Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim egyszerűen semminek...

A szüleim egyszerűen semminek nem tudnak örülni. Miért ennyire negatív a hozzáállásuk?

Figyelt kérdés
Egy éve egyetemre járok, és mellette dolgozom részmunkaidőben, megveszek magamnak olyan dolgokat, amikre korábban nem futotta, illetve nekik valószínűleg nem is volt rá igényük soha. Imádom a könyveket, viszonylag gyakran vásárolok a SAJÁT pénzemből, amiért megdolgoztam, illet elkezdtem pl. színházba járni, kb. havonta egyszer. Anyu lecseszett, hogy minek költöm a pénzemet könyvekre, mikor annyi van már, és minek járok színházba, főleg ennyit. Mikor más egyetemista szaktársaim pl. arra verik el a pénzüket, hogy hétvégenként jól berúgjanak vagy bedrogozzanak. Nagyon szeretek nyelveket tanulni is, de eddig nem igazán engedhettük meg magunknak, ezért úgy döntöttem, a pénzemből nekifogok egy új nyelvet megtanulni és beiratkoztam egy tanfolyamra. Anyuéknak erre is az volt az "építő jellegű" hozzászólásuk, hogy bolond vagyok és mi a francnak fogok bele még ebbe is az egyetem meg a munka mellett, holtfáradt leszek esténként mire hazaérek és utálni fogom az egészet. Egyszerűen nem tudok olyat csinálni, aminek örülni tudnának, pedig ezek egyáltalán nem hülyeségek. Nem tudom egyszerűen megérteni, miért kell mindenhez így hozzáállni és lelombozni az embernek a lelkesedését. Mégis mikor tanuljak nyelvet, ha nem most? Majd amikor már teljes munkaidőben dolgozok, vagy még gyereket is nevelek mellette? Ők itthon állandóan csak panaszkodnak mindenre, főleg a munkájukra. Jobban örülnének neki, ha én is csak szenvednék minden egyes nap, hogy mennyire sz*r ez az ország?
2017. szept. 8. 22:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
9%
Nem vedem a szuleid, de nem lehet h te kicsit felsobbrendunek mutatod ezek miatt magad, mint ok? Csak egy felvetes. Amugy a nyelvtanulas jo dolog, de konyveket ne vegyel, ott a konyvtar, ill az ebook. Mindketto sokkal jobb megoldas kornyezetvedelmi szempontbol!
2017. szept. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Miért érezném magam felsőbbrendűnek? Ezt miből szűrted le? Könyvtárba egyébként járok, de onnan a sulihoz szükséges könyveket kölcsönzöm. Amik aktuális, friss regények, azok nagyon ritkán vannak bent. E-bookon nem szeretek olvasni, ha nem muszáj.
2017. szept. 9. 10:25
 13/18 anonim ***** válasza:
74%

#10

Nem azert proli mert nem akar olvasni meg szinhazba jarni, attol meg csak pusztan muveletlen, az meg nem baj onmagaban, foleg ha ezt megtartja maganak, es nem akar masokat is erre ravenni. Es a kerdezo sem erzi magat a szuleinel kulonbnek csak azert mert o teszi. Hanem a problema abban all, hogy meg ok tartjak ezeket haszontalan dolgoknak es a kerdezoben keltenek buntudatot, vagy kialtjak ki bolondnak azert mert muvelodni mer, vagy epito jellegu hobbit folytat.

2017. szept. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
70%

#10

Aki a saját szellemi igenytelenségét a másik emberre, főleg a gyerekére ráerőlteti, ahelyett hogy ebben támogatná, például leszolja ha olvas vagy ha szinházba jár, nyelvet tanul, az erősen proli. Már ne is haragudj.

2017. szept. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
43%

Nem kell hazajárni és akkor nem hallod őket,ennyi.

A saját pénzed,azt vegyél rajta,amit akarsz,más véleményével ne foglalkozz!

Igen,ilyen ez a prosztó mentalitás,az az öröm,ha másnak is xar,de nem kell vele foglalkozni.

2017. szept. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
78%

"Aki nem akar olvasni, meg színhába járni, az egyből proli? Hű, de műveltek itt páran..."


Nem attól prolik, hogy nem olvasnak és nem járnak színházba. Hanem a gondolkodásmódjuktól.


Tipikusan úgy állnak hozzá, hogy nekik szar a munkájuk, szar a fizetésük, szarul telnek a napok akkor másnak se legyen már jobb. Az ilyen emberek fejében az van, hogy a pénz csakis a túlélés eszköze lehet, semmire nem szabad elszórni ami nem a szaros kis életük kötelező fenntartásához kell, minden ami nem kaja meg számlák az csak bűn...


Pedig az élet nem csak a szenvedésről és szarozásról kellene szóljon, hanem arról hogy élünk is. Vagy legalább a gyerekünket hagyjuk élni.

2017. szept. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
59%
Erre azt vâlaszoltam volna vissza hogy de igen ha megtehetem hogy azzal foglalkozzak amivel szeretnék akkor miért ne élvezhetnêm .Attol mert ők igy szocializslódtak attol függetlenül neked nem kell úgy .Egyépként is örüljenek hogy nem otthon ülsz és nyafogsz a fülükbe hogy nem tudsz tanulni stb.
2017. szept. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
59%
Az én apàm is ilyen de csak velem a többi tesomnak mondja hogy dolgozzàl miért ne menj fiam nekem meg folyton leszolja bàrmibe is kezdjek .Ugy sem fog sikerülni és te egy senki vagy egy utolsó a családban kb ezt kaptam tőle csak mert nem fiunak születtem .
2017. szept. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!