hogy ők menjenek a munka után, na olyan nincs, inkább siránkoznak az alföldi mucsajröcsögén, hogy nem lehet elhelyezkedni... de ha venné a fáradtságot és vállalna egy költözést, vagy egy kis mobilitást...

Ugyanakkor garantálom neked, ha mucsajröcsögén végzel egy aranykalászos gazda szakmát, hülyére keresheted magad...

Kereslet kínálat... mai világban már ha nem akarsz költözni, nem akarsz menni a munka után, akkor nem olyan diploma kell, amit te szeretnél, hanem amire szükség van a környezetedben... ha pedig 5-10 év múlva megszűnik, akkpr átképezni magad... az élethosszig tanulás sajnos jelen van... ha büdös tanulni, akkor marad a 3 vagy folyamatos műszakos rabszolgameló...

Azt meg senki ne higgye, hogy aki 8 osztállyal lesz milliomos vállalkozó, az nem tanul... az mást sem csinál mint tanul, pusztán autodidakta.

2017. jún. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

17-es vagyok

Teljesen igaz amit mondasz, csak sajnos borsod,nógrád meg hasonló megyékben lesheted a szakmát mert akkor sem fizetnek meg mivel az embereknek sincs pénze.

Jobban ki tud törni de attól is függ mit tanul tovább mert ott is van olyan (lásd személyi edző pl) amiből rengeteg van.

2017. jún. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem mindegy hogy nem érdekel a tantárgy, vagy nem értesz hozzá. Ha amúgy se tudod megérteni a matekot, akkor jó ha 3-as vagy. De ha egyáltalán nem érdekel, de egyébként tudnád 5-ösre akkor az meg gáz. Én jól tudok matekozni, de egyébként nem érdekel annyira. 4-es lettem év végén.

Én sose tanulok, mégis 3-as 4-eseim lettek a bizonyítványomba. Nyilván ez amolyan "képesség" kérdése is, de ha nem vagy ilyen inkább tanulj. Fontos hogy jó jegyeid legyenek (tehát egy 3-as 4-es keverék) a legtöbb dologból, de sose úgy csináld mint ahogy fent írtad. Mindig pont annyit hogy kapj rossz jegyeket.

Egyébként egyet értek a #7-essel.

2017. jún. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!