Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a szülő előre bejelenti, hogy hiába költözik el attól még muszáj havonta hazaadni?

Figyelt kérdés
Lassan költöznék el otthonról és amikor anyám megtudta, hogy el akarok költözni azt mondta, hogy nem érdekli, hogy már nem fogok itthon lakni akkor is haza kell adnom egy bizonyos összeget. A problémám ezzel az, hogy akkor 20-40 ezer forintom marad rezsire, kajára és ruhára és így magamra nem is fogok tudni jóformán semmit költeni és a tisztító és tisztálkodó szereket bele sem számoltam. Van joga elköltözésem után is pénzt kérni, főleg akkora összeget hogy a "megélhetésemre" menjen rá?

2017. júl. 1. 11:34
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy messze leszek csak felmerült bennem, hogyha itt veszek házat és itt fogok lakni miket fogok hallgatni. Ez azért elég rosszul esik. Alapból adtam volna, ha rászorulnak de nem minden hónapban és nem akkora összeget, hogy nekem kajára se maradjon. Csak igazából kíváncsi lettem volna, hogy annyira természetes, hogy elköltözés után is ekkora összegekkel támogassam őket? De amióta kiderült, ez azóta folyamatosan növelni akarnak azon az összegen is, amivel jelenleg szállok be a családi költségvetésbe.
2017. júl. 1. 12:35
 22/53 anonim ***** válasza:
82%
Mekkora összegről van szó?
2017. júl. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó! Írta, hogy havi 65.000 Ft.

Most nem azért, de ha magadnak fizetnéd a kaját, meg rezsit, se kerülne ennyibe. Akkor adta volna oda a számlákat és osztotta volna el. Meg a felnőtt gyerekének "ad" havi 15.000 Ft-ot a fizetéséből... Vicc az egész!

Örülj, hogy megteheted, hogy elköltözöl!

Tényleg menj el, minél messzebbre!

Én meg mondanám nekik, hogy nem futja arra, hogy hazaadjak, mert nekem is kell. Ha megszorultok segítek, de ennyi, így is épphogy kijövök.

De amúgy ez tényleg mi, hogy nem is laksz ott, de havi fix összeget utalj haza, mert anyuci azt mondta...

Egyáltalán nincs joga, de ezt te is tudod!

2017. júl. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
94%
Jól pofán röhögném.
2017. júl. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
100%
Nincs joga semmit sem kérni. Mehet ahová akar, pletyizhet amit akar miért érdekel ez téged? 300 km távolságból meg főleg. Undorító, felháborító a hozzáállása, nem hittem volna hogy van ilyen szülő. Ha nem tetszik mehet a bíróságra is rokontartásért, csak éppen felnőttként nem vagy köteles a saját károdra eltartani. Ha ezt meg is lépi és egyáltalán megítélnek valamit az max. pár ezer forint lesz, de nem a fizetésed nagyobb része. Még gyerektartásba is csak max. a fizud felét vehetik el, pedig azt sokkal komolyabban veszik mint egy ilyen "anya" követelőzését.
2017. júl. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
100%
A véleményem röviden: Anyád egy undorító élősködő. Egy fillért se adj neki.
2017. júl. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
100%
Remélem egy centet se kapnak a szüleid kérdező...
2017. júl. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
100%
Adják ki a volt szobád albérletbe ha pénz kell nekik.
2017. júl. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező!


Édesanyád megnevezte a pénzügyi követelése jogalapját? Ugye, olyan törvény, h neked külön lakó felnőttként pénzt kellene hazaadnod, nincs. H nem tetszik neki, h nem adsz neki pénzt, pereljen be. Akarattal nem írtam azt, h pénzt hazaadni: te nem vele fogsz élni, neked nem az lesz az otthonod.


Mégis, mivel járatna le? Vállani tudod azt a kockázatot, h a faludban/városban "le vagy járva"? Egyáltalán, miért fontos ez most, mikor végre élhetőbb helyre kerülnél, ahol új munkahelyed, új életed lesz, h 300 kilométerre tőled ki mit gondol? Milyen mértékben vagy felelős mások fejében lévő katyvaszért, amit ők vmi kideríthetetlen félreértés alapján gondolkodásnak neveznek?


Nyugodtan meg lehet édesanyádnak mondani, h azt kockáztatja, láthatja-e valaha az unokáit. Neked nem kötelességed elvinni a párod, későbbi családod, stb.


Természetesen ha úgy hozza az élet, és ő már alkalmatlan lesz az önfenntartásra, akkor változni fognak a vele szembeni erkölcsi kötelezettségeid. De csak akkor.


Előre nézz, azt javaslom. Inkább a jövőd alapozd meg, mint hogy vmi mondvacsinált okkal az anyagi forrásaid egy részéről az ő javára lemondj.


Jó döntést kívánok!

2017. júl. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem 65 ezer forintról, hanem 80-ról van szó. 160-180 ezer forintot fogok keresni abból ő 80 ezer forintra igényt tart. Az elbérletre olyan 60 ezer forintra számoltam, mert annyiért láttam.
2017. júl. 1. 15:29
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!