Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a lányotok elmondaná, hogy...

Ha a lányotok elmondaná, hogy terhes, de abortuszt akar, mindenképpen tudni akarnátok, hogy ki az apa?

Figyelt kérdés

Sajnos terhes lettem, nem tartom meg.

19 éves vagyok, szóval a szüleimnek tudnia sem kéne róla, de anyának szeretném elmondani, másnak nem. Viszont nem szeretném, hogy megtudja, kitől lettem terhes...


Szerintetek tiszteletben tartaná a kérésemet, hogy ne kérdezősködjön, nyomozzon utána?


2017. júl. 20. 10:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, én tiszteletben tartanám a kérésed, de az én vagyok, az anyukádat nem ismerem. (ha nem vagy benne biztos, akkor a saját nyugalmad érdekében inkább ne szólj az abortuszról se, vagy fogd egy éjszakás kalandra)

#5, te nagyon utálod a saját gyereked, hogy "csak jót akarva" tennéd tönkre az életét? Szerencsére nem rajtad múlna...

2017. júl. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
17%
Szerintem teljesen minden h ki az apja,megfogantál és kész a baba. Felesleges manőverezned, legjobb az egyenes út. Borzasztó teher lenne, ha titkolóznál. Joga van tudni a gyerekről édesanyádnak és az apának. Megkönnyebbülnél és még bíztathatnának is h ne hamarkodd el döntésed. Sajnos a nők és családja is megszenvedik az abortuszt. Nem beszélve a babáról, akit kitépnek belőled. Még mindig a "kisebb rossz" volna világra engedned babád. Akik nem a halált, hanem az életet válasszák áldottak lesznek!
2017. júl. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%
#12, szerintem a Kérdező csak jobban tudja, hogy SZÁMÁRA mi a legjobb... nyilván jó okkal nem akarja megnevezni az apát.
2017. júl. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
85%
"Joga van tudni a gyerekről édesanyádnak" - a világon semmi joga nincs hozzá, a Kérdező magánügye, hogy kivel beszéli meg, és kivel nem. A gyerek apjának csakugyan joga van - főleg, ha a Kérdező meg akarná tartani - de az szóba se került eddig, hogy az illető ne tudna róla. No, meg a Kérdező meg se akarja tartani...
2017. júl. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
90%

A Kérdező nem azt kérdezte, hogy megtartsa-e a gyereket, vagy örökbe adja vagy az Édesanyja nevelje-e fel, hanem azt, hogy az Anyja szerintünk kérdezősködne-e arról, hogy ki az apa.

Persze az abortusznak is vannak negatív következményei, de éppen ezen az oldalon olvastam egyszer egy pszichológus írását, aki olyan nőknek tart tréninget, akik örökbe adták a gyereküket és azt állította, hogy az örökbeadás is traumát okoz. Sokan egy kutyától vagy egy macskától nem válnak meg szívesen, akkor a gyerekétől még úgy sem. Ráadásul az örökbefogadó szülők kötelesek elmondani a kicsinek, hogy nem a vér szerinti gyerekük. Kérdem Én, Kedves Magzatvédők, Nektek milyen érzés lett volna az, ha megtudtátok volna, hogy az Édesanyátok lemondott Rólatok?

A Kérdező hadd döntse már el, mit tegyen, ha már nem akarja ezt a babát.

2017. júl. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
17%

Ha nem akarod megmondani az apa nevét, nem mondod, és kész. Nem hiszem, hogy ez a legnagyobb gond ebben.

Kedves Kérdező! Írod, hogy nem tudnád azt feldolgozni, hogy az anyád nevelje fel a babát. Téged is ő nevelt fel :)

2017. júl. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
65%

" Írod, hogy nem tudnád azt feldolgozni, hogy az anyád nevelje fel a babát. Téged is ő nevelt fel :)"


Lehet, hogy ÉPPEN EZÉRT! Vagy az anyja anyagi vagy egyéb körülményei miatt nem tartja megoldásnak.

2017. júl. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
96%

#16 "Kedves Kérdező! Írod, hogy nem tudnád azt feldolgozni, hogy az anyád nevelje fel a babát. Téged is ő nevelt fel :)" - na látod, ez már maga erős indok lehet.

A másik, hogy a szülőnek akkor lehet ilyen szerepe, ha a gyereke szülni akarna(!), csak átmenetileg(!) nem adottak a körülmények hozzá... akkor a szülőtől tiszteletre méltó, ha ezzel segíti a gyereke szándékát.

Ha viszont az illető nem akar gyereket - mint itt - akkor ez kb. a létezhető legnagyobb szemétség a szülő részéről, mert a lánynak egy választást hagy: azt, hogy a szülőjével minden létező kapcsolatot megszakítva elhúzzon a lehető legmesszebbre, mert különben mégis ott lesz a gyerek a mindennapjaiban, hiába nem akarta egyetlen porcikája se.

2017. júl. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem sem az apa itt a legfőbb kérdés, de nem tudom, hogy nem mondanám-e el ki az apa? Miért ne? A lánya vagyok! Arról nem beszélve, hogy minden titok kiderül, miért ne az édesanyám lenne az, akivel meg tudom beszélni a dolgokat? Te ismered őt, a te döntésed! Én sem mondok el mindent édesanyámnak, de mondjuk egy abortusz esetén biztosan támogatásra lenne szükségem, ha felmerülne, hozzá pedig tudom mehetnék támogatásért! A gyermeked pedig egyáltalán nem szívás, még nem tervezetten sem. Egy pici emberke van a pocakodban. HA az édesanyád is támogat a felnevelésben, az nem önzőség, családnak hívják! Aki édesanya, pontosan tudja mit beszélek. Egy gyermek sok aggódással, de sok örömmel jár! Féltő, szerető aggódással és sok sok olyan pillanattal, amit az édesanyák nap mint nap átélnek. Ha elmondod anyukádnak, nem lesz felemelő pillanat gondolom, és biztosan tudni szeretné majd, hogyan fogant a kicsi és ki az apukája. HA szeret téged és feltételezem, hogy igen, akkor fájni is fog neki. De segíteni is csak úgy tud, ha beszélsz vele. Joga jogilag nincs beleszólni, de segíteni sincs kötelezettsége, felnőtt vagy. Ő viszont mivel szeret, egészen biztosan segíteni szeretne. Te döntöd el, mit vállalsz, de én, mint édesanya nem támogatnám a gyermekem egy abortuszban, bárki lenne az apuka.
2017. júl. 23. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
87%
" de én, mint édesanya nem támogatnám a gyermekem egy abortuszban, bárki lenne az apuka." - egy normális szülő nem ellensége a gyerekének, tehát abban támogatja, amit ő szeretne, nem a saját véleményét, nézőpontját akarja ráerőszakolni.
2017. júl. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!