Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elfogadnátok a tandíjat a...

Ti elfogadnátok a tandíjat a szüleitektől? Vagy inkább választanátok egy ingyenes képzést?

Figyelt kérdés

Kinéztem magamnak egy szakot, de valószínűleg csak az önköltséges képzésre vennének fel. Jó tanuló voltam, kitűnőre érettségiztem, tehát nem arról van szó, hogy csak melegedni jártam be az iskolába, de még így is nagyon kevés pontom van és a felvételi határidőig már nem tudnék annyit összeszedni, hogy felvegyenek államilag támogatottra. Így is kihagytam egy évet, de többet már nem szeretnék, hanem szeretnék végre tanulni, hogy legyen egy normális végzettségem. A szüleim ebben mindig támogattak, ők is szeretnék, hogy egyetemre menjek és olyat tanuljak, ami érdekel, a tandíjat is kifizetnék, de olyan hülyén érzem magam...azért nem kevés pénzről van szó (250.000.-/félév és még ott vannak az egyéb költségek pl. utazás vagy ha nem vesznek fel kollégiumba, akkor az albérlet). Nyilván én is szeretnék majd dolgozni, de egyelőre még nem tudom, hogy milyen lehetőségeim lesznek, hogyan fogom bírni stb., de ennyi pénzt nem tudnék egyedül összeszedni, max. a töredékét.

Ezen kívül van még egy szak, ami bár kevésbé, de azért mégis érdekel. Közelebb is van, vidéken (tehát az albérlet árak is olcsóbbak) és erre a szakra államilag támogatottként is be tudnék jutni. Ugyanakkor tény, hogy a másik képzés sokkal szimpatikusabb.


Ti ebben az esetben mit tennétek, melyiket választanátok?



2017. aug. 11. 12:27
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Igen, a legtöbb gazdasági szakon és ezen is központi ponthatárok vannak. Sokan mondják, hogy nem célszerű ilyen szakot választani mert túlképzés van közgazdászokból, ehhez képest a környezetemben azt látom, hogy mindegyikük el tud helyezkedni...Én úgy gondolom, hogy ezt előre nem lehet megjósolni, nagyon sok mindentől függ és inkább az adott emberen múlik, nem lehet egy egész szakra ráhúzni, hogy mennyire piacképes a tudás, amit ad. Én nem egészen értek egyet azzal az elég népszerű véleménnyel, hogy igazából csak mérnöki szakokon érdemes továbbtanulni és informatika, informatika mert abban van a jövő...Tudom, hogy hasznos tudást ad, rengeteg területen alkalmazható, a tudomány folyamatosan fejlődik és ezek miatt könnyedén lehet jó állásokat találni. Ugyanakkor nem mindenki erre a pályára született, szerintem sokkal fontosabb, hogy az ember valóban olyat tanuljon és később olyan munkát végezzen, ami érdekli és örömét leli benne. Eredetileg én is egy mérnöki képzésre jelentkeztem mert a csapból is az folyik, aztán rájöttem, hogy nem érdekel, nem tudom elképzelni magamat mérnökként. Tudom, hogy rengeteg közgazdászt képeznek országszerte, de ettől függetlenül én ezt szeretném, ez érdekel.
2017. aug. 12. 09:18
 22/27 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, hogy jut eszedbe az ng, ha egy nyelvvizsgára sem voltál eddig képes.

Simán elérhető a 460 (elég sokan teljesítik), és ők megcsinálják a 460-at középiskolában. Te már egy éve végeztél, ebben az egy évben semmit nem tettél azért, hogy meglegyen, csak a kifogásokat keresed most is... Miért nem csináltál emeltet, nyelvvizsgát ebben az egy évben???

2017. aug. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Nem voltam otthon egy évig, ebben az egy évben leszek itthon. Még júliusig van időm... Szerintem ezt már többször is leírtam, azt hittem, hogy ez így érthetô.
2017. aug. 12. 10:29
 24/27 A kérdező kommentje:
Azt is leírtam kb. 20x, hogy meg fogok próbálni bekerülni államira, de egyébként a te zsebedből egy forintot sem fogok kivenni, szóval nem is értem, hogy neked ez miért ilyen nagy probléma... Mielôtt félreértenéd leírom, hogy semmi problémám nincsen azzal, hogy válaszoltál és leirtad a véleményedet, hiszen ezt bárki megteheti. Egyébként már van egy nyelvvizsgám, de még kellene szereznem egy másikat (egy új nyelvből) vagy pedig ugyanebből csinálnom egy felsőfokút az emelt érettségi mellé. Azért, hogy teljesen érthető és világos legyen mindenki számára leírom még egyszer, hogy meg fogok próbálni bekerülni az államilag támogatott képzésre.
2017. aug. 12. 10:46
 25/27 anonim ***** válasza:
0%

Így is kihagytam egy évet,


Bocs, ez nekem nagyon múlt időnek tűnik...

2017. aug. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Erre az egy évre gondoltam, amikor leérettségiztem (sőt talán már korábban is) rögtön tudtam, hogy ez egy "üres" év lesz, szóval a döntés már rég megszületett, ezért fogalmaztam így. Mások számára ez így valóban félreérthető lehetett, bocsánat.
2017. aug. 12. 11:02
 27/27 anonim ***** válasza:
49%
Ha ezt akarod csinálni Akkor csináld ,valoszinő azért tud most mindenki elhelyezkedni mert nincs sok ilyen képzettségük ember,csak annyi amennyi elég .az egy dolog hogy csinálja tanulja azt amit szeretne de nem mindegy hogy az egyetem végeztével eltude abban a szakmában helyezkedni vagy nem ,mert pénzböl él az ember ezt nem szabad elfelejteni.
2017. aug. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!