Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hamarosan elköltözöm a szüleim...

Hamarosan elköltözöm a szüleimtől, tudnátok országot ajánlani, ahová érdemes?

Figyelt kérdés

23 éves fiú vagyok, idén ha minden jól megy, végzek az egyetemmel, és sikerült félreraknom, illetve év közben és a nyáron annyi pénzt keresnem (programozóként), illetve a szüleim és testvérem támogatásából is van annyi, hogy el tudjak költözni, és "az alapokat le tudjam fektetni". A költözésem szempontjából a legfontosabb néhány igen "érdekes" kritérium lenne:


-Nem túl szélsőséges időjárás (nincs 40 fokos nyár, ami 3 hétig tart)

-Nincsen (vagy a társadalomba már beintegrálódtak és ugyanúgy dolgoznak) ennyi roma, mint itt Magyarországon

-Elegendő az angol nyelv tudása (felsőfokú nyelvvizsga már megvan, igyekszem ennél még jobban elsajátítani a nyelvet).


Lehet nem a legjobb kategóriát választottam erre, de nem nagyon találtam erre a kérdésre alkalmas részt.


2015. aug. 21. 12:41
 1/10 anonim válasza:
100%
Anglia (nagyon jo munkalehetosegek, angol nyelv)
2015. aug. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1. MILYEN egyetemet végzel? Mert elég fontos lenne tudni, mihez értesz.


2. MENNYI "alapod" van?


3. MIT akarsz ott csinálni?


Az idöjöjárás egyre kevésbé kiszámítható, olyan területeket, ahol nemrég még ritka volt a 30 fok, az idén közel 40 fokokat mértek - szóval egyértelmüen nem lehet megszabni, hogy mennyi a max, höfok. De az Alpoktól északra ritka a 30 fok fölötti nyár.

Nyugatabbra elég ritkák a romák, és akik ott élnek (és nem MO-ról jöttek), azok normálisan viselkednek.

CSAK angol nyelvtudással NAgy-Britannia jöhet Európában szóba, ezen kívöl még az USA esetleg Kanada jöhet számtasba.


Ausztrália kiesik a meleg miatt, máshol meg nem csak angolt kell tudni.

2015. aug. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Ha csak a meleg zavar, a hideg nem, akkor Kanada.
2015. aug. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress Írországban munkalehetőségeket.
2015. aug. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is Nagy-Britanniát javaslom, nem feltétlenül Londont (nagyon drága a lakhatás, közlekedés), inkább kisebb várost.

Talán jön majd hozzáértőbb is, én csak Londonban jártam, de azt tudjad, hogy romák ugyan nem jellemzők, viszont van mindenféle más náció, rengeteg az arab bevándorló pl. A nagy többség integrálódott, teljesen oké (sőt, ők kifejezetten kedvesek), nekem azért volt szerencsétlenségem az ellenkezőjével is találkozni. Problémás emberek, bűnözők mindenütt vannak, akárhova mész.

Mielőtt valaki belém köt: nem, nem vagyok rasszista, nem bőrszín vagy származás alapján ítélek.

2015. aug. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

Valódi Angliát javaslom, ami semmiképpen sem London. Biztos nyelvtudással vidéken nagyon klassz kis életet tudsz felépíteni minden gond nélkül.

Ne menj fel nagyon északra mert már rosszabb arrafelé az időjárás.


Egyébként ez milyen természetes lett,elképedtem ahogy a kérdést olvastam. :) Elköltözöm a szüleimtől,melyik országba menjek?! Mára teljesen evidens lett hogy másik országba kell menni. Régen ez leszűkült az adott városra, legfeljebb a fiatalok kacérkodtak a fővárossal. Hát megváltozott a világ. Nincs ebben semmi rossz, én is külföldön élek.

2015. aug. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Külföldre mennék mindenképp a jobb megélhetés miatt. Szeretnék majd a későbbiekben a szüleimnek besegíteni nyugdíjas korukra, mivel ki tudja, 10 év múlva lesz-e még olyan, hogy nyugdíj, és csak Magyarországon esélytelen lenne ezt biztosítani. Illetve világot is szeretnék látni, megismerkedi külföldi országokkal, és az erre megkeresett pénzt itthon lehetetlen lenne megszerezni.


A végzettségem programtervező informatikus (ELTE-IK), de a programozáson túl rengeteg egyéb szakterülethez értek.


Az összeget, ha nem gond, egyelőre nem mondanám el, elég nagy összegről van szó, de mégsem annyiról, hogy évekig tudjak lébecolni. Illetve de, meg tudnám azt tenni, viszont akkor egy itthoni albérletben tenném azt, amit nem akarnék.


Tervezek még tovább is tanulni ennél, folyamatosan képezni magam, elég magasak magammal szemben az elvárásaim, és mindenképp törekednék arra, hogy a lehető legtöbbet hozzam ki a munkámból. Családot is szeretnék a későbbiekben alapítani, és nem akarok napról napra élni, amire szintén inkább csak külföldön lenne lehetőségem.

2015. aug. 21. 13:29
 8/10 A kérdező kommentje:
Hajlandó vagyok további nyelvet is tanulni, az angolt azért mondtam, mert az megy már majdnem tökéletesen. Ha például azt mondjátok, hogy Németország, akkor azt mondom, rendben van, amennyiben a munkahelyemen elegendő az, hogy angolul tudok beszélni, illetve a projekteket is angolul (bár a kód szempontjából ez végülis mindegy) el tudom végezni.
2015. aug. 21. 13:30
 9/10 A kérdező kommentje:
A meleg időjárást azért mondtam, mert az idei hőség nagyon csúnyán betett nekem, teljesen kedvtelen voltam, többször is rosszul voltam, nem bírom a tartós 40 fok közeli hőséget. Nem gond, ha néha ennyire felszökik az idő, csak ne legyen tartós. Ezért egy kicsit hűvösebb, kellemes időjárású országot gondoltam.
2015. aug. 21. 13:32
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
Új-Zélandnak nézz még utána időjárás szempontjából. Bár jó messze van, de angolul beszélnek és nem olyan forró az éghajlata mint Ausztráliának.
2015. aug. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!