Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy győzzem meg szüleimet,...

Hogy győzzem meg szüleimet, hogy abbahagyhassam a jogsi megszerzésének folyamatát? 17F (Lent teljes sztori)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, múlt nyáron nagy lelkesedéssel elkezdtem csinálni a jogsit. A kressz elsőre meglett, nagyon örültem neki. elsősegély se volt más, mert ezekre volt időm magamba készülni, addig készültem, hogy biztosra tudjam, és elsőre minden ment is.


De aztán jött a vezetés. 50óra után elmentem az első vizsgára. Még bármelyik feladat elött oldaltávolság meg nem hagyása miatt megbuktam. Ez persze lelombozott, de úgy voltam vele, majd másodjára, el tudom fogadni ha valami az én hibám, beismerem, hogy fair volt hogy megbuktam.


A második próbán, lámpás kereszteződésben jobbra kanyarodásnál a holttérbél gyorsan érkezett egy biciklis, bicikli úton, nem vettem észre, az oktató velem együtt nyomta a féket. Itt teljesen összetörtem, annyira azt éreztem, hogy ez csak a szerencsén múlott. Ha most egy autóval előrébb vagy hátrébb állok, semmi gond sem lett volna, csak pont ott lenni nagyon szerencsételen volt.


ezután azt mondtam otthon, hogy fel akarok hagyni az egésszel, de arra hivatkozva, hogy már rengeteg pénzt beleölt a család végig kell csinálnom.


Teljesen megutáltam a vezetés, mindig ideges vagyok, pánikolok a vizsga alatt. Ha meg is lenne a jogsi, nemhiszem hogy szívesen vezetnék, csak szeretnék túllenni rajta, de biztos vagyok hogy megint csak megbuknék.


Mit csináljak? Van egy kis félretett pénzem a tavalyi nyári munkából, próbáljam meg megkenni a biztost, vagy azt nem lehet megcsinálni?


előre is köszönöm a válaszokat.



2017. jún. 18. 22:47
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
75%

Nekem osztálytársam vagy 5x megbukott, mire megkapta a jogsit. :D

Most én is éppen csinálom, bár még nagyon az elején vagyok. Figyu, jobb, ha megvan a jogsi, attól, hogy megvan, nem kell vezetned. Én sem akarok, csak azért csinálom, mert most még nem nekem kell az egészet fizetnem, hanem szüleim is beszállnak. De én már eldöntöttem magamban, hogy amikor csak lehet, inkább gyalog, vagy bringával megyek.

Ha már elkezdted, miért hagynád abba? tényleg nincs már sok hátra, ez olyan, mintha valaki a 12 évet végigjárná a suliban, aztán érettségi előtt lelépne.

2017. jún. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
77%
De ha van rá lehetőség, akkor esetlen csak szüneteltesd egy pár hétig, vagy hónapig, amíg megnyugszol és új erővel fogsz mész a vizsgára.
2017. jún. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
70%
esetleg*
2017. jún. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
77%
na jó, nem javítok inkább, érted mit akarok... :D
2017. jún. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
15%

Próbáld megkenni a biztost.

Ez úgy működik, hogy a legközelebbi vizsga előtt megkérdezed az oktatódat így virágnyelven, hogy "Mennyit ILLIK ADNI ilyenkor a vizsgabiztosnak?" Erre ő megmondja, és felajánlja, hogy elintézi. Asszem annak idején, pár éve egy húszezrest adtam oda előre az oktatónak, aztán ebből ugye ki tudja, mennyit tartott meg, mindenesetre a vizsgabiztos egy csupaszív emberré változott hirtelen, és úgy átmentem, mint a huzat.


Aztán az igazi rutint úgyis akkor szerzed meg, amikor magadtól vezetsz, egyedül, ezt oktatóval magad mellett megszerezni nem lehet. Ha megvolt a vizsga, kezdj el vezetni, de nagyon óvatosan, először alacsony forgalmú helyeken, és ha bármi olyan helyzet van, amit nem látsz át, akkor lassíts le addig, amíg át nem látod. Akkor is, ha hátulról nyomják a dudát rád: szard le, majd kikerül. Lassulj ilyenkor akár a megállásig is.

Nem szégyen: lehúzódsz, megállsz, vészvillogó - a gázolásnál meg az ütközésnél sokkal, sokkal jobb.


Ne bízd magad a szerencsére, hogy majd vakon keresztülvergődsz rajta, mert az csak néha jön be, máskor meg valaki belehal, megrokkan, vagy széttörik egy kocsi.


Ha így szépen, figyelmesen szert teszel némi gyakorlatra, ÉS mellette tudod a KRESZ-t, akkor minden rendben lesz.


Egyébként van egy nagyon egyszerű technika: nézzél csak szét az utakon, hogy mennyien vezetnek - szerinted azok mind okosabbak, ügyesebbek, jobbak nálad? A francokat. Senki sem születik ezzel a képességgel. Neked is sikerülni fog.

Na hajrá!

2017. jún. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
73%

Ne add fel, de tényleg. Én is buktam 2x. Előbb kisebb aztán nagy hibával. Gyűlöltem az egészet, gyomorideggel mentem már oktatásra is... de nem szabad feladni. Ahogy meglett a kis kártya és magam vezethettem egy csapásra eltűnt minden feszültség. Most már el sem tudnám képzelni hogy ne legyen. Rengeteget vezetek, gondolj bele, később ha dolgozni kell járni mennyivel egyszerűbb ha a magad ura vagy.

Ja főleg hogy ha nem te fizeted... nekem saját zsebből ment, úgy még rosszabb :D

2017. jún. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
74%
Butaság lenne emiatt feladni. Tanulópénz volt, ezután mégjobban odafigyelsz. Nyugodj meg, és csak előre!
2017. jún. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
50%

Olvasom a kérdést, olvasom a válaszokat és nem csodálkozom, miért van ennyi baleset.


Megkenni a vizsgabiztost? Ok, tegyük fel tényleg sikerül, meglenne a jogsid. Aztán majd, immár jogosítvánnyal a zsebedben lámpás kereszteződésben jobbra kanyarodásnál a holttérből gyorsan érkezik egy biciklis, bicikli úton, nem veszed észre és elütöd. Jó esetben csak kórházba kerül, rossz esetben a temetőbe. Te meg bíróság elé. Rossz esetben börtönbe.

Szerintem neked nem való a vezetés. Egyszerűen nem tudsz figyelni arra, amire kéne. 50 óra után! Fiatal, jó reflexű emberként. Más, ennyi idős fiatal 25-30 óra után sikeresen levizsgázik.

2017. jún. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a bíztatást. Majd megpróbálom 5-ös tanácsát
2017. jún. 18. 23:34
 10/41 anonim ***** válasza:
86%
Ne aggódj, a legtöbb ember többször elhasal a jogsi megszerzése előtt, ez ilyen.
2017. jún. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!