Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, ti is idegbajt...

Anyukák, ti is idegbajt kaptatok volna ilyen helyzetben? Mit csináljak, hogy ne én legyek a gonosz szülő, aki tönkreteszi a gyerek vágyát?

Figyelt kérdés

Az előző házasságomból van egy fiam, most lett 7 éves. Az apukájával 5 éve nem vagyunk együtt, nekem lett másik férjem.

Tőle van egy 3 éves és egy 4 hónapos kislányom.


Most volt a fiam születésnapja és hónapok óta mondogatja, hogy golden retrivert szeretne. Beszéltünk róla a férjemmel, de én most, amíg ennyire pici a babánk, nem akartam a nyakunkba venni egy kölyök kutyát is, ami szinte olyan, mint egy gyerek (nálunk családtagok az állatok, szóval nem annyival tudtuk volna le a kutyázást, hogy napi kétszer kap enni és 10 percet játszunk vele). Megegyeztünk, hogy Karácsonyig várunk vele. Mondtam a volt férjemnek is, hogy nehogy kutyát vegyen, mert a fiam érdeklődését is ismerem, kb. 2 napig lesz érdekes, utána csak az én gondom lesz. Jó, jó, nem fog kutyát venni.


Erre mégis ideállított csütörtökön egy kölyök golden retriverrel, mert a fiam megígérte, hogy foglalkozik majd vele, felkel hozzá, eteti. Másfél napig volt lelkes, közben mi semmit nem aludtunk az éjszaka... Napközben is végig figyelni kellett rá, esküszöm jobban lefáraszt, mint a két kicsi... Mondták anyukámék, hogy akkor vigyük el hozzájuk a kutyust, úgyis nyár elején vettek egy kölyök vizslát, jól ellennének egymással. Ennek én is örülnék, mert ők is imádják az állatokat, a kiskutya velük alszik, naponta kétszer viszik sétálni, sosem hagyják magára. Mondtam a fiamnak, aki hisztériás rohamot kapott, hogy én gonosz vagyok, nekem ő nem fontos, nem akar itt lakni és ha a kutya megy, ő elköltözik az apjához... Gondolom a férjem mondta ezeket neki, mert mikor kérdőre vontam, hogy miért vett kutyát, mikor megbeszéltük, hogy nem, még neki állt feljebb és akkor is mondogatta, hogy az ő fia ebben a házban nem is számít, legalább tőle kapja meg a rendes törődést. Ja, de fél napnál tovább nem foglalkozik vele, maximum 3 közös óra után hozza haza, mert "lefárasztotta a gyerek".


Most áll a bál itthon, a fiam megsértődött.

Mondtam, hogy szinte a szomszédban lenne a kutyus (anyukámék két utcára laknak), bármikor átmehet játszani, elvihetik együtt sétálni. De nem, semmi nem jó...

Felhívtam a volt férjemet is, ő lerendezte annyival, hogy akkor tegyük ki az udvarra a kutyát, vagy a garázsba és pakoljunk fel mindent, hogy ne tudjon szétszedni semmit és így megvan oldva a problémám, hogy foglalkozni kelljen vele...


2017. aug. 12. 20:53
1 2 3 4 5
 11/41 anonim válasza:
62%

9-es! Zavarja el a 7 éves gyereket az apjához azért mert Ő nem volt képes betartani azt amiben előre megegyeztek?? Az anyuka nem a gyereket akarja elveszíteni, csak a kutyussal nem tud úgy foglalkozni ahogy azt egy ilyen kicsi kutya megérdemelne. Játszani, sétáltatni, tanítani arra mi a jó és mit nem szabad! Én megértem Őt, hisz a kisfia nem foglalkozik vele, aki amúgy annyira szerette volna. A másik 2 gyerek pedig még kicsi.

Vidd el a nagyszülőkhöz és mond meg a kisfiadnak hogy az Ő kutyusa marad. Néha had maradjon ott aludni is és akkor majd megbékél. Még valami! Ha úgy érzi a fiad hogy nem szeretitek akkor néha kérjétek meg a nagyszülőket hogy vigyázzanak a 2 kicsire és csináljatok csak Vele valami közös programot. Hidd el jót tenne Neki. Mi is van hogy csak a nagyobbikat visszük, mozi, játszóház vagy akár csak egy fagyizós, csavargós nap. Utána sokkal jobban érzi magát, látjuk rajta hogy boldog :)

2017. aug. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
63%
Igen, én is idegbajt kaptam volna. És kivágtam volna a kedves apukát kutyástul. A gyerek meg...meg kell értenie, hogy sok dolgot a felnőttek döntenek el, nem a gyerekek. Semmi baja nem lesz, el fog múlni a hiszti.
2017. aug. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
77%
Na neeeeem. :D Én ultimátumot adnék a fiamnak. Ezt meg ezt kell mindennap csinálni a kutyával..ha nem csinálja, mehet a nagyiékhoz a kutyus. Apucinak meg megmondani a gyerek előtt szép nyugodtan, hogy ne állítson be gonosznak, te megmondtad előre, hogy korai. Amúgy mit szól a gyerek ötletéhez, hogy oda akar menni, ha 3 óránàl tovább nem bír vele lenni? Persze ez most "adu" a fiad kezében, de ha ott lenne huzamosabb ideig az apjánál, rájönne, hogy ott sincs kolbászból....
2017. aug. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
78%

Én is ultimátumot adnék.

A fiú vagy betartja amit vállalt a kutyussal kapcsolatban, vagy megy a kutyus a nagyiékhoz.

Ő dönt.


Az exférjemmel nem tudom mit csinálnék, de rettentő pipa lennék rá.

2017. aug. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem se rogton add oda a kutyust hanem tedd a fiad probaidore. 2 hetig napi 3x seta, o eteti, es napkozben foglalkozik vele. Ha nem tartja be akkor 2 het utan (vagy azonnal ha megszegi) megy a nagymamahoz.
2017. aug. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
22%

igazat adok neked, ha meg volt beszélve, hogy nem lesz még kutya, akkor nem kellett volna a párodnak hazaesni egy kutyával. értem én, hogy imádni való, amikor csillog a gyerek szeme és cuki a kiskutya, de egy kutya mindig egy ember gyerek szintjén marad egy kicsit. nagy felelősség. mikor szüleim hazaállítottak kiskutyával, mert ugye kertes házba kell, akkor fél évig nem aludtunk, mert folyton csinált valamit, amiért figyelni kellett rá. akkor még megvolt a nagyobbik kutyánk, ami nem nagyon tolerálta a kicsit és megmorogta, félő volt, hogy meg is kapja.

lényeg a lényeg, hogy hiszti ide vagy oda, a fiad még kicsi, nem gondolja komolyan, hogy elköltözik, hogy is tehetné, ne viccelj :D majd megenyhül. anyám egy kanárimat adta oda öreganyámnak, ugyan azon okokból, mint amiért te szeretnél a kutyától megszabadulni. koszt csinált, zajos volt, nem nagyon értettem kicsiként az ápolásához, szüleim meg elunták, hogy csak takarítanak utána és nem hagyja őket hajnalban aludni. kicsit mérges voltam, kicsit hisztiztem, de aztán lecsillapodtam.

28/N

2017. aug. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
67%

Én azt csinálnám, hogy nyelnék egy nagyot, a kutya marad, de a gyerek gondoskodjon róla, ha nem teszi szankciók( nincs tv, játék, mittomén mit szeret csinálni)

És természetesen a következő hétvégét apukájánál tölti a gyerek a kutyával.

Több apás program kutyával együtt!

2017. aug. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
59%

Hát nem tudom, nekem is golden retim van, sokat kell vele foglalkozni, de azért nem ennyire, mint ahogy itt írod.

Szerintem a kicsiknek is jó, ha együtt nőnek fel a kutyával, de ez már tényleg a privát véleményem.


A volt férjed gerinctelen, szerintem simán keresztbe akart tenni, el tudom képzelni, hogy miféle bogarat ültetett a gyerek fülébe, hogy most te vagy a gonoszmami.

Ettől függetlenül a baj már megtörtént, nem sokat tudsz vele kezdeni.

Én azt csinálnám, hogy ultimátum a fiatalembernek, mik a naponta elvégzendő feladatok a kutya körül, ha nem megy, akkor a kutyu megy nagyiékhoz. Hét évesen már alapvető dolgokat el tud végezni, és pont jó kor a felelősségre tanításhoz. Bár kutya helyett egyszerűbb lett volna tengerimalaccal kezdeni, de ez van. :)

2017. aug. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
10%
Eleve ott kezdődik a probléma, hogy családtagként akartok kezelni egy állatot. Ha kicsit ebből lejjebb adnátok, akkor nem kéne lepasszolni.
2017. aug. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
64%

"Eleve ott kezdődik a probléma, hogy családtagként akartok kezelni egy állatot. "

Ez nem probléma, hanem normális viselkedés ! Az a normális, ha a kutya családtag és nem kerti dísz vagy riasztó. Annyira utálom a magadfajtát. Sajnos ebből van több. Pedig nagyon sok embernél többet ér egy állat. Én nem hiába szoktam mondani, hogy vészhelyzet esetén inkább az embert hagynám megdögleni és az állatot menekíteném ki. Ez alól csak a családom, jó barátaim kivétel.

2017. aug. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!