Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan próbáljam jobban...

Hogyan próbáljam jobban elfogadni a párom felnőtt gyerekeit?

Figyelt kérdés

Páromnak két felnőtt gyereke van, a kisebbik egy fiú, 19 éves. Most érettségizett le, szeptembertől OKJ-re megy. Iszonyatosan rendetlen és sokszor fürdeni sem hajlandó.. Párom sokat veszekedik vele emiatt. Egyszerűen képtelen a gyerek elmosogatni maga után vagy kivinni a szennyes a szobájából. Emellett nagyon hangulat-ember is. Ha beszélgetős kedve van, akkor órákat trécsel az apjával a nappaliban, de ha meg nincs, akkor egész nap ki sem jön a szobájából.

Ráadásul most tartott egy bulit is, amíg nem voltunk itthon és szörnyű rendetlenség maradt utána a lakásban, 3 órán keresztül takarítottunk. Még az én kisfiam (4 éves) szobájából is kihoztak egy asztalt..

Próbál a párom rászólni, de nem igazán érdekli a gyereket, ha olyanja van. De ha meg nem jön rá az ötperc, akkor teljesen rendes, kedves, illedelmes, segít főzni. Csak nehezen tolerálom ezt a trehányságot.


A másik "gyerek" nem velünk lakik, ő 21 éves és lány. Egyetemen tanul és rettentően sznob. Ha valami nem tetszik neki, akkor köntörfalazás nélkül megmondja. Semmi tapintat nincs benne ("Szerintem ez a szőnyeg nagyon ronda." <-- pl).

Valami mindig nem jó neki, örökké elégedetlenkedik és nagyon ünneprontóan tud viselkedni (nem hajlandó vágott virágot venni, nem hajlandó bizonyos üzletekben vásárolni - "tudatos vásárlói magatartás"-ként aposztrofálja, mert ő "nem vásárol olyan üzletláncnál, amelyiknek az üzletpolitikája visszataszító")

És ha jön hozzánk, akkor direkt meg kell néznem, hogy honnan veszek üdítőt. (Mondjuk korrekt, mert nem várja el, hogy vegyek neki, meginná a csapvizet is, de az apja a gyerek kedvében akar járni.)

A másik, hogy érzem, hogy fenntartásokkal kezel engem és zavarja, hogy "érzékeny" vagyok. (Ezt ő mondta.)


Tudom, összevissza lett a leírásom, kérdezzetek, ha valami nem világos.


A lényeg, hogy én szeretnék jobb kapcsolatban lenni a gyerekekkel, de egyszerűen nehezen lépek túl ezeken a tulajdonságaikon. Egy igénytelen, rendetlen és egy ennyire erős, agresszív jellem nehezen szőnyeg alá seperhető.

Tudtok valamit tanácsolni?



2017. júl. 20. 08:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ha kisebb gyerekekről lenne szó, lehet, hogy a kapcsolat rovására is mehetne, hogy nem tudod Őket elfogadni. De így, hogy ennyi idősek, valószínűleg hamarosan kirepülnek a fészekből. Én tudok egy olyan nőt, aki lány létére 30-on túl hozzáment egy özvegy férfihoz, akinek két tizenéves gyereke volt. Onnantól közösen nevelték a gyerekeket és lett egy közös is. De miután a férfi meghalt a nőre rá sem néztek a mostohagyerekei. Ebben a tizen- huszonéves a korban már nem leszel nekik olyan, mintha az anyjuk lennél, akkor sem, ha az igazi anyjuk nem nevelte őket.
2017. júl. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!