Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a szülő előre bejelenti, hogy hiába költözik el attól még muszáj havonta hazaadni?

Figyelt kérdés
Lassan költöznék el otthonról és amikor anyám megtudta, hogy el akarok költözni azt mondta, hogy nem érdekli, hogy már nem fogok itthon lakni akkor is haza kell adnom egy bizonyos összeget. A problémám ezzel az, hogy akkor 20-40 ezer forintom marad rezsire, kajára és ruhára és így magamra nem is fogok tudni jóformán semmit költeni és a tisztító és tisztálkodó szereket bele sem számoltam. Van joga elköltözésem után is pénzt kérni, főleg akkora összeget hogy a "megélhetésemre" menjen rá?

2017. júl. 1. 11:34
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
93%
És mégis milyen jogon tart igényt rá? Nem vagy köteles adni!
2017. júl. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Ha nekem ilyet bejelentene bárki, akkor csak jót mosolyognék rajta és közölném hogy nem.


Az más ha valaki rászorul és segíteni kell, de hogy fizessek nem kevés összeget "csak mert" alapon, az pofátlanság.


Én úgy gondolom, a szülőnek nincs joga elvárni ilyen formájú támogatást, elvégre nem a gyerek kérte hogy megcsinálják, akkor ne neki kelljen már kifizetnie azt hogy felnevelték.

2017. júl. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Amúgy nekem az alkoholista apám volt ilyen pénz centrikus amíg élt.


Ő maga nem dolgozott 25-30 évig, csak segélyen és anyám pénzén élt. Bezzeg tőlünk sajnált 500 forintot is. Volt hogy a 10-14 évesen összegyűjtött pár ezer forintomat nyúlta le.


Nem egyszer jött azzal hogy "Menj már át nagyapádékhoz, adnak pénzt". Én meg 14 évesen közöltem egy 40 éves emberrel, hogy soha nem a pénzért mentem a nagyszüleimhez.


Öcsém otthon lakott, mikor meghallotta hogy mennyit keres, akkor azonnal kijelentette hogy mivel otthon lakik, ezért le kellene adnia a teljes fizetését, és majd ő beosztja...Magyarul még a saját gyerekétől is sajnálta a pénzt amiért ő megdolgozott.

2017. júl. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha eszed van, nem adsz neki. Valószínűleg meg fog sértődni, haragudni, dühöngeni, de ez csak az ő helytelen felfogása miatt van, nem miattad.

Én díjazom, ha valaki támogatja szükség esetén a szüleit, de ilyen pofátlan kérés - még csak nem is kérés, közlés - esetén nem tenném.

Tedd félre inkább, építgesd az életed, arra a pénzre neked van szükséged és te dolgozol meg érte.

2017. júl. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
89%
60 ezer forint nem elég egy albérletre. Egy lakható, és viszonylag jó helyen található albérletért csak 60 ezret kell fizetni azért, mert abban lakhatsz + rezsi, ami télen egyértelműen többe kerül + közösköltség. Azaz a legolcsóbbért is fizetni kell 85-100 ezer forintot. A szüleid nem normálisak. Azért, mert nekik nem úgy sikerült az életük, ahogyan szerették volna, nem a saját gyereküket kellene kizsákmányolni.
2017. júl. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
100%

nem kell hazaadnod. Ha megteheted akkor segítheted őt mikor nincs elég pénze de nem követelőzhet.

Nálunk anyám 1-2 éven keresztül kért pénzt havi szinten miután dolgozni kezdtem de addig vitatkoztam vele hogy megegyeztünk hogy nem adok egy forintot sem hanem teszem félre hogy legyen tőkém mikor elköltözök(idén elköltözök), ráadásul tesóm se ad be semmit és az nem fair hogy én adok, tesóm meg megtartja az egész fizetését.

Apám még mindig követelné hogy fizessek számlákat de egyik haverja/barátja se kér a gyerekétől pénzt, a szomszéd még a gyerekei párjait is tartja mikor jönnek.

2017. júl. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
100%

Ami azt illeti én otthonlakásért se fizettem volna ennyit.

Minél előbb elköltöznék, de tényleg. Amint lehetőségem van rá szó nélkül lépnék le és nem hogy a pénzemet nem látnák többet, de nagy valószínűség szerint engem sem. Nagyon nem bírom az ilyen pénzhajhász, követelőző "szülőket".

2017. júl. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
100%
Csak kapkodom a levegot hogy ilyen letezik. Borzaszto. Szerintem ezeknek csak nyűg volt a gyerek a nyakukba..
2017. júl. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson adni, elköltöztél, nincs rád kiadás. Oldják meg a problémájukat. Anyaként írom, a saját kezemet törném el, nemhogy a gyerekemet így megnyomorítsam anyagilag. Mióta megszületett a 2 fiam ők az elsők, a legfontosabb, hogy jól boldoguljanak az életben. Az a szülő nem normális, aki ilyet kér.
2017. júl. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 wiWell ***** válasza:
84%
Kérdezd meg anyádtól, hogy ő mennyit fizet a saját anyjának (nagyidnak) havonta, annyit adsz neki te is.
2017. júl. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!