Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért sír anyám lassan már...

Miért sír anyám lassan már naponta, hogy soha nem lesz munkám?

Figyelt kérdés

Folyton azzal jön, hogy manapság milyen nehéz munkát kapni, meg főleg megtartani az állást, el kell adnom majd a lelkem, különben örökre munkanélküli leszek, meg hogy csináljak jogsit mert anélkül se lesz belőlem semmi, meg sokszor csak úgy, különösebb kontextus nélkül sírdogál, hogy sose fogok munkát kapni.

(Jelenleg is dolgozok, imádom az állásom, előtte is dolgozgattam pár helyen, mindenhol szerettek és azt akarták, hogy ott maradjak náluk dolgozni)

Nem új probléma ez, már kisgyerekként is, ha rosszul viselkedtem, akkor jött a "munkahelyen ilyet nem szabad ám", meg "ott majd nem nézik ezt el". Ha tüsszentettem, csuklottam, csapvizet ittam, pattanásom nőtt, ilyesmik, akkor egyből kaptam ezeket. Mostanában viszont egyre jobban elfajul.

Bármit mondok neki, vagy bármi történik, abból kihozza, hogy amiatt nem lesz munkám. Sportolni akarok? Munka mellett nem szabad. Időt töltenék a párommal? Munka mellett nem szabad. Nem akarok jogsit? Munkanélküli leszek életem végéig. Lecseréltem a facebook borítóképem? Emiatt nem fognak felvenni sehova. A sor még végtelen...

Miért csinálja ezt??

Arról már lemondtam, hogy megváltoztassam, így nem feltétlenül azt akarom megtudni, hogy "mit tegyek", hanem az érdekelne, hogy ez neki miért jó? Vagy hogy miért lehet ennyire ráfeszülve a munka témára? Ez valami betegség?


2017. aug. 21. 12:06
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
14%
Ha ennyire zavar, akkor el kell költözni, csókolom.
2017. aug. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
97%
Kedves Duenna, te talán gondolatolvasó vagy, hogy tudod, kamuzik-e a kérdező? Ebben az esetben gratulálok. De szöveget értelmezni nem sikerült megtanulni. Az anyja azon is sopánkodik hogy munka mellett ne sportoljon mert nem fogja tudni megtartani az állását. Ráadásul ez nem egy tegnapi folyamat tehát nyilván volt olyan amikor nem dolgozott a kérdező, de amit az anyja csinál az betegség: ok nélkül retteg, hogy nem lesz munka vagy éppen el fogja veszíteni. Ez nem normális.
2017. aug. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
50%
6-os vagyok, én is azt írtam, hogy vagy nem, vagy csak épphogy dolgozgat.
2017. aug. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
77%
Anyád szürreális.
2017. aug. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
87%

Duenna más szöveget sem tud értelmezni, nem ez az első, hogy egész mást hoz ki, mint ami ott áll.


Krdező: igen, ez betegség. Anyósom volt ilyen, iszonyú milyen negatív volt állandóan és meg is maradt haláláig, ráadásul az egész életére ez nyomta rá a bélyegét.

2017. aug. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
26%

És a munkáddal keresel most annyit, amivel eltartod magad? Vagy azért annyira nem jó az az "álommeló" amit épp csinálsz... Hány éves vagy? Dolgozol alatt diákmunkát vagy rendes teljes munkaidős állást értesz?? Ha otthon laksz és "k.jó" állásod van, akkor ugye támogatod édesanyád anyagilag legalább minimálisan??

Várjuk a választ. :)

(Szerintem is kamuzik, hiszen most írja "Munkanélküli leszek életem végéig. Lecseréltem a facebook borítóképem? Emiatt nem fognak felvenni sehova") Minek kéne bárhova felvenni, ha most is fix munkád van, amiből magad eltartod??

És igen, jól tette kiskorodban is, hogy ezeket mondta. Általában ezt olyan gyerekeknek mondják, akikre az alábbiak közül egy vagy több dolog igaz:

- Ha egy gyerekben nincsen semmi önkontroll,

- azt hiszi minden körülötte forog, és csak attól, hogy megjelenik valahol mindenki hasraesik

- megbízhatatlan, nem tartja be amit ígér

- szétszórt és sosem teljesíti időben az elvárt/fontos dolgokat

- túl nagyszájú, nem megfelelő stílusban visszabeszél tanárnak, idősebbeknek (esetleg később leendő főnökének, amivel szépen lapátra is teteti magát)


Általában ilyen esetekben jelzi a szülő, hogy ez a viselkedés a felnőtt világban (ahova szerintem Te még az írásod alapján NAGYON nem tartozol) nem állja meg a helyét.

2017. aug. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Hagyd inkább, ez van...
2017. aug. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Vszinűleg pszichés problémája van anyukádnak. Ez neki nem jó. Neked se jó. De van. Próbálj neki segiteni , hogy legyőzze ezt a mély szorongást, mesélj neki kedvesen a munkádról, munkahelyedről, akár a fizetésedről is. Valami miatt, tudat alatt, borzasztóan aggódik érted, a sorsodért. Betegesen aggódik. Vannak ennél sokkal sulyosabb fokozatok is ám. Hogy mást ne mondjak, én ápolási segélyen vagyok idős anyukámmal, aki azon aggódik állandóan, hogyan fogunk megélni az ő 70 ezer forintos nyugdijából, ha én nem dolgozok. Ő már nem tudja fölfogni, hogy azért nem dolgozok, mert ő nem képes már önmagát ellátni, és azt se fogja föl, hogy szerencsére olyan anyagiak közé kerültünk, hogy nem kell aggódni a megélhetésünk miatt. Egyáltalán nem, már húsz éve jól élünk, ha nem is luxusban, de eléggé jól. Mégis föltör benne mélyről az a régi időszak, amikor minden fillért be kellett osztanunk. Régi traumák vannak ezek mögött a jelenségek mögött. Ha anyukád elég fiatal még, akkor kiderithető talán, hogy mitől, miért szorong ilyen betegesen.
2017. aug. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Dolgozok, nem kamu. Annak kicsit gyenge lenne. :) egyetemista vagyok, heti 3 nap dolgozok 8 órát, eltartom magam, külön élek a szüleimtől.

Előtte csak időszakos, határozott munkaidejű munkákat tudtam vállalni, aztán ahogy változott félévente az időbeosztásom, nem tudtam tovább vállalni egy-egy állást. Ezért írom, hogy "dolgozgattam".

Anyu dolgozik, 7. éve van a jelenlegi munkahelyén, előtte se voltak komoly gondjai azzal, hogy találjon állást.

2017. aug. 21. 18:21
 20/28 A kérdező kommentje:
Egyébként ő 400.000 ft-ot keres havonta, én 120.000-t (nettó összegek), lehet, hogy emiatt egyszerűen nem fogadja el, amit én csinálok?
2017. aug. 21. 18:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!