Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan előítéletesek a...

Miért olyan előítéletesek a szüleim a "fogyatékos" párommal (exemmel) szemben?

Figyelt kérdés

Nem csak a szüleim, anyu szülei is, de a legjobban a szüleim. Exemnek születéskori agysérülèse volt, ezért nem nagyon tudta hasznàlni az egyik kezét. Több mint 2 évig voltam együtt vele, együtt is éltünk. Anyàm már az elején 2 hét utàn azt pedzegette hogy mi lesz így velem, nekem kell majd minden "férfimunkát" csinàlnom hiszen a barátom (exem) semmi kétkezi munkàt nem tud megcsinàlni. Jó, ebben igaza volt, de nekem ez azért nem volt olyan vészes. Hipsz hopsz megszoktam hogy pl vásárlàskor én cipelek több mindent,én pakolok, én bontom fel a befőttes üveget :D egyszóval, nem éreztem az hogy ez most hűdenagy problèma lenne.


Mostani pàromnak, akivel csak néhàny hete vagyunk együtt, elég rossz a szeme. Úgymond "szódásszifon" szemüvege van. De ez engem egyàltalàn nem zavart kb fel se tűnt. Szüleimnek még nem mutattam be őt, de képet màr küldtem róla. És anyàmék kb csak ezen a témàn lovagolnak hogy milyen a szeme, mennyit làt, nem akar-e szemműtétet csinàltatni stb... és én nem tudom elképzelni hogy miért ilyenek. Nagyon rendes emberek, sosem szoktak ítélkezni. Én megértem hogy az egy szem lànyuknak a legjobbat akarjàk, de könyörgöm... egy szemüvegen akadunk fenn? Egyébkènt én is szemüveges vagyok. És a csalàdunkban rengeteg betegség van. Papàm ràkos volt, anyum full allergiàs, mi apuval 1-es tipisú cukorbetegek vagyunk... szoval nem értem miért ítélkeznek.


2017. júl. 30. 12:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
17%
Pedig felesleges ezen problémázniuk, mivel cukorbeteg vagy, így elég kicsi az esélyed, hogy teljesen egészséges párt találj. Jobban át tudja érezni a helyzeted az aki szintén valamilyen betegséggel, fogyatékossággal küzd. Ettől még lehettek boldogok.
2017. júl. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
58%

Vajon mit szólna anyukád, ha lenne egy olyan párod, akinek semmilyen nehézsége nincs (direkt nem betegséget írok), és őt a szülei arra akarnák rábeszélni, hogy hagyjon el téged, mert milyen az már, hogy egy cukorbeteg lánnyal van együtt.

Szerintem próbáld azt hangsúlyozni anyukádnak, hogy boldogok vagytok együtt és egy "szódásszifon" szemüveg pont a legkevesebb, ami ennek útjába állhatna. Ha nem kattan le a témáról, akkor próbáld meg sem hallani a megjegyzéseit, tereld másra a szót. Ha látja, hogy nincs hatása a piszkálódásának, előbb-utóbb visszavesz.

2017. júl. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem Molnár Krisztián megfelelne neked :D LOL
2017. júl. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Bazm**eg 11, te normális vagy??? Mi az hogy nem találok magamnal normàlis egészséges pàrt, mert én cukorbeteg vagyok??

Egyáltalán szerinted létezik még teljesen egészséges ember akinek nincs semmi baja??


A többiek válaszát köszönöm!

2017. júl. 30. 13:10
 15/21 anonim ***** válasza:
30%
Ha neked a testi fogyatékosok jönnek be ahhoz a szüleidnek semmi köze, te élsz velük, nem a szüleid.
2017. júl. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
47%

A szüleidnek azért van igaza, mivel tudják neked milyen problémáid vannak és nagyon nem szeretnék hogy a párodnak is különösen feltűnő, látható "fogyatékosságai" lennének, mivel a gyereketeknél ezek a gondok akár halmozottan is jelentkezhetnek.

Tehát, csak igyekeznek megelőzni, hogy a meglévő problémák lehetőleg ne halmozódjanak, amivel nem ártani, hanem inkább előrelátóan megelőzni igyekeznek hogy a helyzeted rosszabbodjon, súlyosbodjon.

2017. júl. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
26%
Minden szülő normális egészséges erős daliás fiút szeretne a lányának. Valahol megérthető ez. És azt se szeretnék,hogy a fél életed arról szóljon,hogy egy félig tehetetlen pasit ápolj....hidd el tapasztalatból tudom 5 év is elég egy tőled sokkal idősebb nőnek,ahhoz,hogy az ápolás lestrapálja. Nem adok igazat nekik,de gondolj bele,hogy csak jót akarnak neked.
2017. júl. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
11%
Te egyébként minek készülsz ideggyógyásznak? :D
2017. júl. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
33%
A 11-esre reakciódból látszik, hogy valójában téged zavar a párod szemüvegessége, csak megpróbálod a környezetedre hárítani a felelősséget és úgy beállítani, mintha a környezeted nyomására építenéd le. Holott neked nem felel meg, mivel álszent vagy és arról ábrándozol, hogy a te betegséged ellenére teljesen egészséges párt találsz.
2017. júl. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
60%

Egyébként néha akad példa arra,hogy két nem a klasszikus értelemben szép embernek elég jó "alapanyagú" gyereke lesz, aki simán fel tudja turbózni magát,ha akarja.Meg attól még,hogy valaki dekoratív párt választ,semmire sem garancia.

Lásd:Sztankay Ádámot,az egykori Sztankay István fiát,aki semmilyen szempontból nem hasonlítható az apjához.Isten bocsássa meg,de gyereknek is elég gnóm volt, nem,hogy felnőve.Anyukája is egy kis helyes nő volt,apukája fiatalon nagyon jóképű volt, később korához képest is jól nézett ki és a gyerekük konkrétan csúnya volt mindig is.Szerencse kérdése az egész.

2017. aug. 5. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!