Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Átiratnátok a gyereketeket 8...

Átiratnátok a gyereketeket 8 osztályos gimnáziumba?

Figyelt kérdés

Lányunk 4. osztályos lesz, kitűnő tanuló, az osztályfőnöke az előző tanév végén javasolta, hogy érdeklődjünk a 8 osztályos gimnáziumi képzés iránt, mert szerinte oda való lenne. Én is támogatnám az ötletet, mert nagyon szorgalmas, eszes kislány, szeret iskolába járni és nagyon nyitott, mindig érdekli mindenféle újdonság. Szabadidejében is sokat olvas, nem csak gyermek olvasmányokat, hanem ismeretterjesztő könyveket is pl. A férjem viszont nem igazán ért egyet velem. Ismer a gimnáziumból néhány tanárt, és azt mondja, hogy az elmondásuk alapján nagyon kemény ez egy 10 éves gyereknek, rengeteget kell tanulniuk otthon is és nem marad idejük gyereknek lenni. Szerinte várjuk meg a 8. osztályt, és akkor majd eldönti a lányunk, hogy ide akar-e jönni. A másik probléma, hogy kislányunk nagyon érzékeny, visszahúzódó természet és nem könnyen illeszkedik közösségbe. Az óvodában sok gond volt ezzel, nem akart játszani, barátkozni a többiekkel, és az iskolában is csak néhány barátja van. Férjem szerint örüljünk neki, hogy ide úgy ahogy, de beilleszkedett és ne tegyük ki megint egy olyan helyzetnek, ahol csupa új emberrel van körülvéve. A gyermeket egyébként megkérdeztük, ő szívesen menne az új iskolába, nagyon lelkes és szeretne sokat tanulni.

Mi a véleményetek, melyik lenne számunkra a jobb megoldás? Akinek esetleg van tapasztalata bármilyen 8 osztályos gimnáziumi képzéssel kapcsolatban, azt is szívesen fogadnánk.


2017. aug. 13. 14:20
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
76%
Én nemrég mentem át 8 osztályos a anya azt mondta hogy csak akkor menjek hogyha akarok. De mondta hogy kemény lesz és az volt de 5. osztály végén is kitűnő lettem . Ja és jól döntöttem hogy átjöttem
2017. aug. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
76%

Én is 8 osztályos gimibe mentem, mindenféle hibája ellenére úgy gondolom, hogy jó választás volt. :)

Az általános iskolámban csak lezüllöttem volna valószínűleg.

2017. aug. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó: egyetértek veled. Nem nagyon tudom, mi lett az általános iskolai osztálytársaimmal miután átmentem 8 osztályosba, de amiket hallottam, az alapján nagyon örülök, hogy nem maradtam ott. Nálunk nagyon közel volt az általános iskolához két 8 osztályos gimi is, ezért aki okos volt, jól tanult, az átment, maradtak általánosban azok, akik később bukdácsoltak, tiniként teherbe estek, züllöttek.
2017. aug. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
73%

Tökéltesen értelmes és eszes gyereket lehet úgy is nevelni belőle, ha nem most kerül gimibe, hanem a 8. után.


Vicc.


Mea maxima culpa, az is-t átugrotta a szemem.

2017. aug. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
48%

"nyolcoszt gimiben is pont annyi az egyes évfolyamokon az óraszám, mint akárhol máshol azon az évfolyamon..."

De sok és keményebb

Keményebb mint egy általános iskolai 5-6-7-8.osztály

És amúgy meg tök igazságtalan szerintem, hogy fölemelték mindenhol az óraszámokat; az iskola eddig sem volt leányálom, keményebb iskolában meg főleg. Még ha egy sima iskolában is megemelik az óraszámokat, amikre készülni kell meg végig kell ülni, az is kemény és megterhelő, nemhogy még egy akár erős gimnáziumban -gondolom. Nem szeretem a mondanivaló kiforgatását.

2017. aug. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
senki nem mondta, hogy nem keményebb, de a 13 óra ordas nagy hazugság.
2017. aug. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
71%

Ha érdekli,tegyetek egy próbát.

De készítsetek fel lelkileg,hogy az már egy nagyon más világ és bizony nem csak azokat a tárgyakat fogja kvázi fakt szintjén tanulni,amiket imád! Meg,hogy sajnos vannak hülyébb tanárok is,akik tényleg nagyon elvetemültek,nem pedig szigorúbbak.

Viszont így is állítson fel egy fontossági sorrendet!Ha nem akar atomfizikus lenni,bőven legyen elég a hármas fizikából,ha abból úgy se érettségizik.Úgyis csak két természettudományos tárgy eredményét nézik,abból is csak azt,amit tanult és valószínűleg nem azt,amivel szenvedett és hamarabb megszabadult tőle.Szóval legyen kiváló abból,ami érdekli őt és amiből nézik az eredményét,többiből meg ne bukjon meg és kész.

Meg persze tudatosítsátok benne,hogy nem kell mindenben kitűnőnek lenni,mert ma már kvázi lehetetlen polihisztornak lenni és hogy akárhogy is tanul,szeretni fogjátok.

2017. aug. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
49%
*Ja és gimi 5-6-7-8-ban lehet, hogy valahol többet kell dolgozni egy 3-asért, mint 5-ösért máshol.( És az is beleszámít az átlagba/pontokba meg ilyesmik, ezt már csak úgy zárójelbe; ja és még ez is rossz, hogy általánosban a középiskolai felvételire kell készülni, középiskolában meg az egyetemire; tehát gyakorlatilag az iskolákra készülgetünk föl; ez így meg teljesen rossz. Az óvodás gyerekeknek is elő van írva, hogy nagycsoportos korukra milyen fejlődési szintet KELL elérniük. Ha más az egyéni tempója, akkor további fejlesztésekkel fel kell húzni az átlaghoz, mert el kell érnie az iskolaérettséget)
2017. aug. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
52%
Aki oda való, annak nem fog gondot okozni, hogy keményebb.
2017. aug. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
68%

"Viszont így is állítson fel egy fontossági sorrendet!Ha nem akar atomfizikus lenni,bőven legyen elég a hármas fizikából,ha abból úgy se érettségizik."


Azért 10 éves gyereknek ezt még ne mondja. Próbáljon mindenből jól teljesíteni, persze meg kell mondani, hogy nem kell kitűnőnek lenni, de azért ne is legyen az, hogy már 10 évesen eldönti, hogy őt nem érdekli a fizika, mert úgysem lesz atomfizikus. Próbálja meg, aztán ha nem megy, nem kell erőltetni.

2017. aug. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!