Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim erőltetik a nyelvvizsg...

Szüleim erőltetik a nyelvvizsgát, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudok velük leülni beszélni róla, csökönyösek és azt akarják hogy most februárban menjek el megcsinálni. Addig különtanárhoz járattatnak, egész nap ezzel idegesítenek, hogy készüljek rá. 12. Osztályos vagyok, van közép érettségim tavalyról, és nagyon elfoglalt vagyok délutánonként, majdnem mindig este 6 és 8 körül végzem (szalagavató táncpróbák), kiveve pénteken és akkor végeznék egyedül normálisan és ezt is elrontják különtanárral, szóval megint este 6-kor végzem... Nagyon leterhelt vagyok és most nem annyira fontos a nyelvvizsga de mivel nem vagyok rossz belőle és még csak gimis vagyok érettségi előtt gyorsan letudnám, de én pénteken a halálomon vagyok, más napon meg nem ér rá a tanár. Semmi sem hat szüleimre, ha nem megyek, megbüntetnek keményen és erőszakkal is elrángatnak. Messze is van és már elegem van az egészből.

2017. okt. 20. 12:37
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
46%

#50, azért vannak normális emberek is, nem csak karrieristák....

A valódi legkézenfekvőbb megoldás meg annyi, hogy a Kérdező eldönti, szerinte neki mi a jó, hogy akarja ütemezni a teendőit, és megvédi a saját álláspontját - a sulival, a szülővel, akár a úristennel szemben is.

2017. okt. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
37%
Nem olvastam el ezt a sok hozzászólást. Én csak annyit tennék hozzá, hogy csak akkor menj el nyelvvizsgázni, ha teljesen felkészültnek érzed magad, különben pénzkidobás az egész, aminek gondolom, a szüleid nem igazán örülnének. Én a nyelvi előkészítős osztály végén csináltam meg angolból, akkor elég intenzíven angoloztam egy évig. Persze, kevesebb angollal is meg lehet csinálni, csak akaraterő kell hozzá meg rá kell feküdni. Megcsinálhatod később is, az a lényeg, hogy ne hagyd az egyetemi évekre, mert ott már nem fog beleférni. És tényleg kell majd a diplomához, szóval hajrá.
2017. okt. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
17%

Érdekes,semmiféle szankcióval nem járt,hogy nem szalagavatóztam,mert úgy tartom egy álszent,anyagias,megjátszott dolognak, ahogy van.Meg úgyis az pattog miatta,mint teve xar a deszkán,akinek a szülei nem fizetnek osztálypénzt,merő nemtörődömségből.

Emelt nyelvi érettségivel amúgy ugyanúgy meg van a nyelvvizsga,60% felett.

2017. okt. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
31%

"De kötelezővé tehetik sajnos, én mondtam hogy nem szeretnék táncolni de azt mondták, hogy ebben a suliban kötelező vagy nem érettségizhetek"


Anyu-apu bemegy az igazgatóhoz és elbeszélget vele alaposan. Ha az igazgató is tartja magát ehhez akkor Oktatási Minisztériumhoz kerül tovább az ügy. Éretségizni kötelező, de bálokon táncolni mert a szalagavató is az NEM. Ha pedig tovább fenyegetnek kirúgással szüleid küldjék már be az ügyvádjüket aki elbeszélgetne az igazgatóval. Probléma megoldva.

Engem meg akartak buktatni éretségi előtt 1 hónappal az egyik tantárgyból. Anyám elbeszélgetett a tanárnővel és meg lett a 2. Az élet sokkal nehezebb annál, hogy a gimnázium fenyegessen kötelező táncórával és az éretségivel.

2017. okt. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
6%
Szüleid helyében az iskolával kellene kesztyűskézzel bánniuk, nem pedig veled. Az iskola az aki KÖTELEZ arra hogy szabadidődben egy fakultatív programon vegyél részt kötelezően. Tanítási idő után szabad a diák, nem kötelezhetik semmire.
2017. okt. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
49%
Látom sokak szemében ősbűn, hogy a Kérdező maga döntse el, mi a fontos neki...
2017. okt. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim válasza:
42%
Szia!Tudom, hogy úgy tűnhet, hogy most nagyon nehéz, de ha valami normális egyetemre mész még kevesebb időd lesz. Én is hasonló helyzetben voltam és belőlem is ki lett kényszerítve a nyelvvizsga. Most áldom a szüleim ezért, mert egyetem mellett tutira nem csinálnám meg.
2017. okt. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
48%

Én meg nem akartam egyetemre menni, de erőltették. Főleg apám. Ebbe beletartozott az is, hogy nyelvvizsgám legyen, hogy több pontom legyen ugye. Na, elsőre nem sikerült, másodikra igen. Egyetemet elkezdtem, depressziós lettem a sok megfelelési kényszer meg tanulási stressz miatt. Úgy döntöttem, otthagyom a g e c i b e, és mivel már 21 voltam, akár az is lehetett volna, hogy apám kitagad, mert akkor keresek valami munkát, addig nagymamámmal élek, és ha lesz pénzem bérlek szobát. Na, nem így volt, apám nehezen, de elfogadta. :) Te is mondd meg, hogy szerinted nem kell nyelvvizsga, mert amúgy ez igaz, elég, ha beszéled a nyelvet, sosem kérdezték meg állásinterjúkon, hogy van-e nyelvvizsgám, ha kellett az angol, tesztelték. De most egy érettségivel keresek nettó 160-at, nem kell hozzá nyelvtudás. Ez nem olyan sok, de kezdésnek szerintem nagyon jó, meg sok diplomás 130-al kezdi... És nem gyárban dolgozom, hanem call centeresként, H-P napi 8 óra, rendesen be vagyok jelentve és nem minimálbérre.


Olyan rohadtul elegem van abból, hogy mindenkinek a tanulás a legfontosabb és az alapján ítéli meg az embert, hogy hányas lett az érettségije, van-e papírja a nyelvtudásáról és hogy lediplomázott-e. De a diploma se mindegy, milyen, kommunikáció szakos nem lehet, mert az gáz, mérnök, orvos, informatikus lehetsz, különben egy selejt vagy...


Szerintem meg az embert nem ebben kell mérni. És lehet okos az is, akinek csak érettségije van, lehet szerethető az is, aki beállt rögtön dolgozni, sőt, így valszeg előbb lesz önálló és talpraesett. ;)


Írj privit, ha van valami! :)

2017. okt. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
59%

Én meg azokkal értek egyet, akik azt mondják, hogy a szüleidnek igaza van - a nyelv az EGYETLEN tudás, amit valóban hasznosítani fogsz a középsuliból a mindennapokban!


Persze, ha nem állsz elég jól, akkor felesleges elmenni vizsgázni. És nem jó, ha a szüleid nem tudják felmérni, hogy milyen a tudásod és milyen a teherbírásod.


Amúgy ha nektek azt mondták, hogy a szalagavató kötelező, akkor hazudtak! (Én sem vettem részt rajta, és egyáltalán nem volt téma ez sem az osztályban, sem a suliban, de persze, megértem, ha te szeretnél.)


De: igaz, hogy az egyetemi felvételihez még nem kötelező a nyelvvizsga, nálunk pl.

- akinek nincs, azoknak kötelező nyelvórái vannak, ami miatt elég rossz az órarendjük.

- a kiadott diák / kivetített anyagok egy része angolul (esetleg németül) van

- az angol nyelvű könyvek sokszor sokkal jobbak, mint a magyar nyelvű anyagok (ha egyáltalán vannak:S)


Esetleg beszéld meg a szüleiddel, hogy a szalagavató után folytasd az órákat és menj vizsgázni legkésőbb áprilisban (ha nem kell plusz pontként a továbbtanuláshoz, akkor esetleg júniusig, hogy szeptemberben már mindenképp a kezedben legyen a bizonyítvány)

2017. okt. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
58%
Hidd el, most még suliban sokkal könnyebb és több időd lesz rá, mint egyetem alatt... én 11.-ben tettem le az angol felsőfokot, 12.-ben a német közepet, és áldom az eget, amiért akkor letudtam, és nem egyetem plusz munka/gyakorlat alatt kellett még ezzel is szórakoznom... ahogy idősödsz, úgy lesz egyre nehezebb tanulni.
2017. okt. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!