Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim erőltetik a nyelvvizsg...

Szüleim erőltetik a nyelvvizsgát, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudok velük leülni beszélni róla, csökönyösek és azt akarják hogy most februárban menjek el megcsinálni. Addig különtanárhoz járattatnak, egész nap ezzel idegesítenek, hogy készüljek rá. 12. Osztályos vagyok, van közép érettségim tavalyról, és nagyon elfoglalt vagyok délutánonként, majdnem mindig este 6 és 8 körül végzem (szalagavató táncpróbák), kiveve pénteken és akkor végeznék egyedül normálisan és ezt is elrontják különtanárral, szóval megint este 6-kor végzem... Nagyon leterhelt vagyok és most nem annyira fontos a nyelvvizsga de mivel nem vagyok rossz belőle és még csak gimis vagyok érettségi előtt gyorsan letudnám, de én pénteken a halálomon vagyok, más napon meg nem ér rá a tanár. Semmi sem hat szüleimre, ha nem megyek, megbüntetnek keményen és erőszakkal is elrángatnak. Messze is van és már elegem van az egészből.

2017. okt. 20. 12:37
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
68%

Ó, te szegény, megértelek, és sajnálom.

Én biztos nem fogom így nyüstölni a gyermekemet, ha odakerül.

Hová fajult a világ? Annyira leterhelik a mai 7-20 korosztályt, hogy elképesztő.

Sajnos nem tudok érdemben tanácsot adni, csak megértést.

2017. okt. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
81%

"Azt sem értem, hogy engedtek előrehozott érettségire. A gyerekeim csak úgy mehettek 11.-ben érettségizni angolból, ha legalább az egyik része megvolt a nyelvvizsgának."

Ekkora baromságot ... NEM KELL egy nyelvvizsga rész sem az előrehozott érettségihez. Elég az osztályozó vizsga.

2017. okt. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
71%

Pfúú mennyi gyökér van itt, akik szerint teljesen normális, hogy a gyerek reggel 8-tól este 18-ig robotol, amikor még fiatal. Tényleg jól halad az ez ország.. vissza a középkorba. Megsúgom: Igen, a szalagavató tényleg kötelező (a próbák is) nekünk is az volt! Maximum 1 alkalmat lehetett ellógni, utána akár tanárit is kaphattunk. Nyelvvizsga amúgy se értem miért olyan fontos még. Főleg ha le vagy terhelve. De imádom, hogy itt gyakorin mindenki napi 90 órát dolgozik a 24 órából, nettó 570.000 ft a keresete + 13. 14. sőt még 15. havi fizetéssel (ami még az osztrákoknál sincs..) Mellesleg a nyelvvizsga ugyan olyan mértékben csak egy seggtörlő (ha nem nagyobb) ha nincs mögötte valós tudás. Van ismerősöm, akinek emelt szintű német vizsgája van, amit 4 hónappal ezelőtt rakott le. Ma már csak annyiból áll a tudása, hogy Mein Name ist...

Tanulj nyelveket (de ne valami retyópapírért) én így tudtam elhelyezkedni (de a beszélt nyelvekből egy vizsgát sem tettem, állásinterjún úgy is kiderül az igazság..) egyetemi szakokból is kerüld az ilyen (turizmus vendéglátás, kommunikáció és egyéb baromságokat) szülőkkel meg tessék leülni normálisan megbeszélni. Ha normálisak, akkor hallgatnak rád. Mellesleg nem csodálom, hogy eleged van. Unokanővérem pszichológus. Azt mondta egyre több a fiatal páciense, általában mind az iskolai dolgok miatt. De hát egy olyan országtól mit várunk, ahol több a stadion, mint a buszmegálló..

2017. okt. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező, 18 éves vagy, nem? Akkor állj ki a saját érdekeidért, mert ha te nem vívod le a meccsedet, más nem fogja helyetted.
2017. okt. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
34%
Ha egyszerre túl sok a nyelvvizsgára tanulni és táncra járni akkor mit fogsz majd csinálni az egyetemen? Mert ott 10x annyira el leszel fáradva agyilag. :D
2017. okt. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
73%

A szüleid alapvetően biztosan jót akarnak neked, csak nem gondolják végig, nem érzik át a helyzetedet és csak mennek a saját fejük után...Más megoldás nincsen, beszélned kell velük, el kell mondanod, hogy te ezt így nem bírod, esetleg az osztályfőnöködet is megkérheted, hogy beszéljen velük, ha olyan viszonyban vagytok.


Értelemszerűen nyelvvizsgára szükség van, de nem feltétlenül "most, rögtön". Középiskolában azért célszerű megszerezni a nyelvvizsgát mert a felvételin többletpont jár érte (közép-28, felső-40), valamint általában ekkor még több szabadideje van a diákoknak. Más előnye nincsen, maximum az, hogy minél előbb kezdi valaki a nyelvtanulást, annál tovább tud fejlődni (bár a tudást azért nem kötném a nyelvvizsgához, csak szimplán szükség van egy papírra, ami igazolja), de sokan például abba a hibába esnek, hogy gyorsan megszerzik a nyelvvizsgát és akkor "kész, le van tudva", nem hogy nem fejlődnek és tanulnak, de a nagy részét el is felejtik pár év alatt és ugyanott tartanak, mint előtte...ezért pedig nem érdemes. Ha az ember már nyelvet tanul, akkor azt tanulja rendesen, vegye komolyan és legyen vele egy célja, mert szerintem úgy csinálni, hogy semmi kedve nincs hozzá csak "apu, anyu megmondta" nem érdemes mert abból nem is lesz semmi. Valamint ez alapvetően nem úgy működik, hogy a szülő gondol egyet, hogy "na kislányom, akkor te majd februárban leteszed a középfokú német nyelvvizsgát"....A nyelvvizsga az egy visszajelzés arról, hogy az illető akkor éppen milyen szinten tudja használni a nyelvtudását, akkor érdemes megcsinálni, ha az ember úgy érzi, hogy neki már megfelelő a nyelvtudása és szeretne erről szerezni egy "igazolást". Úgy, hogy "hú nekem most gyorsan kell mert az xy-nak is van és milyen ciki, hogy nekem nincsen" vagy mert "a szüleim mondták, hogy mindenkinek kell" stb. és vagy sikerül vagy nem, nem érdemes próbálgatni mert csak esetleges pénzkidobás. Nem akarom úgy beállítania a középfokú nyelvvizsgát, mintha valami teljesíthetetlen, nagyon komoly dolog lenne mert nyilván nem az, de azért ilyen esetben kell rá készülni, még akkor is, ha valaki már beszéli a nyelvet mert célszerű átnézni, gyakorolni a típusfeladatokat. Ahhoz pedig, hogy valakit felvegyenek egy egyetemre jelenleg nem kell nyelvvizsga, a nyelvvizsga csak kimeneti követelmény, tehát ahhoz kell, hogy megkapd a diplomádat (szaktól függ, hogy felsőfok vagy szakmai vagy több nyelvvizsga stb.), erre pedig még van időd (valakinek "jót tesz" az egyetem mert nem olyan kötött, mint a középsuli, hanem jobban be tudja osztani az idejét, míg valaki sokkal leterheltebbnek érzi magát és fáradtabb stb., nyilván szaktól is függ, de ez majd eldől, hogy rád milyen hatással lesz).


Én azt mondom, hogy ha a felvételid miatt nincsen szükséged a nyelvvizsgára mert olyan szakra mész, ahol alacsonyabb a ponthatár vagy ha magasabb is, de simán eléred többletpontok nélkül is, akkor ne járj angolra vagy maximum akkor, ha éppen van rá időd és energiád. A nyelvvizsgát pedig majd megcsinálod a nyáron, amikor már vége van a szalagavató-ballagás-érettségi mizériának, akkor tudsz normálisan tanulni is mert bőven lesz rá időd, kipihent leszel és nem stresszelsz minden hülyeségen.


(Egyébként csak az emelt szintű idegen nyelv érettséginél van olyan, hogy 60% felett egyenértékű egy középfokú komplex államilag elismert nyelvvizsgával, a középszintű érettségi az csak B1 szint.)

2017. okt. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
66%
Nem jó ilyen szinten leterhelni egy gyereket, akármennyire is fontos dolog a nyelvvizsga, bele fog fásulni és pont ezért fognak hamar kiégni a mai fiatalok. Szerintem beszéld meg ezt a szüleiddel. Ha amúgy is jól megy, legkésőbb januárban megvan a szalagavató, és elmehetsz nyelv vizsgázni, papírpótlás június végéig van a felvételi eljáráshoz és senki ne mondja nekem, hogy a tavaszi félévet végig tanulta az érettségire. Arra volt pont 4 vagy 5 éve. Én tanárit végeztem, még a bolognai rendszerest, nem az újat és főiskola közben csináltam meg a nyelvvizsgát. Hiszitek, nem hiszitek több időm volt akkor rá, mint gimiben.
2017. okt. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim válasza:
38%
Látom a kategóriában még mindig dúl a proli többlet, akik semmire nem vitték az életben :D
2017. okt. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
61%
Tanár nélkül nem tudnál gyakorolni? Ajánlom a BME nyelvvizsgát, ahhoz kapható könyv. Szerintem nagyon egyszerű, csak megcsináltam a "Nagy BME nyelvvizsgakönyv"-et és simán átmentem, nem is készültem ennél többet rá. Gondolom azért erőltetik most, hogy ne érettségi előtt közveltenül kelljen vizsgáznod. A felvételi pontba is beleszámít ugye a nyelvvizsga. A magas felvételi pont akár ösztöndíjat is jelenthet az egyetemen. Próbáld meg otthon nézegetni ezt a BME-t. Nincs nyelvtan, csak szövegértés, illetve 2 baráti levél. Sok sikert!
2017. okt. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon figyelhetnek rád a szüleid, ha nem veszik észre, hogy ez neked sok. Itt a sok munka hősének nyilván könnyedén menne, de NEKED SOK. Jelezd az osztályfőnöködnek a problémádat. Szólj még egyszer a szüleidnek, szólj az angoltanárnak. Ha nem segít, tűnj el pár napra. Hátha észbe kap valaki, hogy baj van veled. 2-3 napig ne legyél elèrhető sehogy. Addig húzd meg magad egy barátnál, esetleg valami isten háta mögötti panzióban. Az meg, hogy erőszakkal visznek a szüleid órára, kimeríti a személyi szabadság korlàtozását.
2017. okt. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!