Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kikapcsolódásból családi...

Kikapcsolódásból családi vakáció. Valami mentő ötlet?

Figyelt kérdés
A párommal ad hoc ötletként úgy döntöttünk elmegyünk egy hosszú hétvégére külföldre megünnepelni a szülinapját és a névnapom. Először a megkérdezésem nélkül elhívta a barátokat is. Mikor ezt szóvá tettem, igazat adott és elnézést kért. Majd pár nappal később már a gyereknek a 18. szülinapi ajándéka lett az, hogy velünk jön. Nagyon rosszul esik két okból is: ez most kifejezetten rólunk szólt volna és ezt teljesen figyelmen kívül hagyta, másrészt a gyerekkel már olyan helyzetbe hozott, ahonnan nem lehet visszalépni. A 18. szülinap fontos, ezt nem ronthatom el nyilván. Hogyan lehetne ebből a helyzetből jót kihozni? Már semmi kedvem elmenni. A saját ünnepünk, a kikapcsolódásunk átalakult családi vakációvá. Mielőtt megköveznétek, a gyereknek a szülinapjára nagyon jó tervünk volt, ami kifejezetten erre az alkalomra lett kitalálva.
2017. okt. 8. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Nincs kedved menni, mert a gyereked is ott lesz? Még olvasni is borzasztó.
2017. okt. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Kedves első!

Mi ebben a rossz?

Biztos vagyok benne, hogy a kérdező szereti a gyerekét, de attól, hogy gyereke van, még lehetne neki is olyan hétvégéje ami csak róla és a párjáról szól.

Én megértem a kérdezőt, mert így, hogy a gyerek is megy, már nem a teljes kikapcsolódás lesz, hanem ugyanaz mint otthon. Figyelni mindenki óhaját, sóhaját. Figyelni, hogy mindenki jól érezze magát. Csak éppen a kérdező nem pihen.

Attól, hogy valaki a gyereke nélkül menne pihenni, nincs semmi rossz ebben. Jár mindenkinek a magánpihenés.

Én kedves kérdező helyében leülnék, és elmondanám a 18 éves gyereknek, és az apjának is, hogy ezen a kikapcsolódáson csak kettesben akartál menni, csak magadra, és párodra akartál figyelni. Beszéljétek meg, hogy legyen egy családi hétvége és legyen egy olyan ahol csak ketten vagytok.

2017. okt. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Csináljatok egy második, kettesben töltött vakációt. Legközelebb pedig ha a pároddal kettesben mennél valahová, előre őszintén beszéljétek meg.
2017. okt. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Mondjuk azért a kérdező férje megér egy misét, hogy megbeszélik a kettesben töltött vakációt, az meg meghív mindenkit. Normális esetben ez egyértelmű kéne legyen... Na mindegy.

Kérdező, a férjed ennyire sötét tud lenni, tisztázd le, hogy neked a kettesben nyaralás azt jelenti, hogy csak ketten mentek, gyerek, haverok, pereputty nélkül. A gyereket ebbe ne vond bele, ne érezze, hogy az ő hibája. És szervezzetek egy másik utat.

2017. okt. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

18 éves már nem gyerek.

Nekem is rosszul esne, ha a romantikázásba bármelyik csalàdtag belerondítana.

2017. okt. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az első válaszra nem reagálnék, nincs miért.

A második út szervezése jó ötlet lenne, de sajnos anyagilag nem megvalósítható. Nyilván a gyereket ebbe nem akarom belevonni, nem tehet az egészről. Miután szóvá tettem a barátok meghívását, úgy gondoltam egyértelmű mit szeretnék. A gyerek szülinapját nem fogom elrontani, különösen nem ezt. Úgy tűnik zsákutca a helyzet.

2017. okt. 8. 23:08
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
A gyereknek nincs párja? Ha őt is vinnétek külön szobában alvással mindenki jól járna. Tudnátok kettesben is lenni.
2017. okt. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6%
Mutasd meg a gyereknek a kerdest, es mar neki se lesz kedve menni.
2017. okt. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%
Én azért még egyszer leülnék a párommal... nem azért, hogy vonja vissza, hanem hogy tudja, hogy ez így nem oké, és hogy tudja, hogy megint semmibe vette a kívánalmaidat.
2017. okt. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

Fújd le az utazást és az erre szánt pénzből menjetek el párterápiára (pszichológushoz).

Azt hiszem, erre sokkal nagyobb szükségetek van, ha a férjed ennyire félreérti, amit megbeszéltetek.

Vagy talán nem is véletlenül szervezte következetesen másképp a dolgokat, míg végül mégiscsak sikerült elérnie, hogy ne mehessetek kettesben.

Mintha félne vagy utálna veled kettesben lenni.

Az már egy külön téma, hogy a hátad mögött, megkérdezésed nélkül változtat, hív el valakit. Nehéz elhinnem, hogy jóhiszeműen csinálta.

2017. okt. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!