Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedik, hogy...

Miért nem engedik, hogy találkoztak az internetes barátnőimmel?

Figyelt kérdés

Még ezen a nyáron szeretnénk találkozni, csak az a gond, hogy az én szüleim nem engedik. A barátnőim szülei benne vannak a dologban, viszont nekem egyre jobban ellenzik. Hiába mondom nekik, hogy már több, mint 2 éve ismerjük egymást és többször is videochateltünk, mintha meg sem hallanák. Arra rá tudtam venni a szüleimet, hogy beszéljenek a barátnőim szüleivel videochaten keresztül, nem volt semmi haszna. Még csak nem is kellene sokat utaznom. Egyre csak azt mondogatják, hogy "nem szabad ilyenbe belemenni" és "ha nem akarom az utca sarkán végezni, akkor nem találkozok velük". Értem én, hogy csak féltenek, de nem értik meg, hogy nekem milyen sokat jelentenek. Soha nem voltak barátaim és örültem, hogy végre szerezhettem. Az a baj, ha idén nyáron nem találkozunk, akkor valószínűleg soha.

16/L



2017. júl. 10. 15:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ha elmennék, akkor az valószínűleg előbb-utóbb kiderülne és csak rosszabb helyzetben lennék, mint most vagyok. Így is folyamatosan azt kérdezik, hogy miért beszélgetek idegenekkel, meg amúgy is elég nyuszi vagyok az ilyenkhez :D még soha nem mentem el itthonról engedély nélkül.
2017. júl. 10. 16:08
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Huh hát sajnállak, én még 3 éve neten keresztül ismertem meg 4 lányt, akik eleve ismerték egymást és fél év után talákoztunk. Én anyám szerencsére egyáltalán nem volt ellenük, sőt mindig kérdezett felőlük. Azóta is jóba vagyunk és igyekszünk találkozókat szervezni, amikor mindenki ráér. Az internetnek vannak veszélyei de a szüleid túlféltenek, ezt kéne valahogy megértetned velük, ha nem is lesz könnyű, ne add fel! 18/L
2017. júl. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nagyon tudom irigyelni azokat, akik már találkoztak az internetes barátaival. Mondhatni, hogy nekem egy álmom válna valóra, ha találkozhatnék velük.

Beszéltem anyával és ő azt mondta, hogy még addig meggondolja a dolgot. Nem tudom, hogy ez nála jót vagy rosszat jelent-e, de reménykedek az előbbiben :D

2017. júl. 10. 16:34
 14/15 anonim ***** válasza:
89%

Nyilván gyerek vagy még, de 16 évesen már nem annyira. Ne hagyd,hogy teljesen gyerekként kezeljenek, próbáld kivívi magadnak, hogy ilyen dolgokat megengedjenek.

Ha nem állsz a sarkadra, akkor 20 évesen is ugyanitt fogtok tartani, nem engednek meg majd tök alap dolgokat.

2017. júl. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
30%

Van valami fontos dolog, amit a kérdező elhallgat előlünk.


Talán még nem koraérett.


Esetleg törékeny teremtés lehet vagy/és lényegesen fiatalabbnak néz ki a koránál.


Egyre inkább azt veszem ki a hozzászólásaiból, hogy már mindenki ellenzi: a szülők, rokonok a család ismerősei.

Nyilván van valami nyomos ok a háttérben, amiért jogos lehet a szülők és rokonok aggódása.


Ne kapkodd el ezt a találkozást.


(Ha pedig van valami ok, és az velünk nem akarod megosztani, megértjük. Nem vagy köteles az esetleges betegségedről vagy feltűnő testi, lelki hiányosságodról/vagy bármilyen fogyatékosságodról egy nyilvános fórumon beszélni. Nem is szabad!)


Én úgy érzem, hogy a szüleid okkal féltenek és talán valami hatalmas csalódástól akarnak megóvni.


Bocsánat a kendőzetlen nyíltságomért, de valakinek ezt a lehetőséget is fel kellett vetnie, a tisztánlátás kedvéért.


A kérdezőtől meg végképp óriási bocsánatot kérek, ha a találgatásomat sértésként élte meg.


Nem a bántás, hanem a helyzet tisztázása a célom, amit valamiért nem kap meg a szüleitől és a rokonoktól.

2017. júl. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!