Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha valakinek a férje terméketl...

Ha valakinek a férje terméketlen, és úgy döntenek a házastársak, hogy ismert harmadik személy segítségét veszik igénybe - ez később megnyomoríthatja-e a kapcsolatot, továbbá elmondanátok-e mindezt később a gyereknek?

Figyelt kérdés
Adott egy olyan élethelyzet, amikor szeretnének a házastársak nagyon gyereket, de a férj egészségügyi okokból nem termékeny. Beleegyezik, hogy ismert harmadik személy legyen az apa, egyrészt mert ismerik, másrészt mert szereti a feleségét. De: elviselhető-e ez a titok az egész életben? Nem fog emiatt később megromlani a kapcsolat? És később joga van-e a gyereknek minderről tudni?

2017. okt. 3. 11:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
47%
Mi is ilyen helyzetben vagyunk. Csak a miénk bonyolultabb. Én ismerem a férjemet, és soha nem szeretné szívből azt a gyereket, még akkor sem ha a bátyját kérnénk donornak. Szerintem a férjem sokkal kritikusabb lenne a gyerekkel, ha nem ő lenne a biológiai apja. Mi nem vállalnánk be. Nem tesszük tönkre az életünket, és a gyerekét sem ilyen bonyodalommal.
2017. okt. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én nem mennék bele ilyesmibe. Most képzeld el, hogy a nővérem v a sógorom lenne a donor, és születni egy gyerekem"a sógoromtól" vagy a férjemnek a "nővéremről". Mi vam, ha egy idő után nem unokaöcsi/unokahugi lenne a szemükben, hanem elkapná őket au anyai apai ösztön. Nem bírnám elviselni a tudatot és szerintem a férjem sem. Ha egyikőnknek nem lehetne gyereke, akkor inkább az örökbefogadást választanánk.
2017. okt. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!