Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya sosem visz el orvoshoz,...

Anya sosem visz el orvoshoz, sosem kezeli komolyan az egészségügyi problémáimat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyukám szerint csak az beteg, aki lázas. Egyértelmű, nem fogok minden kis megfázással orvoshoz menni vagy hetekig kimaradni a suliból, nem is erről van szó. A sulis stressz miatt sokat fáj a gyomrom és szédülök, és emiatt már többször is hazaküldött az osztályfőnököm. El is mentem egy ilyen alkalommal a háziorvoshoz, a vérnyomásom 70 körül volt, majd' elájultam, hányingerem volt ezért kiírt 3 napra. Anya ebből olyan patáliát csapott, hogy iskolakerülő vagyok, meg rossz tanuló (4,67 gimnáziumi átlag), mert állandóan csak lógnék.

A nőgyógyászati problémáimat sem kezeli komolyan. Hónapokig puffadtam, fájt a hasam, a menstruációm darabos és egyre kevesebb, de nem akart elvinni magánrendelésre, mert hogy drága, sztk-s rendelésre meg az volt a kifogása már, hogy "nem gyerekeknek való a nőgyógyász". Azóta sem derült ki bajom van, spóroltam pénzt, hétfőn megyek "titokban" magánrendelésre.

Nemrég petefészek gyulladást szedtem össze, meg valami folyást, a saját pénzemen vettem gyógyszert, kúpot, akkor meg az volt a baj, hogy "szedjem már össze magam olyan vagyok mint a cukor".

Tavaly nyáron egy hétig feküdtem, hánytam, hasmenésem volt, iszonyú gyomorfájásom, egy hétig könyörögtem neki hogy vigyen orvoshoz, mert én magamtól nem tudtam volna, olyan rosszul voltam. Végül nem ő, apa vitt el az ügyeletre. Mint utólag kiderült valami vírusos gyomorgyulladásom volt amikre antibiotikumokat kaptam.

Ha valami komolyabb bajom van, hiába mondom neki hogy vigyen el szakrendelésre, mindenre az a kifogás hogy hipochonder vagyok meg bebeszélem magamnak, ami nrm igaz, de ha meg elmegyek magamtól, vagy nem tőle, hanem mástól kérek segítséget, akkor ordít, veszekszik, minden szrral megbüntet, mintha nem tudom milyen bűnt követnék el, sosem vesz komolyan. Egyébként saját magával szemben is ilyen. Miómái meg cisztái vannak, de már tizen valahány éve nem volt dokinál, rákszűrésen sem. Tüdőszűrőről ne is beszéljünk. Egyszer szívinfarktusra utaló jelei voltak, ami hálistennek végül nem lett, de akkor sem tudtuk elküldeni még a háziorvoshoz sem! Mert hogy "ő még nem beteg".

Lehet ezzel a gondolkodásával tenni valamit? Lehet rajta változtatni?

16/l


2017. aug. 26. 21:03
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
79%

"próbáld magad az internet segítségével fejleszteni, hogy melyik betegség hogyan gyógyítható házilag, illetve minek mi a tünete. "


Ja, igen, próbálja magát a netről kezelni, aztán egyszer csak addig húzza a dolgot, amíg valami maradandó gondja nem lesz.

2017. aug. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

A gyomromra tényleg valami a antibiotikumot írtak fel a kórházi ügyeleten. De ez most a legkevesebb.

Átlagos étrenden élünk, ha éhes vagyok eszek, ha szomjas vagyok iszok, nem számolom betegesen a kalóriákat.

Már rendes nőgyógyászhoz kértem időpontot és semmit nem szólt.

Egyébként ilyen tipikus "paraszt" (semmi bajom velük én is falusi vagyok) felfogása van, hogy aki gyógyszerre szorul tápozza magát, minden meggyógyul magától, meg én is csak mindent beképzelek magamnak, utálja az orvosunkat mert hogy "sokat keres és alig csinál valamit".

2017. aug. 27. 08:44
 13/35 A kérdező kommentje:

Egyébként én a nőgyógyászoson húztam fel magam, hogy "nem gyerekeknek való".

1) nem vagyok gyerek,

2) ha egyszer problémáim vannak, akkor várjuk meg szerinte míg 20 éves leszek, és akkor menjünk el, de addigra ki tudja mi történt már a szervezetemben?

2017. aug. 27. 08:52
 14/35 anonim ***** válasza:
83%

"vírusos gyomorgyuladásra nincs antibiotikum,mert nem hat"


Ez igaz, ettől függetlenül gyakran vírusra is felírnak antibiotikumot, hogy megelőzzék a felülfertőződést. Illetve az is lehet, hogy a kérdező szimplán keveri a vírust meg a baktériumokat, ezért tévesen írta le.


Kérdező! Leírtuk, mit kell tenned. Beszélned egy felnőttel, akiben bízol. Miért nem jó ez a megoldás? Anyádat nem tudod megváltoztatni.

2017. aug. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
67%

"Átlagos étrenden élünk, ha éhes vagyok eszek, ha szomjas vagyok iszok, nem számolom betegesen a kalóriákat."


Szerintem a válaszoló nem erre gondolt. Eszel minden nap zöldséget, gyümölcsöt? Próbáljátok visszafogni az adalékanyagokkal telenyomott készételeket? Mennyit nasizol? Mennyire ismeritek az egészséges táplálkozás szabályait?

2017. aug. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
23%

Egeszsegtelenul elsz stresszelsz es hypochonder vagy.

Annyi betegsegit irtal mint Egy nyugdijas.

Szedd ossze magad

2017. aug. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

12:59, én meg hagy ne mondjak rád semmit, pedig kigondoltam. Minden nap eszek gyümölcsöt, suliban kötelező a testnevelés óra és itthon edzek minden nap fél órát. Emelett rengeteget gyalogolok. Az iskola miatti stresszt egy tanár váltja ki, ezt nem részletezem és nem lehet vele mit tenni.

Egy esetleges miómáról, cisztáról vagy hasonlóról én mióta tehetek? Húzzál már.

2017. aug. 27. 13:25
 18/35 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos régebben az emberek ( így anyud is ) akkor mentek el bármilyen orvoshoz ha tényleg baj volt már és látszott is a tünet elég rendesen. És itt most nem menstruációs gondokra gondolok elsősorban hanem bármilyen betegségre.


Ülj le vele és vázold fel neki minden olyan lehetséges tünetet ami előfordulhat veled ha nem mész el egy dokihoz. Ha nem érti meg akkor szólj oda erősebben neki hátha megérti. Félreértés ne essék nem anyud ellen akarlak hangolni csak általában a szülök nem veszik olyan komolyan a gyereküket amennyire kellene és ha rászólsz akkor talán megérti hogy tényleg baj van.

2017. aug. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
16%

"Minden nap eszek gyümölcsöt"


Kicsit nézz utána jobban az egészséges táplálkozásnak. Ez nem annyiból áll, hogy eszel minden nap gyümölcsöt.

2017. aug. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
22%

dehogy van myomad!! cysta pedig gyakori es nem sulyos dolog

kizarolag stresszelsz azert probalsz betegsegekbe menekulni

ps myomaval es cystaval 120 evig elhetsz es igazan nem zavar a mindennapokban max kicsit eros a menszesz

myomat fogamzasgatlo tabletta szepen elnyomja es attol gyengeb lesz a verzesed is

2017. aug. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!