Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim erőltetik a nyelvvizsg...

Szüleim erőltetik a nyelvvizsgát, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudok velük leülni beszélni róla, csökönyösek és azt akarják hogy most februárban menjek el megcsinálni. Addig különtanárhoz járattatnak, egész nap ezzel idegesítenek, hogy készüljek rá. 12. Osztályos vagyok, van közép érettségim tavalyról, és nagyon elfoglalt vagyok délutánonként, majdnem mindig este 6 és 8 körül végzem (szalagavató táncpróbák), kiveve pénteken és akkor végeznék egyedül normálisan és ezt is elrontják különtanárral, szóval megint este 6-kor végzem... Nagyon leterhelt vagyok és most nem annyira fontos a nyelvvizsga de mivel nem vagyok rossz belőle és még csak gimis vagyok érettségi előtt gyorsan letudnám, de én pénteken a halálomon vagyok, más napon meg nem ér rá a tanár. Semmi sem hat szüleimre, ha nem megyek, megbüntetnek keményen és erőszakkal is elrángatnak. Messze is van és már elegem van az egészből.

2017. okt. 20. 12:37
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
77%
#38 senki nem nézi le azt, aki tanul. De az első a gyerek fizikai, mentális és pszichés egészsége. Utána lehet szó tanulmányi eredményekről, nyelvvizsgáról, szalagavatóról, bármi egyèbről. Nem megy mindenkinek könnyen a tanulás. Amit Te megtanulsz fél óra alatt, az lehet, hogy másnak 2 óra. De olyan is van, aki később érik. Tanár ismerősöm 16 évesen otthagyta a sulit, mert nem érdekelte. 24 évesen találta ki, hogy érettségizni akar. Ennek már 18 éve, azóta folyamatosan tanul valamit a hölgy. És tanít. Nem tudom, hogy jogszerű-e kötelezővé tenni a szalagavatót. Egyszer egy szülőpár talán lesz elég tökös, és jogi útra tereli a kérdést. A nyelvvizsgát meg lehet csinálni máskor is. Sőt, akkor se történik semmi, ha most nem sikerül a felvételi.
2017. okt. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
42%

Uram isten... Mi ez a proli gyülekezet itt? Miért kell a nyelvvizsga? Ez komolyan kérdés? Egyrészt azért mert ebben a szutyok országban semmire nem mész, ha nincsenek megfelelő papírjaid. Másrészt meg úgy egyébként a világban nem mész semmire, ha nincs nyelvtudásod. Ja meg diplomát sem nagyon fogsz kapni enélkül. Neked még most szerencséd is lehet, de 2020-tól már nagyon helyesen fel sem veszik(!) majd egyetemre azt akinek nincs egy középfokú nyelvvizsgája.

De egyébként semmi különös. Közmunkához meg a gyárakba a szalag mellé nem feltétel. Csak ha esetleg vinnéd valamire az életben.

2017. okt. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim válasza:
48%
Nem olvastam végig az összes választ, lehet írták már előttem, de a középfokú nyelvvizsgának egyetemi felvételinél csak akkor van haszna, ha második nyelvből teszed, nem abból, amiből az érettségi eredményed is van. Egyébként az emelt szintű angol érettségiért kapsz több pontot, ha jól emlékszem, 45%-tól plusz ötvenet - míg a nyelvvizsgáért csak negyven járna -, plusz százalékodért a többi pontot. Ráadásul ha legalább 60%-ra megírod, kiváltja a középfokú nyelvvizsgát is, több haszna lenne arra készülnöd. Mondjuk arra készülj fel, hogy jobban megszívatnak érte mint egy nyelvvizsgáért, nekem 98%-os középszint után másodszorra lett meg csak az ötös az emelten a szóbeli miatt...
2017. okt. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
78%
Csak úgy halkan jegyzem meg, hogy ebben az országban sokan még a megfelelő papírokkal sem mennek semmire... 2.) Az egész papírosdi egy baromság. Egyetemi felvételhez nyelvvizsga? Az amit kiakarnak belőle hozni, az nagyon jó meg igaz is. Csak szokás szerint lemarad a lényeg. Szép és jó, hogy mindenki "B2-es Origo nyelvvizsgám van Inglisből" féle sznob dumát kezdi majd el, de amikor a való életben "A TURISTA" odalép és hirtelen valami olyan dolog hagyja el a száját, hogy: "Sorry, can you help me?" vagy állásinterjún 20 perces magyar nyelvű elbeszélgetés után: So.. Sprechen wir Deutsch bitte! Warum möchten Sie bei uns arbeiten? akkor majd jön a "baaaaaaaaaaaaaa+" és kiderül, hogy az a b2 csak papíron b2. A valóságban az a2-től is távol van. Egyetértek, hogy legyen egyetemi felvételihez kötelező stb-stb, mert fontos, valóban az! De amíg a mai kölyköknek napi 10 rovásírás órájuk van, 3 testnevelés, 5 hittan és 9 "így verd agyon a migránst magyar módra" + hozzávesszük a többi tantárgy száraz, sivár anyaga is nehezen emészthető.. Hát. Papírjuk lehet, hogy lesz az egyetem miatt, de valós tudások, aligha. El kellene már felejteni ezt Jézus korabeli módszert, és nem csak a lexikális hülyeségeket tömni a fiatalok fejébe.
2017. okt. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
77%
Azért ahelyett, hogy egy túlterhelt kamaszt ekézünk, gondolkodjunk már el egy kicsit. Egy felnőtt ember napi munkaideje 8 óra (átlagban). Utána hazamegy, aztán azt csinál amit akar, úgy osztja be ahogy akarja a házimunkát, hobbit, sportot, stb. De mi a fene van a gyerekeinkkel? A 10-es fiam minden nap négykor ér haza a suliból (tíz percre lakunk az iskolától, tehát háromnegyed négyig suliban van). Hetente kétszer edzésre megy, illetve most, hogy EB felkészülés van, minden hétköznap hajnalban felkel ötkor, elmegy edzeni, utána suliba. Emellett elvárás, hogy azért minden nap tanuljon minden másnapi tantárgyra, hiszen minden tanárnak a saját tantárgya a fontos, természetes, hogy legalább fél óra tanulást elvár, ill. annyi leckét ad fel. Ez - ha leszámítjuk a töltelék-órákat - két-három óra naponta, és nem magának osztja be, hogy mikor mire van energiája, az órarend adott. Szombaton diákmunkázik. És akkor még el kéne várnom tőle, hogy segítsen otthon a háztartásban, de már nincs szívem hozzá. Néha már azért sem szólok, ha kupis a szobája. Hol normális az, hogy egy 17 éves kamasz reggeltől estig be van táblázva, szarrá van terhelve? Ő ugyan megcsinálta nulladik év végén a nyelvvizsgát, legalább ezen túl van, de már most sem tudnánk hova bezsúfolni. Még szerencse, hogy a barátnője az osztálytársa, és hétvégén a kislány nálunk szokott lenni elég gyakran (amikor éppen nem dolgozik ő is), mert különben nem tudom hogy lenne idejük egymásra, holott ebben a korban tök normális, hogy párkapcsolata van. A barátokról ne is beszéljünk, mert konkrétan nem tudok mit mondani arra, hogy tényleg csak este 9-10-kor tud lemenni dumálni a haverokkal hét végén. Meg kéne csinálnia as jogsit, de mikor járjon kreszre?? Marad a nyár.. meg a vasárnapok. De még a szalagavató előtt meg kell csinálni, mert akkor tényleg nem lesz semmire ideje, mert tényleg kötelező. A nagyobbik fiamnak is az volt. Nem valami jó tanuló a fiam, de annyi esze van, hogy most megpróbálja az előrehozott érettségit angolból, mert tudja, hogy azzal is megkönnyíti majd az érettségi évét. És hogy őszinte legyek, nem is ütöm a fejét, hogy kitűnő legyen, mondtam neki, hogy azokra feküdjön rá, amivel tovább akar tanulni, a többi nem érdekel. Nem robot, nem rabszolga. Most kellene fiatalnak lenni, élni. Elszáll a fiatalkoruk, már gimiben semmire sincs idejük, aztán egyetem, akkor azért nem érnek rá, utána jön a hajtás a melóhelyen. Mikor élnek?? Na, azért lássuk be, rohadtul nem jó ma kamasznak lenni.
2017. okt. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
44%

jobban megszívatnak érte mint egy nyelvvizsgáért


Gimnáziumi tanárként teljesen más a tapasztalatom...

2017. okt. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
50%
Azért ez a kötelező szalagavató durva. Hogy tehetnek ilyet?
2017. okt. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
64%

Nem olvastam végig az összes kommentet, csak az első két oldalt, de nem értem miért van mindenki így kibukva.

Ha nyelvvizsga nélkül is elég pont lesz az egyetemre, akkor meg teljesen felesleges most erőltetni, amikor alig van ideje az embernek.

A mostani középiskolások sokkal jobban le vannak terhelve szerintem mint sokan egyetemen. A középiskolások többet vannak az iskolában, mint én egyetemistaként (mérnökinfót tanulok). Középiskolában szinte mindennap 3-kor végeztem azelőtt, hogy bejött volna a kötelező 5 tesióra. Amikor bevezették az 5 tesiórát, akkor szinte minden osztálynak heti három 0. órája lett, ez baromi fárasztó így. Főleg ha sportol vagy valami más délutáni elfoglaltsága is van az embernek.

Én azt tanácsolnám, ha nem muszáj a nyelvvizsga az egyetemi felvételihez, akkor valahogy győzd meg szüleid, hogy majd később megcsinálod. Egyetemen úgyis indítanak ingyenes nyelvi kurzusokat és nyelvvizsga felkészítőt.

2017. okt. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
51%
Azért a színvonal látszik azon, hogy a legkézenfekvőbb megoldás nullán áll.
2017. okt. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
45%
Egyértelmű nyelvvizsga és Felsőfokú !!!!! Egy életre hálás leszel! A szalagavató meg egy hülyeség már ne amiatt bukj el egy nyelvvizsgát!
2017. okt. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!