Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az természetes hogy mindíg a...

Az természetes hogy mindíg a szülőnek van igaza?

Figyelt kérdés
Adott a helyzet ha egy veszekedés utàn mindíg a gyerek a hülye nem normàlis a szülő meg mindent jól csinàl.A gyerek belássa a hibáit a szülő nem .Akkor ebben az esetben mi a tehendő?

#vita #Szülő gyermeki kapcsolatok
2017. aug. 30. 07:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%

"Az természetes hogy mindíg a szülőnek van igaza?"

Nem Kérdező, egyáltalán nem természetes, a családi vitákban hol az egyiknek, hol a másiknak van igaza, másfelől a témák zömében nem is egyféle igazság van, csak nézőpontok és hozzájuk tartozó igazságok.

Ha az embernek nincs igaza, ezt illik belátni és bocsánatot kérni, az illető helyzetétől függetlenül.

2017. aug. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
86%

5-ös, és ez egy kicsit baj. Ezért nem tudnak a gyerekükről semmit, ha valami lelki baja van, arról is max későn értesülnek, mert a nevelés alatt azt értik, hogy majd ők megmondják, irányítják a gyereket, sokszor rátelepszenek, uralkodnak rajta. Van persze kivétel. Azon ismerőseim, akik a szüleivel nem ebben a klasszikus, szülő-gyerek viszonyban, hanem kvázi haveri viszonyban vannak, sokkal kiegyensúlyozottabbak. Nem merevek, tudják, hogy a faternak bármit elmondhatnak, ugyanúgy, mint nekem, a havernak. Nem okoskodás, kioktatás, vagy lecseszész lesz a válasz. Nyilván a korbéli előny és az élettapasztalat végett próbál az ilyen szülő is tanácsot adni, de ha egy laza viszony van a gyerekkel, akkor a gyerek kisebb valószínűséggel veszi "kioktatásnak", és nagyobb valószínűséggel fogadja meg azt a tanácsot. Csak gondolj vissza a gyerekkorodra. Melyik tanácsot fogadtad meg szívesebben, amelyiket a szülő adott, vagy amelyiket egy idősebb haver?

Én mindenképpen inkább haveri viszonyban próbálok majd lenni a lányommal, talán akkor jobban beavat az életébe, mint én a szüleimet a sajátomba, nem lesz neki gáz, ha a fater megy érte, kíséri bárhova. Mondjuk ezért sokat nem kell "tennem" külön, mert alapjáraton is egy túlkoros gyerek vagyok, ez van. Néha előjön sajnos a szigor, mert ezt a mintát láttam, és nem tudom teljesen levetkőzni a dolgot, de próbálom általában elkerülni.

Valahogy nekem többet ér az, hogy ha odagurulok majd autóval a lányomért a suli elé, akkor ne szemlesütve modja a barátnőinek, hogy "Ó vazze, itt van fater", hanem vigyorogva, kvázi büszkén, hogy "Sasoljátok, ő ott a faterom, na hali". Csak az érzékeltetés végett, szerintem a kettő teljesen más szülő-gyerek viszonyt tükröz. Meg lehet kövezni, de sose voltam a "tekintély-elv" híve, semmiylyen téren, még nevelés terén sem. Arról nem is beszélve, hogy nincs olyan emberi kapcsolat, viszony, ahol a tekintély vagy az extra tisztelet magátől értetődő lenne. Mindekettőt ki kell érdemelni, de a legjobb az az, ha a két fél egyenlőként kezeli egymást. Tehát a gyerek hiába kisebb, fiatalabb, mint én, ugyanúgy ember. A tanár hiába tanár, ugyanúgy ember. A főnök az hiába főnök, a pozíció miatt senki se több. Lehetne még sorolni.

A kérdésre visszatérve: egy normális szülő-gyerek viszonyban számomra elfogadhatatlan, hogy mindig a gyerek a hülye, a hibás. Meg kell beszélni, és még az is lehet, rájön a szülő, hogy "Bazzeg, tényleg én vagyok a hülye". Ha már be tudod látni a hibádat, hogy hibáztál, na az vall intelligenciára, nem pedig a "ki, ha én nem" viselkedés.

2017. aug. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
20%
Mondom, hogy egy arrogáns okodkosó kisgyerek vagy :D
2017. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó szülő belátja ha hibázik és bocsánatot kér.
2017. aug. 31. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
14:30 Ezzel a kijelentéssel ott a bibi hogy nem te fogod megàllapitani .:DEzt benézted nem kicsit.XD
2017. aug. 31. 13:06
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
#12 Ez egy szépen összeszedett írás volt. A probléma az, hogy lepontoznak, mert nem értenek veled egyet. :(
2017. okt. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!