Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hangoztatják itt gyakori...

Miért hangoztatják itt gyakorin, hogy a szülő csak 18 éves koráig tartsa el a gyerekét, a gyerek meg azonnal költözzön el?

Figyelt kérdés
Mintha az olyan egyszerű lenne... Meg olcsó...
2017. szept. 29. 10:02
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
59%

Nekem inkább az szokott feltűnni, hogy az olyan kérdésekre, hogy "nem engedik, hogy cigizzek a szobámban", "nem engedik, hogy minden héten másik pasim/csajom aludjon itt", "anyám nem akarja, hogy elmenjek Shanghajba matróznak", rögtön beírják tízen, hogy "elmúltál 18, azt csinálsz, amit akarsz". Mintha figyelmen kívól hagynák azt, hogy ha elmúltál 18, attól még a normális együttélés szabályait be kell tartani; attól még anyádnak nem lesz kedve félpucér idegeneket kerülgetni a saját lakásában; attól még aggódhat érted a szülő és adhat tanácsokat.

Na ilyenkor szoktam beírni, hogy azzal, hogy elmúltál 18, az is együtt jár, hogy eltartani sem kötelesek, szóval ha arra van igényed, hogy cigizz a lakásodon, ingyenszállást biztosíts az aktuális bäszópajtinak és szívbajt okozó életmódot folytatsz, akkor ahhoz is legyél nagylegény vagy nagylány, hogy nem anyádéknál csinálod.

2017. szept. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
37%

Nekem itt csak azzal van gondom, hogy sok ide írogató 20 éves vergődik, hogy ő felnőtt, meg veri az asztalt, hogy "jogom van", meg irreális elvárásai (ájfon, stb), de pénzt anyu adjon, meg a kütyüt apu fizesse, mert akár dikámelóra IS derogál elmennie, hosz ő "gyerek".


Na, most akkor hogy is van ez? Dolgozni nem, mert hát "tanul" - nyáron is? :D -, de bulikázni már kötelesek elengedni, mert... ez elég szomorú.

2017. szept. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
26%
Én elég régóta itt vagyok, de marhára nem ez a hozzáállás.
2017. szept. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
85%
@23 akkor nem olvasod figyelmesen a válaszokat.
2017. szept. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!