Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Divat lett a kisgyerekes...

Divat lett a kisgyerekes szülőknél hogy gyerek nélkül mennek nyaralni?

Figyelt kérdés
2017. aug. 14. 10:26
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
25%
Sajnos így van, a mai fiatalok azt hiszik a nagyi/papa azért van hogy gondozzák kicsinyeiket !!
2017. aug. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
67%
31, ugye ezt nem gondoltad komolyan? Nagyon max. évi 1 gyerek nélküli nyaralás már azt jelenti szted, hogy a nagyszülő neveli a gyereket? Na az ilyen gondolkodású szülők, mint te, gyerekeiből lesz életképtelen anyu-apu pici fia és lánya, akit megfojtanak a szüleik a "szeretetükkel"... nem attól jó a szülő, ha 24/7 a gyereke seggében van.
2017. aug. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
#31 Minden maminak meg papinak van szája, és megtudja mondani, hogy nem szeretnének vigyázni az unokára. Nem hiszem, hogy a szülők fegyvert fognak a fejükhöz, hogy már pedig vigyázni fogsz az unokáidra.
2017. aug. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
0%

Na bírom e krágogást..ha szültök gyereket akkor azt magatoknak ne a nagyiknak !! ha felelős szülők lennétek

akkor nem reagálnátok így !!

Milyen jó ötelet..hetyerészni a szabadságon a nagyi meg

gondozza csemetéiteket....netán mint a napokban..potyognak

ki az emeleti erkélyekről..

2017. aug. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
73%
Még mindig, évi 1 hét, amíg a nagyinál van, nem azt jelenti, hogy lepasszolod a nagyinak... jót is tesz neki az egy hét, amíg más környezetet lát és máshogy szocializálódik... aztán az ilyen szülő csodálkozik, hogy a 40 éves fiának egy normális párkapcsolata sem volt, mert értelmes nő nem akar olyan pasival kezdeni, aki egy rossz szóra anyuci szoknyája alá bújik.
2017. aug. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 kriszpo ***** válasza:
6%

Ahogy változik az idő, vele együtt az emberek is változnak. Nem tudom, hogy ez divat-e vagy régen hogy volt. Nálunk a gyerek mindig jön velünk (3,5 éves). Úgy gondolom, hogy azok a "szülők", akik egy hosszabb nyaralásra "leadják" a csemetét a nagyszülőknél vagy máshol, azok egy kicsit egoisták és csak magukkal törődnek, pedig a gyermeket ők maguk hozták létre, hozzájuk tartozik, mint családhoz. Eljön majd az az idő, amikor nem "kell" magukkal vinni (tini kor), de addig örüljenek, hogy velük van, velük lehet.

UI: előfordult már velünk is, hogy 1, max. 2 napra otthagytuk a gyereket a nagyszülőknél, mert hivatalos elintéznivalónk volt, vagy éppen színházba mentünk, amit még egy 3,5 éves nem tud végigülni, de ez más tészta.


36/F

2017. aug. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek, ha nem pont a kérdésre válaszolok.

Engem a hatvanas években, mikor kicsi voltam, gyakran lepasszoltak különböző helyekre, de mindig megkérdezték, akarok e menni. Akartam, de mindig volt jó.


Mikor már nálunk kergetőzött három gyerek, a feleségemet nagyon nehéz volt rávenni, hogy hagyjuk már magukra egy kicsit a gyerekeket. Már felnőttként voltak otthon, mikor hajlandó volt erre, de akkor is hazatelefonált a nap folyamán többször, jól vannak e, pedig mobilunk még nem volt.


Az én problémám egyébként is más. "A három gyerekkel könnyebb, mint az egy szem feleséggel." elvem miatt egyedül kellett nyaralni mennem, ha nyugtot akartam pár órára. Megbeszélni ezt a párommal? Sose lehetett, pedig értelmes, és szorgalmas a feleségem.


Ha már idáig hajlandó voltál rám figyelni, megosztok veled egy indiai bölcsességet.


"Szünetlen zuhogó záport, ménkű csapását, asszonyok fecsegését Isten se érti. Hogy értené akkor az ember?"

2017. aug. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Szeder Katalin ne privizz! Ide írj véleményt. Köszönöm.
2017. aug. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!