Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya sosem visz el orvoshoz,...

Anya sosem visz el orvoshoz, sosem kezeli komolyan az egészségügyi problémáimat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyukám szerint csak az beteg, aki lázas. Egyértelmű, nem fogok minden kis megfázással orvoshoz menni vagy hetekig kimaradni a suliból, nem is erről van szó. A sulis stressz miatt sokat fáj a gyomrom és szédülök, és emiatt már többször is hazaküldött az osztályfőnököm. El is mentem egy ilyen alkalommal a háziorvoshoz, a vérnyomásom 70 körül volt, majd' elájultam, hányingerem volt ezért kiírt 3 napra. Anya ebből olyan patáliát csapott, hogy iskolakerülő vagyok, meg rossz tanuló (4,67 gimnáziumi átlag), mert állandóan csak lógnék.

A nőgyógyászati problémáimat sem kezeli komolyan. Hónapokig puffadtam, fájt a hasam, a menstruációm darabos és egyre kevesebb, de nem akart elvinni magánrendelésre, mert hogy drága, sztk-s rendelésre meg az volt a kifogása már, hogy "nem gyerekeknek való a nőgyógyász". Azóta sem derült ki bajom van, spóroltam pénzt, hétfőn megyek "titokban" magánrendelésre.

Nemrég petefészek gyulladást szedtem össze, meg valami folyást, a saját pénzemen vettem gyógyszert, kúpot, akkor meg az volt a baj, hogy "szedjem már össze magam olyan vagyok mint a cukor".

Tavaly nyáron egy hétig feküdtem, hánytam, hasmenésem volt, iszonyú gyomorfájásom, egy hétig könyörögtem neki hogy vigyen orvoshoz, mert én magamtól nem tudtam volna, olyan rosszul voltam. Végül nem ő, apa vitt el az ügyeletre. Mint utólag kiderült valami vírusos gyomorgyulladásom volt amikre antibiotikumokat kaptam.

Ha valami komolyabb bajom van, hiába mondom neki hogy vigyen el szakrendelésre, mindenre az a kifogás hogy hipochonder vagyok meg bebeszélem magamnak, ami nrm igaz, de ha meg elmegyek magamtól, vagy nem tőle, hanem mástól kérek segítséget, akkor ordít, veszekszik, minden szrral megbüntet, mintha nem tudom milyen bűnt követnék el, sosem vesz komolyan. Egyébként saját magával szemben is ilyen. Miómái meg cisztái vannak, de már tizen valahány éve nem volt dokinál, rákszűrésen sem. Tüdőszűrőről ne is beszéljünk. Egyszer szívinfarktusra utaló jelei voltak, ami hálistennek végül nem lett, de akkor sem tudtuk elküldeni még a háziorvoshoz sem! Mert hogy "ő még nem beteg".

Lehet ezzel a gondolkodásával tenni valamit? Lehet rajta változtatni?

16/l


2017. aug. 26. 21:03
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó! Ha írni nem tudsz, legalább olvasni megtanulhatnál. Az anyjának vannak miómái meg cisztái.
2017. aug. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
34%

Akkor mit mondjak én, az én anyám kb ugyanilyen, mint a tiéd, csak ő még gyerekorvos :'D

Kidobhatná az orvosi diplomáját...

2017. aug. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
0%
Annyi különbséggel, hogy engem lesz*r, ő meg állandóan viszgálatokra meg kezelésekre jár.
2017. aug. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

#22, #23 vagyok.

PCOS-em van, ami miatt állandóan cisztám van, minden nap görcsöl a hasam, és vagy egy és fél éve nem jött meg a mensim...

Plusz van egy hatalmas csomó a bal mellemben, ami látszik is oldalról, tiszta kék ott a mellem körülötte. Mutattam anyámnak, annyit mondott "aha", de nem enged orvoshoz, mert hogy majd ő elvisz, de sosem ér rá, vagy elfelejti, vagy azt mondja nincs is semmi bajom...

2017. aug. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
0%
Elpusztulnak magas a vércukrom, diétáznom kéne, de továbbra is tömi belém a cukrot, kicsit sem segít a diétámban.
2017. aug. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Autocorrect...

Elpusztulnak = Plusz.

2017. aug. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
13%
Itt senki nem képes felemelni a telefont, felszállni a buszra és elmenni az sztk-ba, ha valami baja van? Mire vártok? Meddőségre? Rákra? Hogy milyen életképtelen itt a kérdező és az egyik válaszoló is...
2017. aug. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Te nem tudsz olvasni? Hogy a saját pénzemen megyek orvoshoz? Meg egyedül? A problémám az, hogy nincs aki meghallgasson meg komolyan vegyen ilyen esetekben.
2017. aug. 28. 07:13
 29/35 anonim ***** válasza:
13%
Tudom, mi a problémád, főleg az előző válaszolónak címeztem, bár te is megéred a pénzedet, mert le lett írva jópár tanács, de az nem jó, csak a nyafi megy.
2017. aug. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Mert lehet én vagyok eltévedve, de kiskorú vagyok, keresetem nincsen, mégis én fizetem az orvost meg a gyógyszereket, ha szükségem van rá.
2017. aug. 28. 07:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!