Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen egy apával és egy...

Milyen egy apával és egy anyával élni? Tényleg nagy szerepet játszik egy anya a gyerek, főleg lány életében? 16/L

Figyelt kérdés

Több mint 10 éve anyám lelépett amit esetemben nem sajnálok. Viszont tüske a helyzetre nézve maradt. Annak nem örülök, hogy az a nő az anyám aki, viszont annak, hogy apám egyedül maradt nekem pedig nincs anyám... szóval egy kicsit annak ellenére, hogy azt mondom semmi probléma, attól kicsit sz.r. Apám anyámmal ellentétben nem dobott el mint egy zoknit amiért hálás vagyok neki és szeretem is, viszont problémák mindig vannak.

Jó lett volna ha nem apám mutatja meg mi a fenét kell csinálnom a betéttel, ha nem internetről és sorozatokból kellett volna a felvilágosító dolgokat megtudnom hanem egy nőtől, szóval a női dolgokat. Ám de mivel ugye drága jó anyám nem volt így nem tudom tudom én gondolom e rosszul és tényleg sokat számított volna egy anya vagy csak én gondolom túl?

Milyen szerepe van egy anyának?



2017. aug. 2. 09:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Nagymama nincs?

Egyébként tapasztalatból mondom, hogy fel lehet női anya nélkül is, én is így nőttem fel. Még azt se írhatom, hogy talán mert nem volt anyám, csak apám így fiús lettem, fiús viselkedéssel, mert a nővérem velem ellentétben lányosan viselkedett, lányos dolgai voltak. Hiszem, hogy jobb anya nélkül felnőni,mint egy olyan anyával aki alkoholista.

2017. aug. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Van nagyanyám de... ő is felejtős. Csak ketten vagyunk apámmal, és a macska aki nálunk tényleg családtagnak számít. Nagyapó már vagy 2 éve elhunyt.

Nem is azért kérdezem. Szerintem is fel lehet nőni és jobb anya nélkül ha az illető nőci egy nem mondom mi mert nem akarok csúnyát írni. De ha tételezzük fel normális lett volna/lenne akkor sokat számítana-e?

2017. aug. 2. 09:53
 3/14 anonim ***** válasza:
39%

Barátom apja pár éves korában meghalt. Mégis férfiasabb lett, mint öcsém, aki (mi) egy macsó apuka mellett nőtt fel. Ugyanígy az exem, őt az apja elhagyta az anyja halála után, rábízta a nagyira. Mégis normális férfi lett.

Van barátnőm, akinek az anyukája egy ordas alkoholista, és egész élete során cseszegette.

Nyilván az optimális felállás lenne a legjobb, normális szülőkkel, de ez nagyon ritka...én általában azt látom vagy az egyik szülő "defektes" vagy a másik.

2017. aug. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Szüleim elváltak még öt éves lehettem kb, apám nevelt fel. Mamával bátyámmal és apámmal éltünk együtt. Mindig szerettem volna egy normális anyát.. Az én anyám sajnos nem volt az inkább szórakozni akart.. pasizni.. Nálam apám is anya szerepet töltött be meg mamám is xd anyáskodni akart állandoan néha már idegesitett.. Apámtol oké ö gyereke vagyok, de mára már megszoktam és jo igy lehet rossz vizekre eveztem volna Ha nem kapok ennyi szigort. Én irigylem azokat akiknek normális családja van apa anya és szeretik is egymást. Elhatároztam h ha nekem lesz családom én nem leszek soha olyan mint ö.. Anyám egy jo kis tanulság volt h milyen anya ne akarjak lenni.. Nem utálom már, de nem is érdekel nem akarok töle semmit csak hagyjon békén örökre. Most babát várunk párommal neki is elváltak a szülei ő is szeretne egy boldog családot mindent meg fogunk neki adni amit én\ mi nem kaptunk meg.
2017. aug. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez volt a természetes.

Szüleim a mai napig együtt vannak (48 éve). Persze ők sem tökéletes emberek, volt veszekedés köztük, de azért mégiscsak összetartanak.

Mind az anya, mind az apa nagy szerepet játszik egy kisfiú és egy kislány életében is. Az azonos nemű szülő minta, igazodási pont. Sok dolgot átvesz tőle a gyerek, persze olyanok is vannak, amiknél megjegyzi, hogy ő ezt felnőttként nem úgy akarja majd csinálni.

És nagyon fontos minta még az apa és anya egymással való kapcsolata is, tehát a párkapcsolati minta. Már csak ezért is jó, ha a szülők együtt élnek.

2017. aug. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A férjem anyja mentális beteg, 7 éves korában elhagyta őt és az öccsét, mert nem tudott már róluk gondoskodni a betegsége miatt. Hazaköltözött a szüleihez, akik több ezer km-re laktak, onnantól szinte csak telefonon tartották a kapcsolatot. Mindkettőn látszik. Az öccse teljesen tönkrement, ő 30+ évesen az apjával él, miután volt pár rendőrségi ügye és egy darabig hajléktalan volt ,pedig az egyetemen a legjobbak között volt. Gyógyszereket szed, amik teljesen elveszik a motivációját, hogy bármit is kezdjen magával, így alkalmatlan bármire azon kívül, hogy a szobájába ül és gitározik. A férjem szerencsére normális, de rajta is látszik, pl abnormálisan fél attól, hogy elhagyom.
2017. aug. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az idealis persze hogy az, ha jelen van mind az apa, mind az anya (es normalisak). Ahol az egyik, vagy a masik hianyzik, ott mindig van valami kisebb vagy nagyobb, lathato vagy csak kesobb elobukkano kovetkezmeny.

De ettol nem leszel kevesbe no, vagy kevesbe jo ember.

2017. aug. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem van anyám, de nem ő mutatta meg, hogy kell a betétet használni. Az általános iskolában volt felvilágosító óra, ahol a lányok kaptak egy csomagot, benne betéttel meg kis füzetkével, amiben minden le volt írva. Szóval az ilyen dolgokat onnan tudtam meg, a szexszel meg hasonlóval kapcsolatos dolgokat meg a Bravo újság szex és szerelem rovatából. :D Leégett volna a pofámról a bőr, ha anyámat kell kérdeznem ilyen dolgokról.

Amúgy meg szerintem nem lehet erre egy általános választ adni, hogy milyen szerepe van egy anyának. Biztos vannak olyan családok, ahol anya és lánya mindent kitárgyalnak egymással, még a szexuális életüket is, mintha csak barátnők lennének.

Aztán vannak olyan családok, ahol ilyen személyes dolgokat nem osztanak meg egymással, mint például mi.

Meg vannak olyanok, ahol nagyon rossz a helyzet és megy az állandó veszekedés, nem is beszélgetnek, csak ordibálnak egymással stb...

Igazából szerintem jobb anya nélkül felnőni, mint egy rossz anyával, aki napi szinten megkeseríti az életed. Az "anyaszerepet" meg más is be tudja tölteni, amikor szükség van rá: nagymama, keresztanya, mostohaanya, más női rokon, de akár egy idősebb női szomszéd, ismerős, család barátja is.


31/N

2017. aug. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Pont mint a 8-as válaszoló. Az anyám egy kb fél órás felvilágosítással letudta a menstruációt, a szexről pedig soha nem esett szó. A húgomnál még ennyi sem volt, neki csak a kezébe nyomta a felvilágosító könyvet, majd mikor ár együtt élt a barátjával, megkérdezte egyszer, szed e fogamzásgátlót.

Ha magamból indulok ki, semmiről nem maradtál le, bár hozzá kell tenni, a legtöbb családban azért nem így működik.

2017. aug. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális anya hiánya szerintem érthető. Több a dolga mint a havi vérzésről beszélgetni. Neki nőként jár az esze így jobban megérti a gondolataidat.(erre szerintem egy meleg pasi is képes) Illetve lát a gyerek egy mintát, egy anyamodellt. Igaz a mi családunkban nem az van, hogy apu hazamegy és asszony hol a vacsora, hanem ő is főz, mos, takarít, nekem ez a normális. Másnak meg az, hogy az anya kiszolgálja mindenben a párját és a családját.
2017. aug. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!