Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim erőltetik a nyelvvizsg...

Szüleim erőltetik a nyelvvizsgát, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudok velük leülni beszélni róla, csökönyösek és azt akarják hogy most februárban menjek el megcsinálni. Addig különtanárhoz járattatnak, egész nap ezzel idegesítenek, hogy készüljek rá. 12. Osztályos vagyok, van közép érettségim tavalyról, és nagyon elfoglalt vagyok délutánonként, majdnem mindig este 6 és 8 körül végzem (szalagavató táncpróbák), kiveve pénteken és akkor végeznék egyedül normálisan és ezt is elrontják különtanárral, szóval megint este 6-kor végzem... Nagyon leterhelt vagyok és most nem annyira fontos a nyelvvizsga de mivel nem vagyok rossz belőle és még csak gimis vagyok érettségi előtt gyorsan letudnám, de én pénteken a halálomon vagyok, más napon meg nem ér rá a tanár. Semmi sem hat szüleimre, ha nem megyek, megbüntetnek keményen és erőszakkal is elrángatnak. Messze is van és már elegem van az egészből.

2017. okt. 20. 12:37
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 A kérdező kommentje:
De kötelezővé tehetik sajnos, én mondtam hogy nem szeretnék táncolni de azt mondták, hogy ebben a suliban kötelező vagy nem érettségizhetek.
2017. okt. 20. 13:20
 12/62 A kérdező kommentje:
Szüleim mondják, hogy gyorsan letudnám, én tudom magamról hogy rosszul menne. Nem érrttségi előtt de most nem tudnám..
2017. okt. 20. 13:22
 13/62 anonim ***** válasza:
71%

" ebben a suliban kötelező vagy nem érettségizhetek."


Ilyen nincs!

2017. okt. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
85%
Ezt nem tehetik meg, törvényileg nem kötelezhetnek. Tudom nálam is bepróbálkoztak. A nyelvvizsga fontosabb lenne, mert utána nem igazán lenen rá időd. A középszintű érettségitől még rengeteg tanulás választ el a középfokú nyelvvizsgáig.
2017. okt. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
75%
Itt felesleges ilyen kérdést feltenni, le fognak nyelni keresztben, hogy mit képzelsz magadról.
2017. okt. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
25%
Én megmondanám a szülei helyében hogy oké nem kell, de akkor majd a magántanár és nyelvvizsga díját szépen kispórolod diákmunkából, majd egyetem mellett mikor a beled elhagyod a sok tanulástól.
2017. okt. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 A kérdező kommentje:
Akkor átvertek, mindenki táncol mert köteleztek mindenkit, mert volt akit kirugással fenyegettek meg, aki tovább ellenkezett. Igen tudom fontos lenne most de már nem mondhatom le a próbák kellős közepén.
2017. okt. 20. 13:31
 18/62 anonim ***** válasza:
79%

Amúgy a nyelvvizsga hasznos. Viszont ha úgy érzed, hogy nem állsz rá készen, akkor felesleges pénzkidobás lesz a szüleid részéről, ezt ők is tudhatnák.

Meddig van táncpróba? Nem tudom, milyen nyelvvizsgára készülsz, de ha nem kell a pontokhoz, a nyáron is ráérnél vele. Illetve, ha kell, akkor is július közepéig kell pótolni az ilyen dokumentumokat, szóval ha március-április táján teszed le, méh az sem késő.

Úgy viszont nem lehet nyelvet tanulni, ha nincs kedve hozzá az embernek. Plusz, a nyelvtanulás nem feltétlen különórákból áll. Filmet is nézhetsz az adott nyelven kikapcsolódás gyanánt, meg olvashatsz neten olyan cikkeket, olyan témában, amik téged érdekelnek.

2017. okt. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
33%
hétvégék? Ne mond hogy nincs egy napod, egy héten ahol másfél órát kibírsz..Megérteném ha hétvégén még dolgoznál is, de szerintem nincs erről szó , mert a nyelvvizsgát is állnák neked. Én örülnék nagyon ha fizetnék, mert anyum jelenleg csoda ha a számlákat ki tudják fizetni, nem hogy nyelvvizsga...:( Azt viszont már nem értem hogy erőszakkal miért rángatnak bele. Gondolom bántalmazó család. Próbáld meg kibírni valahogy, aztán menj egy nagyon messzi egyetemre, plusz koleszba, hogy kevesebbet találkozz velük.
2017. okt. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
69%

Pontozzatok le nyugodtan, de hogy ekkora tuskó legyen itt mindenki. Szegény így is ki van bukva, ti meg csak bunkóztok vele.

A középszintű érettségi nem sikerült annyira jól, hogy nyelvvizsgát is érjen? vagy miért kell még az is külön?

egyébként igen, kellene a nyelvtudás (mert a nyelvvizsgával is kitörölheted, ha csak addig tart, amíg sikerül megcsinálni), szedj vitaminokat, omega 3-at - aranyat ér, és bírni fogod a terhelést, ha nem értenek semmiből a szüleid. Egyébként egyetem mellett is simán le lehet rakni, már csak azért is, mert úgyis ingyenes a nyelvoktatás. Ha nem tudsz leülni beszélni velük, akkor nincs más megoldás.

2017. okt. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!