Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a szülő előre bejelenti, hogy hiába költözik el attól még muszáj havonta hazaadni?

Figyelt kérdés
Lassan költöznék el otthonról és amikor anyám megtudta, hogy el akarok költözni azt mondta, hogy nem érdekli, hogy már nem fogok itthon lakni akkor is haza kell adnom egy bizonyos összeget. A problémám ezzel az, hogy akkor 20-40 ezer forintom marad rezsire, kajára és ruhára és így magamra nem is fogok tudni jóformán semmit költeni és a tisztító és tisztálkodó szereket bele sem számoltam. Van joga elköltözésem után is pénzt kérni, főleg akkora összeget hogy a "megélhetésemre" menjen rá?

2017. júl. 1. 11:34
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:
Igen dolgozik.
2017. júl. 1. 11:48
 12/53 Dzseri ***** válasza:
100%

olyan, hogy szülőtartás mint kifejezés nem létezik, rokontartás van. (amibe természetesen a szülő is beletartozik)

Lást lentett a feltételeit:

ptk:

4:194. § [A rokontartásra való jogosultság]

(1) Rokonaival szemben az jogosult tartásra, aki magát önhibáján kívül nem képes eltartani, és akinek tartásra kötelezhető házastársa, volt házastársa vagy volt élettársa nincs.

(2) Érdemtelen a tartásra az a nagykorú, aki a tartásra kötelezettel vagy vele együtt élő hozzátartozójával szemben olyan súlyosan kifogásolható magatartást tanúsít vagy olyan életvitelt folytat, amely miatt tartása a kötelezettől - figyelemmel a jogosult és a kötelezett kapcsolatának jellegére és a kötelezett magatartására is - nem várható el.

(3) Ha a szülő a tartási, gondozási és nevelési kötelezettségének eleget tett, a gyermek a vele szemben tanúsított kirívóan súlyos magatartás esetén hivatkozhat a szülő érdemtelenségére.


(1) A tartási kötelezettség - ha e törvény eltérően nem rendelkezik - az egyenesági rokonokat terheli egymással szemben.

(2) Tartási kötelezettsége áll fenn elsősorban a szülőnek a gyermekével és a nagykorú gyermeknek a rászoruló szülőjével szemben.

2017. júl. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
93%
Tartozol neki? Pl fizette a sulid es megegyeztetek hogy majd visszaadod neki ha dolgozol? (mellesleg mar bocs de ha igen jo fura egy anyukad van, mert engem is tanittattak de nem várták el h segítsek bar segítek ha tudok de az elején nem is tudtam vna ha vartak vna se) lényeg h ha lejárat ha nem neked szükséged van önálló életre es ha nem fér bele nem fér bele. Segíts neki, vegyél neki max kaját vagy segíts a haz korul de rendszeresen hazaadni nem hinnem h "kell"
2017. júl. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 A kérdező kommentje:
Nem egyeztünk meg semmilyen kölcsönben, de ha lenne is kölcsön akkor ezt uzsorakamatnak nevezném, mert ha 1 évet számolok, akkor 1 millió forintról beszélünk. Ha véletlen el is feljetettem valamilyen kölcsönt biztos, hogy nem 1 millió forint volt. Plusz ha lenne kölcsön amit elfelejtettem 100% hogy felhozta volna, mert az ilyesmit szereti felhánytorgatni.
2017. júl. 1. 12:07
 15/53 A kérdező kommentje:
Csak úgy nem tudok átugrani segíteni a ház körül nagyjából 300 km-re fogunk egymástól lakni.
2017. júl. 1. 12:08
 16/53 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt. A fizetésem nagy részét elvileg le kellett adnom, de behazudtam azt, hogy 80 ezret keresek, így "csak" 65 ezret kellett fizetnem. Kaját magamnak oldjam meg (BKV bérletet is), felnőtt vagyok. Gyűjtögettem, leléptem, előtte 1 héttel szóltam, hogy pápá. Akkor azt mondták, hogy min. havi 65-öt még mindig elvárják, de megértik, ha az elején "csak" havi 50-et adnék, de ez ne legyen 1-2 hónapnál több.

Olyan cukik voltak ily' fokú megértéssel, hogy rájuk mosolyogtam és ajánlottam a legősibb mesterséget, hogy azzal gyorsan pénzt lehet szerezni. Azóta is csak pénzért hívogatnak, de ilyenkor leteszem szó nélkül.

2017. júl. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
91%

Nem bántásból de ,,milyen hülye" vagy felnőtt létedre?

Lejárató kampány? Ki hiszi el ezeknek? Max az öregasszonyok. Normális ember meg nem.


Meg a ,,környéken"

300 km-re laksz tőle majd.

Ha az álla a seggében lenne se tudna mit tenni 300 km-re.


Nem kell hazaadni és károg majd az öregasszonyoknak. Ennyi. Ha meg ennyi kell belőled akkor meg szerintem meg is szakadhat:)

2017. júl. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
100%
Mégis milyen alapon várja el ezt? Azért mert felnevelt? De **** senki nem kötelezte rá, hogy szüljön! Méghogy fizetni a felnevelésért... Szerintem költözz el, és szakíttsd meg vele a kapcsolatot. A pletykálkodást meg hagyd figyelmen kívül.
2017. júl. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
100%

mint ha én írtam volna ki a kérdést kedves kérdező!!

meglepődtem, hogy nem csak én vagyok így ezzel!!


ilyenkor tényleg mit lehet csinálni?...olyan rossz

mintha anya zsarolna minket hogy na felneveltünk akkor is adsz haza x összeget...mert mindig mondja: ezért neveltelek fel, ezért tartottalak el??....

ez nagyon rossz nekem is...

félek én is elköltözni :(

de persze én se adnék haza, pont ezért...

24L

2017. júl. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 Költőnő? ***** válasza:
100%
Támogatom a szüleim, de ha így követelnék; ott lenne vége.
2017. júl. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!