Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 évesen valóban lehetek...

18 évesen valóban lehetek ennyire korlátozva?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyok 18 éves. Úgy érzem, anyám eléggé korlátoz. Mindent tudni akar, hogy mikor és mit csinálok, illetve kivel.

Többször volt már olyan jellegű vitánk, hogy elkezdte mondani, hogy amíg az ő házában lakom, ő tart el köteles vagyok mindenről beszámolni neki, mert jogában áll mindent tudni.

Nos, én úgy gondolom, hogy valamilyen szinten nyilván, mert tényleg ő tart el és persze, igaza van, de sokszor úgy érzem, hogy túlságosan úgy hiszi, hogy mindenhez köze van.

Ha azt mondom, hogy mondjuk holnap később jövök pár órával, mint szoktam (kb este fél 7, 7 fele érek haza) akkor rögtön jön a kérdés, hogy miért. Félig meddig elmondom neki és utána az sül ki belőle, hogy örüljek neki, hogy ő megengedte, merthogy ha ő azt mondja, hogy nem mehetek el, akkor nem mehetek.

Úgy érzem, nyilván valamilyen szinten felettem áll, mert idősebb, szülőm és eltart, de akkor is megvannak a saját jogaim, nem ?

Tehát én úgy látom, hogy ennek úgy kellene lennie, hogy ő megkérdezi, hogy hivá megyek, elmondom és akkor ő jóváhagyja, mivel (jogilag) felnőtt vagyok.

Mondtam egyáltalán olyat, hogy nem enged el ? Vagy attól, hogy az ő házában lakom, megteheti ugyanazokat, mint egy 12 évessel?

Lehet, hogy ezt csak én látom rosszul, mert fiatal vagyok és "lázadok" vagy bármi, de mégis igazságtalanságnak gondolom ezt az egészet. Miért hiszi, hogy ennyire korlátozhat ?

Mellesleg mikor kisebb voltam (15-16) sokkal engedékenyebb volt velem, és ahogy idősödöm, egyre-jobban próbál korlátozni.

Sok mindent nem akar engedni, mert ő arról úgy gondolja, hogy rossz és konkrétan megtiltja. (Pl a tetoválást is...)


Szóval abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy ezzel a helyzettel mit lehetne kezdeni ?

Nekem kellene változtatnom valamit, mert rosszul látom, vagy esetleg neki ?Vagy mindkettőnknek ?

Mi lenne a jó megoldás ?


Köszi a válaszokat előre is


18/L


2017. szept. 26. 19:27
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Na látod kérdező pont erre utaltam a #10-es válaszomban. Idétlen felnőttek, akik végig se olvassák, csak annyit látnak a kérdésedből, hogy kiemeled, elmúltál 18. És indul is a kioktatás. Amíg ők a szüleikkel éltek biztos szerették volna, ha 18-2x éves korukig úgy bánnak velük, mint egy 12 évessel, hisz "anyám tartott el/az életkor csak egy szám".

Komolyan ennyi eszetek van? Ha 18 évesek vagytok, és anyátok 20:00-kor pontban azt mondja, hogy pizsama fel, takarodó! az teljesen normális? Cumisüveget is vigyen előtte? Nem arról volt szó, a kérdező szétcsapatja magát, meg az anyjától veszi el a pénzt azt "kussojjá' r**@nc" van, hanem szeretné, ha nem úgy kezelnék, mint egy óvodást. Tényleg ennyire sötétek vagytok?

2017. szept. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
#21 te legalább rátapintottál a lényegre és érted, mire gondolok, mit akarok
2017. szept. 27. 20:11
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mit csinálsz, megfogod magadat, megmondod, hogy te most elmész otthonról. Ha tetszik ha nem. Megmondod, hogy ekkor meg ekkor jössz haza és kész.

Megmondod, hogy ha akar valamit, telefonon elérhet.

NEM KÜLDHET UTÁNAD RENDŐRT, hogy hazavitessen. Már 18 éves vagy.

2017. szept. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Azért azt nem mondom, hogy ennyire egyből szembe kell szállni, csak szépen lassan. Ha egyből nekiesel, akkor pont az ellenkezőjét éred el, meg a sok okosnak is igaza lesz, mert az kb. a lázadással egyenlő; nem egy ésszerű dolog.
2017. szept. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!