Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, ti is idegbajt...

Anyukák, ti is idegbajt kaptatok volna ilyen helyzetben? Mit csináljak, hogy ne én legyek a gonosz szülő, aki tönkreteszi a gyerek vágyát?

Figyelt kérdés

Az előző házasságomból van egy fiam, most lett 7 éves. Az apukájával 5 éve nem vagyunk együtt, nekem lett másik férjem.

Tőle van egy 3 éves és egy 4 hónapos kislányom.


Most volt a fiam születésnapja és hónapok óta mondogatja, hogy golden retrivert szeretne. Beszéltünk róla a férjemmel, de én most, amíg ennyire pici a babánk, nem akartam a nyakunkba venni egy kölyök kutyát is, ami szinte olyan, mint egy gyerek (nálunk családtagok az állatok, szóval nem annyival tudtuk volna le a kutyázást, hogy napi kétszer kap enni és 10 percet játszunk vele). Megegyeztünk, hogy Karácsonyig várunk vele. Mondtam a volt férjemnek is, hogy nehogy kutyát vegyen, mert a fiam érdeklődését is ismerem, kb. 2 napig lesz érdekes, utána csak az én gondom lesz. Jó, jó, nem fog kutyát venni.


Erre mégis ideállított csütörtökön egy kölyök golden retriverrel, mert a fiam megígérte, hogy foglalkozik majd vele, felkel hozzá, eteti. Másfél napig volt lelkes, közben mi semmit nem aludtunk az éjszaka... Napközben is végig figyelni kellett rá, esküszöm jobban lefáraszt, mint a két kicsi... Mondták anyukámék, hogy akkor vigyük el hozzájuk a kutyust, úgyis nyár elején vettek egy kölyök vizslát, jól ellennének egymással. Ennek én is örülnék, mert ők is imádják az állatokat, a kiskutya velük alszik, naponta kétszer viszik sétálni, sosem hagyják magára. Mondtam a fiamnak, aki hisztériás rohamot kapott, hogy én gonosz vagyok, nekem ő nem fontos, nem akar itt lakni és ha a kutya megy, ő elköltözik az apjához... Gondolom a férjem mondta ezeket neki, mert mikor kérdőre vontam, hogy miért vett kutyát, mikor megbeszéltük, hogy nem, még neki állt feljebb és akkor is mondogatta, hogy az ő fia ebben a házban nem is számít, legalább tőle kapja meg a rendes törődést. Ja, de fél napnál tovább nem foglalkozik vele, maximum 3 közös óra után hozza haza, mert "lefárasztotta a gyerek".


Most áll a bál itthon, a fiam megsértődött.

Mondtam, hogy szinte a szomszédban lenne a kutyus (anyukámék két utcára laknak), bármikor átmehet játszani, elvihetik együtt sétálni. De nem, semmi nem jó...

Felhívtam a volt férjemet is, ő lerendezte annyival, hogy akkor tegyük ki az udvarra a kutyát, vagy a garázsba és pakoljunk fel mindent, hogy ne tudjon szétszedni semmit és így megvan oldva a problémám, hogy foglalkozni kelljen vele...


2017. aug. 12. 20:53
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
15%

" Az a kutya, amelyik ki van zárva a házból, sosem kerül annyira közel a családhoz, mint amelyik be is mehet."


Na de hát pont ez lenne a cél, pl a kérdező esetében, hogy ne kerüljön annyira közel a családhoz. Sem fizikailag, sem érzelmileg. Egy kisbaba mellett semmi keresnivalója egy kutyának. Egy percre nem merném egyedülhagyni őket, és nem is szabad, bár nem tudom hány kisgyerek arcát kell még széttépnie kutyáknak, hogy ezt mindenki belássa.


Volt nekem is kutyám, úgyhogy nem a levegőbe beszélek. Nem várt egész nap a kertben, nagyon is boldognak tűnt. Igaz, ez nem egy olyan kert, ahonnan nem lehet kilátni, olyanban elismerem az enyém is megőrült volna.


"Sokkal jobb a családnak is, és a kutyának is, ha a család azt tudja mondani, "együtt élünk egy kutyával", nem pedig azt, hogy "tartunk egy kutyát"."


A kutyának hidd el teljesen mindegy milyen szavakat használsz. Végszóként én annyit mondanék, hogy úgy látszik nagyot fordult a világ. Már nem a kutyák alkalmazkodnak hozzánk, hanem fordítva, és ez elég baj, de ez csak az én véleményem.

2017. aug. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
75%

Az oké, hogy van, aki szerint nem való csecsemő mellé a kutya (ebbe nem mennék bele, nekem is vannak pro-kontra érveim), de a kérdező esetében akarták a kutyát, csak éppen apropónál fogva (gyerek kora? anyagi helyzet? munka? egyéb?) kitűzték a karácsonyt a születésnap helyett.

Legyünk őszinték: ebben az esetben a 3-4 hónap nem oszt, nem szoroz. Anyukának ugyanúgy "harmadik gyerek" lenne a kutya decemberben is, ha meg a 7 éves gyerekkel érvelünk, akkor ő decemberben is pont ugyanannyira lesz érett, mint most.


Ez a sztori nem a kutyáról szól, vagy hogy miképp kéne tartani, hanem arról, hogy a kedves apuka suttyó, és az általa okozott károkat kéne minimálisra csökkenteni a gyerekben.

2017. aug. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
70%
# 31/ Hagyjuk, sosem fogod megérteni miről beszélek.
2017. aug. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
73%

#31 szövegértés egyes, leülhet.

Akivel leálltál veszekedni, pont leírta, hogy meg lehet tanítani a kutyának, hogy mely részeit járhatja be a háznak, ezzel megelőzve a harapást stbstb.


Saját tapasztalatból beszélek, amikor azt mondom, hogy a kint tartott kutya is meg tudja ám harapni a gyereket, hiszen a kutyáddal ellentétben, kétlem, hogy a gyereked csak a házban tartanád. Engem 1,5 évesen és 5 évesen harapott meg az arcomon 2 kutya. Mind 2x csak odakaptak de máig van egy pici heg a szemem alatt. Azért kaptak oda, mert egyszer féltékeny volt a kutya rám, és mikor bemásztam a házába nem nézte jó szemmel (tacskó), másodszor pedig basztattam a fülét egy barbival és megelégelte (vizsla).


Amit ezzel mondani akarok az az, hogy tök mind1 hány évesen veszel kutyát, ha nem tanítod meg a gyereknek már időben, hogy hogy bánjon az állattal, vagy nem figyelsz rá és bekúszik ilyen olyan helyre sajnos ezek előfordulnak. De mint látod, ezek megtörténnek az udvaron is, nem csak a házban.


Most a kérdezőtől teljesen elvonatkoztatva (hiszen nem ő akarta a kutyát), aki kisgyerek mellé vállal kutyát az tisztában van vele, hogy mit szabad megendegni neki és mit nem. Attól mert még a te kutyád nagyon jól elvolt a kertben, rengeteg olyan fajta létezik ami csak is kizárólag úgy tartható, hogy konkrétan a család közelében van, különben kín az élete.


Akinek azért kell kutya, hogy a házat őrizze az teljesen más kategória. Józan ember nem kerti dísznek vesz kutyát, "mert hogy de kint is jól elvan". Te is jól elvagy kint nem? De inkább lennél a családoddal, amikor csak teheted. Ha te nem is családtagként kezeled az állatot, ő annak néz téged. A legszorosabb kacsolat pedig úgy tud kialakulni, hogy minnél több időt töltötök együtt, ami nem merül ki a napi 2x sétából, hanem ahogy az előző is leírta, a kutyának már az is elég ha csak fekhelyéről látja, hogy te otthon csinálod a dolgod, és persze foglalkozol is vele. Ha ki akar menni kiengeded, ha be akar jönni beengeded. Ha zavar, hogy állandóan ajtót kell nyitni felszerelsz egy kutyaajtót.


Ha pedig nyűgnek érzed, hogy ennyit kell vele foglalkozni, és még mennyivel többet amikor még pici, plusz neked mennyire fárasztó gyerek mellett, akkor NEM SZABAD KUTYÁT VENNI.

2017. aug. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Előre szólok, hogy csak az alap kérdést olvastam el. Ezek alapján azt tudom mondani, hogy a gyerekkel a parttalan vitát próbáld lezárni, és kijelenteni, hogy ha ennyire akarja a kutyát, akkor igenis foglalkoznia KELL vele. Elhiszem, hogy két kisgyerek (pláne a baba) mellett erre nincs kapacitásod, hiába van kert, nekünk sem volt új kutya több évig, amíg kicsik voltak az ikreim, csak később, amikor már ők is, meg én is tudtunk már vele foglalkozni. Ilyen nincs, hogy rád maradjon, állítsd választás elé, de ne mérgesen, mert akkor tuti dacolni fog.

Az exed pedig egy durcás ötéves szintjén áll, hihetetlen...

2017. okt. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
23%

WTF... Mi az, hogy ne legyen a kertben a kutya, ahol van kert... ??? :D

Komolyan emberek, veletek fogják megvetetni majd a kutyajóga dvd-t, meg a kutyadiéta-bio-itatót is, jó elő lett készítve a terep... :D

2017. okt. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Ex gondolom azért vette meg mégis a kutyát, hogy majd hátha azzal lesz elfoglalva a gyerek, addig se lesz még az a 3 óra gondja se vele. Meg lehet neki mondani, hogy ha ezt nem fejezi be, akkor mész a gyámügyre, és onnantól tényleg nem lesz rá gondja ha nem kap láthatást. Nyilván ez csak blöff lenne, de a hülye emberek sokszor nem értenek másból csak az ilyen beszédből.
2017. okt. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Olyasmivel is lehetne rá hatni, hogy rendben, te foglalkozol a kutyával, de akkor amíg te játszol vele, meg labdázol vele, akkor addig legyen kedves és cserélje ki a hugi pelenkáját. :D
2017. okt. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
#36 A kutya fajtája sem mindegy ebben a szituban. Golden retrieverről van szó, az tönkremegy lelkileg, ha kicsapod a kertbe oszt' jóvan. Nyilván tök jó dolog a kutyának a kert, ha lehetne, én is azt mondanám, hogy mindenki kertes házban kutyázzon, de vannak kutyafajták, amik egyszerűen gazdásak. Még ha csak annyi engedményt teszel is, hogy az előtérben/konyhában/ebédlőben lesz neki helye, és a lakás többi része tabu... az ilyen kutyának akkor is kell az, hogy egy légtérben legyen veled, hogy a család része legyen. Hacsak nem akarsz egy agresszív és/vagy életunt depressziós kutyát a kertbe, személyiségtől függően.
2017. okt. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Mi lett a kutyussal?
2018. febr. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!