Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon nem megy a vezetés, a...

Nagyon nem megy a vezetés, a 30. óra után se állok sehogy. A szüleim meg azzal nyaggatnak, hogy mikor megyek már vizsgára. Legszívesebben abbahagynám az egészet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már három hónapja járok vezetni, általában heti egy alkalmat tudok csak menni. Most járt le a 30 kötelező órám, tegnap már a pótórán voltam. Egyszerűen sehogy se megy. Nincs olyan terület a vezetésben ami jól menne. Nem megy egyik manőver se, ha meg simán csak vezetek, ott is sok probléma van, és általában mindig ugyan azok. Ami legfőképp zavar, hogy alig látok ki a kocsiból, ami az oktató szerint nem gond, de engem nagyon zavar. Hiába állítom az ülést, van egy bizonyos pont aminél feljebb az ülést már nem állíthatom, és előrébb meg nem tolhatom magam mert akkor meg nem látok bele a belső tükörbe. Az oktató amúgy viszonylag türelmes, azzal nincs gond.

A szüleimmel nem merek őszinte lenni, nekik csak annyit mondtam hogy kell vennem pár pót órát, de az a pár pót óra isten tudja mennyi lesz. Anya azzal nyaggat, hogy akikről ő hallott azok max. egy-két pótórát vettek, és nehogy azthiggyem oda fogok járni életem végéig, mert biztos csak az oktató akar lehúzni. Apa azt mondta fizeti a pót órákat, de még nem mertem neki mondani, hogy adjon pénzt, inkább kifizettem én a 10 órát, ami nekem eléggé megterhelő. Csak az a kis pénzem van amit diplomaosztóra kaptam meg a nyári diákmunka. 10 óra, vagyis őt alkalom 35 ezer, és isten tudja mennyi kell majd belőle. Anyagi gondjaink nincsenek, de egyszerűen nem merek erről beszélni, hogy mennyire rosszul megy minden, és milyen sokat kell fizetni. Szeretnék jogsit nagyon, de nem gondoltam ilyen béna leszek és nagyon szomorú vagyok. Legszívesebben otthagynám az egészet, nagyon dühös vagyok magamra, kb. undorral járok vezetni. De ha már idáig eljutottam, végig kéne csinálni, mindig ez jár a fejemben. Gondolkoztam rajta, hogy lehet én vagyok a szefós, amíg nem látom a forgalmi végét, az elsősegélynek se merek nekikezdeni, nehogy kidobott pénz legyen az is.

Mit javasoltok?

22/L


2017. aug. 17. 10:25
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
19%

Sajnos sok fiatal abban a nagy tévedésben van, hogy a jogosítvány megszerzése az olyan mint pl. egy vizsga a suliban, amin így vagy úgy de éppen csak átcsusszan.

Csak elfelejtik, hogy abból nem történik beleset, ha csak kettesed van pl. töriből. Viszont, ha nem vagy perfekt vezető, abba bele is halhatsz, vagy megölhetsz ártatlanokat.

Azzal biztatgatják egymást, hogy majd "menet közben belejössz."

Ez kb. olyan, mint valakit aki alig tud úszni, bedobnak a tengerbe, hogy ússzál csak, majd belejössz.


Ők is azt hitték, hogy tudnak vezetni:

(Vagy legalábbis volt jogsijuk.)

[link]

2017. aug. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
94%

ma 05:48-as: hagyd már ezt a hülyeséget és nem rémisztgesd a kezdöket.


Ugyanis olyan ember nincs, aki KEZDETTÖL "perfekt vezetö", mindenki elöször kezdö, hibázik és ennek "ellenére" a legtöbbnek semmi baja sem lesz, nem okoz balesetet és nem hal bele, maximum a kocsin lesz pár karcolás.


Emellett "perfekt vezetö" nem létezik, még sok éves gyakoralt után is követhet el bárki hibát, éppen ezért fordul elö sok tapasztalt vezetövel is baleset, söt sokszor éppen ök azok, akik túlságosan bíznak abban, hogy ök "perfektek" a vezetésben és túlsaccolják magukat.

2017. aug. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
90%
Én anno a kötelező órák több, mint háromszorosát levezettem, mire ötödik alkalomra sikerült átmennem. Azóta is rühellek úgy vezetni, ha ülnek mellettem. Akkor is ezt éreztem: ott van valaki, aki csak a hibáimat figyeli, ettől viszont teljesen bestresszeltem. Nyugtatóval kellett vizsgáznom, hogy egyáltalán a kormányt meg tudjam fogni. Ez már több éve volt, azóta is problémamentesen közlekedek pályán, városban, országúton. Ne add fel,te is nagyon ügyes leszel,ha ez a stresszfaktor kikerül a képletből! :)
2017. aug. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
50%

Kedves kérdező!

Ezt olvasd el:

[link]

Ha most jelentkezel egy ilyen vizsgálatra (és nem az ötödik elrontott vizsga után utalnak ide kötelező jelleggel), akkor kiderül, alkalmas vagy-e autót vezetni.

Ha nem, akkor felesleges próbálkozni tovább...

Ha igen, akkor az így megerősített önbizalommal és a szakemberektől szerezhető releváns tanácsokkal sokkal nagyobb esélyed lesz elsajátítani a szükséges tudást.


PS: lehet vinni kispárnát az ülésre, ha ez megoldja a problémát! :)

2017. aug. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
52%

Nem való mindenkinek jogosítvány!

Megértelek. Én is ugyanilyen gondokkal küzdöttem. Isten tudja hány plussz órát vettem. Rengeteget. A végén számoltam össze. Egy valag pénzt költöttem el rá. Fizumból, a végén kölcsön kellett kérnem. Gyomorideggel mentem vezetni, majd vizsgázni. Annyira rosszul ment hogy majdnem feladtam. 3.jára sikerült. Évek óta megvan a jogsi. Nem vezetek, mert utálom!!! Kis forgalomban nagyon jól vezetek, akkor élvezem is. De! Nagyobb forgalomban, este, főútvonalon stb... halálom volt. Parkolásról ne is beszéljünk. Páromnak van kocsija. 3szor vezettem a városban és befejeztem! Ma már bánom hogy annyi pénzt kidobtam az ablakon.

2017. aug. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az oktatóval van baj? Persze, türelmes, stb. De mi van, ha rosszul tanít? Nekem is ilyen volt az első oktatóm. Gyakorlatilag apukámtól tnultam meg vezetni: ő azt s elmondta, mire figyeljek, mi alapján hogyan manőverezzek... Az oktató csak annyit például, hogy "most tekerd a kormányt jobbra és tolass" apum meg azt is, hogy ezt miért. Esetleg kérd meg valamelyik ismerősödet, hogy segítsen gyakorolni egy kihaltabb környéken, ahol nincs rendőr meg nagy forgalom és nyugodtan gyakorolhatjátok ami nehezen vagy nem megy. Esetleg nézz utána olyan oktatónak, akit ajánlanak. Én tényleg arra gyanakszom, hogy valahogy ezzel lehet baj. És szerintem mindenki gyakorol azokon az órákon kívül is ugye kevésbé legálisan, de én még enm hallottam olyanról, akinek ne segítettek volna a szülei vagy haverok, stb.
2019. nov. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!