Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya alkoholista, mi tevő legyek?

Anya alkoholista, mi tevő legyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Amióta csak az eszemet tudom, anyukám iszik. Apukám, miután én is felnőttem, úgy döntött tovább lép és nemrég elköltözött. Azóta a helyzet többszörösen durvább lett, már nem számít, hogy reggel van-e vagy este, egész nap iszik, alszik, iszik, alszik. Megkeseríti az életünket bátyámmal, felváltva oldjuk meg, hogy itthon legyen vele valaki, mert nem lehet őt egyedül hagyni. Én tanulok, de bátyám nem tud dolgozni, mert félünk, hogy ha egyedül marad és nincs itt vele senki, eleshet és beverheti a fejét (sokszor úgy túlissza magát, hogy a földön találunk rá). Nem ismeri be, hogy neki baja van, nem érti, apa miért ment el otthonról, hiszen eddig minden rendben volt... ilyenkor fel is teszem magamnak a kérdést, hogy tényleg nem tudja magáról, vagy csak nehéz beismernie? Nem dolgozik évek óta, nekünk pedig most kéne az életünket építeni, de így nem lehet... Ennek a családnak így nincs jövője. Nem tudom mit tegyek, nem tudunk így élni, nem mehetek minden nap rettegve haza és gondolni arra, hogy lehet ez az utolsó... Fáj erre gondolni, de ez az igazság. Szeretem, mert józanon teljesen más, borzasztóan okos nő, de utána elissza az agyát, agresszív lesz, amit ő akar az kell, hogy történjen. Próbáltunk neki magyarázni kedvesen, de egy idő után mindenkinek elfogyna a türelme, szépen, csúnyán, erőszakkal, anélkül. A piát nem dughatjuk el, addig nyaggatna, hogy adjunk neki pénzt, hogy vegyen. Ha nem adnánk, lehet elmenne és soha többet nem is jönne vissza.. nehéz ez és még csak nem is foglaltam mindent ebbe a kérdésbe. Nem tudom, mi tevő legyek, segítsetek légyszi, esküszöm, nem fogok tovább sokáig így bírni. :(
2017. szept. 24. 10:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
80%

Az én anyám is alkoholista. Kétszer volt elvonón de semmit nem ért neki. Mindenki hülye rajta kívül és próbált érzelmileg zsarolni. Pénzt kérne de nem adok neki, élelmiszert kaphat de mást nem. Tönkre tesz mindenkit maga körül, önző és soha nem ismeri be, hogy alkoholista.

Én a helyedben amint tudnék elköltöznék. Tönkre fog tenni és le fogsz süllyedni az ő szintjére.

2017. szept. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
80%

Jó, akkor bxssz még el egy csomó évet egy alkoholfüggő, magát kezeltetni nem hajlandó emberre, és menj tönkre benne.


Tudod, csak azon lehet segíteni, aki AKARJA, ő nem akarja, inkább zsarol.

2017. szept. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Előszöris elvonó - utána AA gyűlés. Véleményem szerint ha nem akarja akkor nem fog menni. Beteg anyukátok ezt tudnotok kell. Segítségre vna szüksége de amíg nem akarja a változást az eget is leordíthatod neki ugyanúgy iszik sajnos. Tapasztalatból beszélek én is járok AA-ra.
2017. szept. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Apám alkoholista, nagypapám alkoholista volt, semmit nem lehet tenni.


A világon semmit. Ott kell hagyni.

2017. szept. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Az én "anyám" is alkoholista. Sajna már eljutottam odáig, hogy muszáj idézőjelbe tennem. Már jó pár éve apukámnál élek szerencsére, de egyszerűen szar, hogy nincs egy normális anyám. Sokat sírtam már miatta, de mostmár eljutottam odáig, hogy rohadtul nem érdekel, hogy hol van, és mit csinál. Aki a családja helyett a piát választja, meg is érdemli a sorsát, úgy gondolom. És hidd el, annyiszor, de annyiszor felajánlottuk neki a segítséget, sőt, nem csak mi, mások is, de egyszerűen nem ismeri el, hogy ő alkoholista. Az ilyen emberen nem lehet segíteni. Ő a szememben már nem anya, és nem is érdemli meg, hogy így hívjam, csak azért, mert megszült.

Mindenesetre, majd ha felvételizek egyetemre, másik városba megyek (remélhetőleg), ahol senkit sem fog érdekelni, hogy ő kicsoda.

De nagyon hálás vagyok a sorsnak az apukámért, mert ha ő nem lenne, nem is tudom, mi történt volna.

Annyi mindent tudnék mesélni, hogy én miért is utálom az anyámat, de csak mérges leszek, ha róla beszélek.

Legalább tudom, hogy mit tesz az alkohol az emberrel, és én tuti, hogy nem fogok ebbe a hibába beleesni. Majd én jó anyuka leszek. :)

2018. aug. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!