Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon nem megy a vezetés, a...

Nagyon nem megy a vezetés, a 30. óra után se állok sehogy. A szüleim meg azzal nyaggatnak, hogy mikor megyek már vizsgára. Legszívesebben abbahagynám az egészet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már három hónapja járok vezetni, általában heti egy alkalmat tudok csak menni. Most járt le a 30 kötelező órám, tegnap már a pótórán voltam. Egyszerűen sehogy se megy. Nincs olyan terület a vezetésben ami jól menne. Nem megy egyik manőver se, ha meg simán csak vezetek, ott is sok probléma van, és általában mindig ugyan azok. Ami legfőképp zavar, hogy alig látok ki a kocsiból, ami az oktató szerint nem gond, de engem nagyon zavar. Hiába állítom az ülést, van egy bizonyos pont aminél feljebb az ülést már nem állíthatom, és előrébb meg nem tolhatom magam mert akkor meg nem látok bele a belső tükörbe. Az oktató amúgy viszonylag türelmes, azzal nincs gond.

A szüleimmel nem merek őszinte lenni, nekik csak annyit mondtam hogy kell vennem pár pót órát, de az a pár pót óra isten tudja mennyi lesz. Anya azzal nyaggat, hogy akikről ő hallott azok max. egy-két pótórát vettek, és nehogy azthiggyem oda fogok járni életem végéig, mert biztos csak az oktató akar lehúzni. Apa azt mondta fizeti a pót órákat, de még nem mertem neki mondani, hogy adjon pénzt, inkább kifizettem én a 10 órát, ami nekem eléggé megterhelő. Csak az a kis pénzem van amit diplomaosztóra kaptam meg a nyári diákmunka. 10 óra, vagyis őt alkalom 35 ezer, és isten tudja mennyi kell majd belőle. Anyagi gondjaink nincsenek, de egyszerűen nem merek erről beszélni, hogy mennyire rosszul megy minden, és milyen sokat kell fizetni. Szeretnék jogsit nagyon, de nem gondoltam ilyen béna leszek és nagyon szomorú vagyok. Legszívesebben otthagynám az egészet, nagyon dühös vagyok magamra, kb. undorral járok vezetni. De ha már idáig eljutottam, végig kéne csinálni, mindig ez jár a fejemben. Gondolkoztam rajta, hogy lehet én vagyok a szefós, amíg nem látom a forgalmi végét, az elsősegélynek se merek nekikezdeni, nehogy kidobott pénz legyen az is.

Mit javasoltok?

22/L


2017. aug. 17. 10:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
96%

6 hónapig vezettem...az első oktató hébe hóba ért rá majd 2,5 hónap kimaradt a munkám miatt, aztán újra kezdtem,de az oktató megint alig ért rá, meg amúgy lényegébe azért fizettem,hogy vezessen helyettem mert a nyíl egyenes forgalom mentes úton is állandóan a kormányba nyúlkált,nah és akkor ha még autók is voltak....eljutottam odáig ,hogy már kedvem se volt a kormány mögött ülni,aztán jól össze is vesztem az oktatóval (itt azért hozzá tartozik,hogy nő oktatót nem akartam és ezt jeleztem is az elején,de a nekem este 6 után és hétvégén jó időbeosztáshoz csak ezt a nőt tudták felajánlani akihez befértem,sajnos elfogadtam...de előítélettel kezdtem neki és azért csak az lett amitől tartottam).Aztán új oktatóm lett,szívem vágyam volt mindig a jogsi és mellette már 5 perc után újra vissza jött az életkedvem is :) Fura volt nagyon ,hogy én vezettem ,nem nyúlt a kormányhoz és a pedált is tényleg csak a legszükségesebb esetbe nyomkodta, az időt se húzta azzal,hogy kezdésnél órákig rohangáljak az autó körül,hogy minden működik.Pikk pakk ledaráltuk a szükséges maradék óraszámot és még 4 plusz órát vettem. A vizsgánál úgy szálltam be az autóba,hogy sima ügy...egy cseppet se izgultam,mert nem volt miért. A másik oktatónál ez azért nem így lett volna. Amúgy az egész jogsis sztorit az elsősegéllyel zártam :) fura volt,hogy én voltam elsősegély vizsgán az egyedüli akinek aznap délutánra már időpontja volt az okmányirodába,mert a többiek még a vezetés előtt csinálták.

Én azt javaslom,hogy keress másik oktatót és ne a levegőbe dobáld a pénzt!!!!

Jelenleg e-learning nyomom a kreszt C kategóriára,de tanultam a hibákból és vezetésnél már nem lesz eljátszva az ami a B kategóriánál.

30/L

2017. aug. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
25%

Ha nem megy, nem kell erőltetni mindenáron, csak azért mert m,ásnak is van.

Gondolom nem szeretnél benne lenni a TVhíradóban, vagy újsághír lenni?!

[link]

2017. aug. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos nekem is csak 6. nekifutásra sikerült letennem a jogsit, 5. bukta után PÁV Budapesten, utána érdekesképp átengedtek, pedig szerintem nem vezettem jobban,mint előtte. Egyébként a forgalomban elkövetett figyelmetlenségeim miatt buktam nagy részt, a parkolások, Y-megfordulás,ilyesmik nagyjából mentek. neked annyit tudok javasolni, hogy ha van ismerősöd,akkor kérd meg,hogy valami elhagyatott üres helyen gyakoroljatok!
2017. aug. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
67%

Most nem leszek népszerű, tudom, de én úgy gondolom, hogy vannak olyan emberek, akiknek egyszerűen nem való az autóvezetés.

Ehhez is kell valamilyen érzék, rátermetség, tehetség.


Persze, ez nem jelenti azt, hogy soha nem tudnak jogsit szerezni, csak sokkal-sokkal több idő, és sokkal több gyakorlás kell hozzá.


Tehát kérdező, kösd fel a gatyát :-) Sűrűbben vezess, ha lehet, minden nap, és próbáld meg másik autóval, másik oktatóval is, ha lehet.


Emellett nagyon nem tartom jónak, hogy manapság egyből viszik ki a forgalomba a tanulókat, és keveset, vagy szinte nem is gyakorolnak rutinpályán.

Az autót érezni kell, és ennek megtanulása nehezen megy ott, ahol még plusszban a forgalomra is figyelni kell.


Tehát, ha van autótok, akkor irány egy nagy tágas terület, ahol gyakorolhatsz. Ez után jöhet a forgalom.

2017. aug. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
96%
Ugyanígy éreztem én is. Biztos ,hogy nem az oktatóval van a baj? Én se tudtam belátni,hogy egy nagy sz.r . De fel a fejjel , próbálj több órát venni vagyis nem egy alkalommal. Sok sikert!
2017. aug. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
96%
Igen, abban szerintem is van igazság hogy nem mindenki érez rá rögtön a dolgokra. Tavaly tettem le én is a jogsit, még a 20.óra után is szenvedtem a sávváltásokkal, egyszerűen összezavart hogy annyi dologra figyelnem kellett. Végül 30 óra után elmentem vizsgázni de egy elfelejtett irányjelző miatt meghúztak, jogosan. 4 pótórát vettem aminek kb nulla életkedvvel álltam neki, nem volt meg a lelkesedés és egyáltalán nem akartam vezetni. Ám szerencsére olyan oktatóm volt aki nagyon a lelkemre beszélt, összeszedtem magam és a sikertelen vizsga után 1 héttel mégis sikerült megcsinálni. Figyelj, ne izgulj ennyire rá próbáld meg elengedni magad vedd úgy mintha ez egy buli lenne :) Nekem is ez volt a probléma az elsőnél hogy túlparáztam az egészet. Sok sikert!
2017. aug. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
32%
Nyugi, szinte senki se vizsgázik le 30 öra után, én amikor voltam 25 óráig még parkolást se gyakoroltunk, húzzák a pénzt ahogy csak tudják, na meg a vizsga, megbuktatnak vagy 2-3-szor, hogy fizesd csak a vizsgadíjat, aztán csúsztatsz egy huszast a vizsgáztatónak és érdekes egyből átmész.
2017. aug. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
95%
Édesapám oktató, autosiskolánk van. Hidd el nekem, hogy nagyon kevesen tudnak levizsgázni 30 órából, ha nem vezettek korábban. Idő kell, mire megszokott egyáltalán az autó kezelését, aztán utána a forgalmat. Apu mindig azt szokta mondani viccesen, hogy ahány éves vagy, annyit adj hozzá a harminchoz, és kb. annyi órát kell venned. Nála ha valaki ragaszkodik, beiratja harminc óra után vizsgára, de mindig elmondja, hogy nem javasolja, és általában meg is bukik ilyenkor az illető. Mondjuk biztos van olyan oktató, aki direkt lehúzza az embereket, de egyáltalán nem biztos, hogy veled is ez a helyzet. Szóval a lényeg: ne aggódj, nem vagy hülye hozzá, teljesen átlagosnak mondható, hogy 30 óra után nem megy annyira a vezetés, hogy levizsgázz. Ezt mondd meg a szüleidnek is.
2017. aug. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem, hogy hetente csak egyszer mész, az nagyon kevés. Én is most járok, és arra törekszek, hogy hetente minimum 3 órát menjek.


Otthon szoktatok gyakorolni? Menjetek ki egy kieső helyre, és gyakoroljatok. (Arra vigyázz, nehogy felbukkanjon rendőr, mert simán megbüntethet és eltilthat egy időre.)


Mi az, hogy alig látsz ki a kocsiból? Miért? Hány cm vagy?


Amúgy igazuk van a többieknek, 30 óra után csak a profik vagy akik adnak pénzt a vizsgáztatóknak mennek át. A KRESZ oktatónk azt mondta, átlagosan 50 valamennyi órát vesznek az emberek.

2017. aug. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Tényleg ne add fel! Nekem az egész folyamat (elmélet, elsősegély, vezetés) több mint egy év volt. 50 körüli órát vezetettem, de volt, hogy hónapok maradtak ki két óra között mert nem tudtuk összeegyeztetni az órákat ( én késő délutánig suliban voltam, az oktatómnak 50+ tanulója volt és neki is voltak egyéb elfoglaltságai). Gondolhatod, hogy már nekem is elegem volt belőle, ráadásul sok pénzbe is került (nálunk egy vezetős óra 5000 )...Persze, a gyakorlás a titka, minél többet, minél gyakrabban vezetsz annál jobb, csak sajnos ez sokszor nem a tanulón múlik...Én is szerettem volna heti kétszer vezetni, de örültem, ha kéthetente összejött egy óra...Én nem ajánlom, hogy azon kívül otthon baráttal/rokonnal vezetgess (persze, ha akarod kipróbálhatod) mert szerintem csak összezavar, ha egy teljesen más autóval próbálkozol illetve ők már rutinból vezetnek, nem úgy "szabályosan", ahogyan azt a vizsgán tőled elvárják. Valamint, attól még ugyanazon az autón kellene vizsgáznod, tehát ez a "nem látok ki" problémád sem fog megoldódni, illetve ha elkapnak a rendőrök, akkor egy ideig ugrott is ez a projekt. Az esetleg lehet jó lenne, ha kipróbálnál egy másik oktatót (bár tudom, hogy ez nem egyszerű...itt pl. iskolán belül is szinte lehetetlen, azt pedig a szerződés tiltja, hogy másik suliba menjenek a tanulók). Ugyanakkor szerintem az mindenképpen segít, ha a jelenlegivel is megbeszéled, hogy mik a problémák és ezeket, hogyan lehetne kijavítani, lehet, hogy a család vagy barátok is tudnak tanácsot adni. Szerintem ezeket beszéljétek át, te is gondold át, hogy mi az, ami nem megy és próbálkozz, ne add fel. Ha már te és az oktatód is úgy érzitek, hogy jól megy, akkor érdemes megpróbálni a vizsgát. Felesleges várni, hogy majd még később biztos ügyesebb leszel mert az csak időhúzás, pénzszórás, úgysem itt fogsz megtanulni vezetni, szóval azt ne várd, hogy majd minden tökéletes lesz. Meg kell próbálni, hiszen lehetséges, hogy szerencséd van és elsőre sikerül, ha nem akkor megpróbálod újra (én a bukásom után már nem is vettem órákat, csak a vizsgára mentem és másodszorra sikerült is). Én a helyedben inkább megvárnám, amíg megvan a forgalmi vizsga és csak utána mennék az elsősegélyre mert akkor az már tuti biztos (nagyon könnyű és gyorsan megvan).
2017. aug. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!