Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én vagyok a rossz, amiért nem...

Én vagyok a rossz, amiért nem akarok segíteni neki?

Figyelt kérdés

Apámról van szó, aki elég kemény alkoholista.

Évtizedekig ő tartotta el a családot, cserébe rendszeresen részeg volt és kegyetlenül verte az anyámat (értsd: eltörte az orrát, az ujjait stb.). Folyamatos volt a lelki terror, hogy mi sz*rok vagyunk, semmihez sem értünk, ő csinál csak jól mindent. Ezzel telt az egész gyerekkorunk.

5 éve elköltöztünk, azóta pedig elég durván elkezdett lecsúszni. Mindenkitől kölcsön kér, a ház szemétben úszik, ami miatt gyakran megbetegedik. Hogyha másnapos, akkor haldoklik kb. 2 éve ilyen-olyan okokkal nem dolgozik és a munkahelyéről is kirúgták. Tavasszal kórházba került (delírium), hova mi jártunk be hozzá.

Amikor kijött, mi voltunk megint a rosszak, a szemetek. Akkor nagyon összevesztem vele és megmondtam, hogy egy szalmaszálat sem fogok keresztbe tenni miatta többé.

Azóta csak mezőgazdasági munkákat vállal, mert ő nem hajlandó ennyirért normálisan dolgozni. Emiatt nemrég tőlem kért pénzt (tudja, hogy sokat dolgoztam a nyáron). Evidens volt, hogy egy forintot sem fogok neki adni.

Tegnap ezt említettem a barátomnak, aki elég furcsán nézett emiatt.

Tényleg én vagyok a rossz, amiért nem segítek neki sokadszorra is? Én menthetetlennek látom, hiszen már elvesztette mindenét és abból sem tanult. Miért most, ez az összeg válzoztatná meg?

Nem biztos, hogy több időt szeretnél azzal tölteni, hogy rajta akatok segíteni. Nagyon gyorsan fel tud bosszantani és a legrosszabb oldalamat hozza ki a viselkedése.

21L


2017. okt. 7. 07:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%

Ilyen emberrel nem lehet semmit kezdeni. Egy dolgot tudsz tenni, menekülni és megszakítani vele minden kapcsolatot.


Én apám is alkoholista volt, csak nem 2 évig volt lecsúszva hanem 20+ évig. Egy pokol volt a gyerekkorom miatta. Persze a külvilág felé ő volt a "tökéletes" apa, én meg hányszor megkaptam hogy én vagyok a hálátlan, rossz gyerek. Vagy ha rosszat mondtam róla, akkor engem teremtettek le hogy "Tisztelned kell, ő az apád" vagy "Mégis csak az apád".


Felnőtt fejjel leszarom ki mit gondol. Egész életemben szégyelltem, titkoltam hogy milyen apám van. Felnőttként már simán megmondtam hogy egy mocskos, semmirekellő alkoholista és ha valakinek nem tetszik ahogy beszélek róla, az nyugodtan költözzön vele össze és élje át azt amit én 25 évig.

2017. okt. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
95%

Az én apámat is imádja az új családja és a munkahelyén is szeretik. Én meg a szemétláda vagyok, aki nem látogatja. Azt senki sem tudja, hogy hány százererrel károsított meg...magyarul ellopta.


Én amondó vagyok, hogy nem a te felelősséged. Most kezded az életed, alapozod a jövődet. Nem egy menthetetlen alkoholistára kellene elszúrnod a pénzed és az idődet. Nem mellesleg én elvből nem segítenék annak aki valaha is kezet emelt rám vagy anyukámra.

2017. okt. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Szintén ilyen gyerekkorral, megértelek. Aki nem élte át, hidd el, nem tudja ezt elfogadni, mert nem lát bele, volt hogy nekem is azt mondták: kötelességed, hiszen szülőd, felnevelt... amikor ott sem volt gyerekkoromban, se testben-lélekben, se egy fillérrel... Van, aki ezt elképzelni sem tudja, hogy létezhet, na, az csúnyán fog nézni, de az ne számítson. Ne támogassad, ezzel az erővel a wc-be is dobhatnád azt a pénzt.
2017. okt. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%

Neked a saját jövődre kell koncentrálnod, van, akit egyszerűen nem lehet megmenteni.

Persze, aki "normális" családból jött, és nem arra ment ki egy éjjel, hogy az apja kést szorít az anyja torkához, és nem könyörgött térden csúszva, hogy engedje ki a fürdőből, csak hogy még két pofont kapjon- nos, ő soha az életben nem fogja megérteni, hogy hiába "mégis az apád" és "de ő nagyon szeret" és "milyen jó barát és biztosan nagyon jó apa", attól még nem kötelessége a gyerekének az alkoholizmusához, a hangulatingadozásaihoz és a lelki/fizikai terrorjához asszisztálni.

Ne mások véleményéhez mérd magad, aki nem volt ilyen helyzetben, mivel fogalma sincs, mivel jár. Eleget segítettél már, egy idő után el kell kezdened magadat az első helyre raknod, bármennyire is nehéz az elején. Ne hagyd, hogy az egész életedet ő befolyásolja.

2017. okt. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Na, igen, ez meg a másik, egy olyan emberre egy fillért se költs, aki verte anyukádat. Ha valakinek segíteni akarsz, inkább az anyukáddal tedd ezt. És gondolj bele, milyen érzés ez anyukádnak, mit gondolhat, hogy azok után, hogy apád hogyan bánt vele, te még pénzelnéd őt? Ez olyan, mintha egyetértenél azzal, hogy verte édesanyádat.

De inkább csak tedd félre azt a pénzt magadnak nyugodtan.

2017. okt. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ebben a szituban jó tett helyébe, jót ne várj.
2017. okt. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, és ha a párod ezt nem fogja fel, ott problémák vannak...
2017. okt. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szèpen a válaszokat!

Igyakszem úgy élni, hogy ne legyen bűntudatom. Apámmal kapcsolatban ez most kezd eltűnni. Nem törődhetek életem végéig vele és nem hagyhatom, hogy kihasználjon.

2017. okt. 10. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!