Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért érzem magam kívülállónak...

Miért érzem magam kívülállónak ebben a "családban"?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni, eddig meg egész jól tanultam, minden évben 4.5-4.6os átlagom volt egy közepes nehézségű suliban


A lényeg hogy én érzem magam a családban a fekete báránynak, mivel mindkét szülőm szakmunkás, nővérem meg ápolónő. A családunk egyébként sosem tartott össze, én inkább kényszernek érzem azt mind a mai napig, hogy anyák napján fel kell anyámat köszöntenem, születésnapját sem tudom egyikőjüknek sem fejből, ajándékot se szoktam nekik venni sose, mert alig van zsebpénzem. Amit kapok, abból meg általában ruhákat szoktam venni. Szerintük én egész nap csak bent vagyok, nem csinálok nyáron semmit, stb. Próbáltam dolgozni egy gyárban, de nem bírtam fizikailag, így most itthon vagyok, az érettségire készülgetek, meg játszom. Szóval a miénk nem éppen egy összetartó család, anyám rendszeresen összeveszik apámmal, ami kimerül a verbalitásba, néha viszont annyira felbassza az apámat idegileg, hogy pl falhoz vág egy poharat, vagy például ma a kiskutyába rugott bele. (Nem védem apám, mert ő is egy.. idegbeteg tipus, de anyámtól mentsen meg mindenkit az úristen. A verbális, lelki terrort alkalmazza mindenkin, volt hogy azt vágta hozzám hogy miért szült ő meg engem, miért vagyok ilyen szerencsétlen, stb. Szóval a kiskutyás sztori miatt is én vagyok a "felbújtó", mivel kérdeztem valamit apámtól, amit anyám rögtön félreértett, összevesztek, és bumm, robbant a puskaporos hordó. Most anyám szemében én meg apám levegő vagyunk, úgy beszél velem (Ja bocs, a kutyájával jobban beszél) mintha valami néger rabszolga lennék a 19. századi USA-ban. Elegem van belőle, kollégiumba akarok költözni egyetem alatt, onnan meg albérletbe. Ha eljutnék addig, hogy a diplomámmal lenne majd egy normális állásom, haza nem mennék közéjük, azt a pénzt meg amit rám költöttek valahogy visszafizetném nekik, aztán au revoir.


Igazam van, vagy én is hibás vagyok?



2017. aug. 12. 20:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ha nem csak te menekülsz,hanem a nővéred és a többi családtag is,nem a te füled mögött van a vaj.

Menj koliba az utolsó évre,vállalj fordításokat vagy korrepetálj Skype-on egy aranyközéputas áron.Tehát se nem 500 ft-ért óránként,de ne is 5 rongyért.Amint önellátó vagy,onnantól kezdve senki meg se szólhat,ha anyudéknak egy képeslapot se küldesz szülinapra.

2017. aug. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Mert nem jó a család, nem olyanok a többiek, mint te, nem érzed benne magad otthonosan, mert nincs benne szeretet.
2017. aug. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem az egód azért neked is a flafonon lóg,bár inkább csak lefelé... Szakmunkásokat de átfogóan lenézed,ez már alapból gond.


Az nem kérdés,hogy szüleiddel is komoly gondok vannak.

De vald csak be magadnak,nincs neked olyan rossz doldog...Játszhatsz (gondolom nyomod a kibas..ott kis laptopodat Pc-det) Nem kell az ételért dolgoznod,3műszakban robotolnod.jah persze nem is bírnád,ja bocsi :D említetted...Szálj már magadba b+!

2017. aug. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Ki a franc mondta, hogy lenéztem a szakmunkásokat? Forgasd ki a szavamat, hülye nyomorék. Csupán leírtam hogy mit dolgoznak, pont. Nem azért, hogy Jajszakmunkásprolik, hanem csak szimplán leírtam. Ennyi.
2017. aug. 13. 09:19
 15/18 anonim ***** válasza:
33%

Elég gáz h ruhát birsz venni a zsebpénzeden de az Ő szülinapjukat leszarod…

Jó kényes lehetsz h még dolgozni se akarsz mert nem " birod "…

Miből akarsz egy albérletet suli mellett fenn tartani ???

A mai világba egy gyári munkás jobban keres,mint egy irodai…

Nálad is vannak gondok,nehezedre esik segiteni ?

Vagy ha segiteni kell akkor rögtön rabszolga…

Kis takony vagy még ez a te bajod…

2017. aug. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
47%

"A mai világba egy gyári munkás jobban keres,mint egy irodai… "

Arról te csak álmodsz :DD

2017. aug. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Hát képzeld anyám jobban keres egy gyàrba,mint párom diplomásként egy irodába…


Jár délutános pótlèk és éjszakai pótlék is.

Így kap 160 ezret egy mezôgazdasági gyárba anyám.


Kisvárosba lakunk szóval itt irodán is jó ha megkapod a 110-120 ezret,fuvarszervezőkènt.

2017. aug. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerintem oszd le órabérre, és nézd meg úgy is jobb-e.

Egyébként kivétel erősíti a szabályt, és a tapasztalatok alapján megéri tanulni.

2017. aug. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!