Jogosan akadtam ki?

Figyelt kérdés

Idén államvizsgáztam, hamarosan doktorrá avatnak. Öt évig kitanultam a lelkem és végül elértem az álmom hogy orvos lehessek. Annyira boldog voltam.

Hazajöttem (másik városban voltam albérletben az egyetem miatt). Apám nagyon érdekes ember úgy el van a maga világában. Összevesztek anyámmal még a költözésem előtt, mire én hazaértem nem nagyon beszéltek egymással. Na mindegy már kb 3 hónapja amúgy is mondtam h mikor lesz a diplomaosztóm, anyámmal egyik nap elmentünk ruhát venni is. Mikor hazaértünk kérdeztem apám h akkor hány jegyet vegyek a diplomaosztómra és ekkor hangzott el az az ominózus mondat: "Miért, most ez mikor lesz? Elmegyünk rá egyáltalán? Nekem senki nem mondott semmit erről, nem is tudok semmiről"

Egyszerűen szó szerint lefagytam, 5 rohadt kemény év van mögöttem, kitanultam a belem és van képe egy olyan felvetéshez h mindez semmi, arra se érdemes h emiatt utazzunk 50 km-t és rászánjunk egy napot h megünnepeljük? Egész nap csak zokogtam annyira rosszul esett. Azóta nem tudok jóérzéssel gondolni a diplomaosztóra, úgy érzem a mondatai, a hozzáállása megölt minden örömöt, varakozast ami ehhez kapcsolódott.


2017. júl. 6. 10:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is ez fordult meg a fejembe, hogy fogorvosként is és tök mindegy milyen orvos, hát elég necces helyzetek vannak a páciensekkel. Akkor mit fog csinálni. Mert lesz aki neki esik, jobbik esetben csak szavakkal, de az mindennapos lesz. AZ értetlen beteg, aki csinálja a hülyét. A másik, bepanaszolják mindenért az orvosokat, féllábbal a bíróságon vannak egész életükben. Ott nem sírhat majd munka közben, a páciens, asszisztens, főnök előtt. Mi lenne vele kórházi orvosként? A másik, ja a pácienssel is érezteti, hogy ja Ő mennyit tanult 5 évig és azzal valami földöntúli teljesítményt csinált. Más is, és lesz bőven a páciensek közt is aki többet tanult.
2017. júl. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
75%
Azért egy apa meg egy páciens között van különbség. Ha apás a kérdező, az apa az atyaúristen, példaképe akkor egy ilyen szöveggel 2mp alatt igazán a lelkébe tapos. Elég érdekes az apukád kérdező. Ha 3hónapja szóltál (tehát április) akkor szerintem vmi külsős dolog nem emlékezett rá. És arra a kérdésre: " Elmegyünk rá egyáltalán?", az apa azt érzékelteti a kérdezővel, mint ha pl. a szomszéd Pistike ballagására mennének, annyira nincs kedve az egészhez. És ez eshet rosszul a kérdezőnek
2017. júl. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%
Egy picit túlreagáltad, nyilván stresszes vagy most. Egy szóval nem mondta,hogy nem megy el. Az "elmegyünk rá egyáltalán?" és a "nem megyünk el rá"között óriási különbség van. Mond meg neki, hogy mikor lesz,szépen elmentek és nagyon büszke lesz a gyermekére.
2017. júl. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%

Túl reagáltad. Az én apám is ilyen, ilyenkor szépen elismétlem neki a dolgokat. Ekkor és itt lesz, igen szeretném, hogy jöjjön.

Változni nem fog, valószínűleg a tiéd sem most lett ilyen, nem értem min lepődsz meg.

2017. júl. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Leírod az első sorokban, hogy apukád nagyon érdekes ember, és el van a maga világában.

Akkor miért lepődsz meg? Ő nyilván nem az a fajta, hogy kiugrik örömében a bőréből és alig várja, hogy öltönybe öltözve vigyázzba vágja magát egy eseményen.

Ettől még lehet nagyon büszke rád!!!

"Nekem senki nem mondott semmit erről, nem is tudok semmiről" Ez is leírod. Nekem ebből az jön le, hogy ő kimarad mindenféle szervezésből, intézkedésből. Hívd meg normálisan! Ha már te is normális viselkedést vársz el tőle, akkor neked is illene normálisan meghívni. Az nem meghívás, hogy hány db meghívót igényeljek. Erre apukád is mondhatná, hogy milyen bunkó vagy, meg sem hívod, csak benyögöd, hogy hány meghívót rendeljek.

2017. júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
57%
Megértelek de az ilyent el kell engedni. Nekem a saját anyum mondta esküvőszervezéskor hogy háhh minek az vegyek a piacon egy fehér szoknyát annyit talán ér a dolog pedig tehetősek vagyunk. Ha az ember családja ilyen az nem változik, egyszerűen ha nem érdekli őket fejenállhatsz akkor se. Nélkülük is élvezned kell a boldogságod mert megérdemled.
2017. júl. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a 12-es válaszolónak különösen, neki sikerült megérteni a fő problémát. Biztos, hogy én is túlreagáltam, mert azért nagyon elfáradtam az utóbbi hónapokban.

Az önjelölt pszichológusok véleménye továbbra se nagyon izgat, szerintem irtó nagy tudatlanságra vall hogy egyetlen 15 soros szituációból skicceli fel a személyiségemet meg von le következtetést hogy milyen orvos leszek. Röhej. :D

2017. júl. 6. 16:44
 18/19 anonim ***** válasza:
91%
Csaladi peldammal élnék. Tesom most vegzett jogaszkent. Anyukám 5 eve erre várt, a diplomaoszto heteben folyamatosan pörgött, annyira várta. Na mi apaval nagyon nem. Minden bajunk volt, hogy menni kell. Nem azért, mert nem vagyunk ra büszkék, mert kimondhatalan buszkeseg tölt el mindkettonket, azzal kapcsolatban, hogy megszerezte a diplomát. Az ok az, hogy utaljuk a rendezvenyeket, hogy puccba kell vagni magunkat es vegig kell fenekelni 3 órát. Ne vedd a szívedre. Ez nincs kapcsolatban azzal, hogy buszke-e rad.
2017. júl. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, átérzem milyen érzés lehet. Nálunk is ilyenhez hasonló helyzetek vannak, sajnos.

12-es voltam.

Remélem apukádnak csak rossz napja volt, beszéld meg vele mindenképp, és remélem rendbe jön minden :)

Gratulálok a diplomádhoz, sok sikert az egészségügyben, pár év múlva lehet találkozunk ;)

2017. júl. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!