Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy dolgozzam fel hogy...

Hogy dolgozzam fel hogy magamra hagyott az apukám?

Figyelt kérdés
Próbálkoztam, nagyon sokáig. Sírtam, rengeteg gond volt velem a suliban is. 10 év telt el azóta hogy itt hagyott, de még most a középiskolában is gondot jelent a dolog. Olyan egyedül érzem magam, senki nem figyel rám. Lehet hogy nem tudok megbirkózni a dologgal... (17 éves lány vagyok)

2017. okt. 22. 10:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
És a család többi tagja nem szeret téged? Barátaid nincsenek esetleg?
2017. okt. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
de szomorúan hangzik:(
2017. okt. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudok senkivel sem barátságot kialakítani. A korosztályom nagy része pedig amúgy is be van zárkózva az okostelefonok világába és nem törődnek mással. Anyum mindig valami új pasijával van elfoglalva, a többi rokon pedig messze él, sajnos.
2017. okt. 22. 11:21
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

És most középiskolában hogyan telnek a mindennapjaid? Ha szeretnéd írhatod privátban is.

#1 voltam

2017. okt. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%

Szia,

Teljesen átérzem a dolgot, engem 15 éve hagyott el édesapám és a mai napig nem tudtam feldolgozni. Gondolkodtam szakembertől segítségen, de végül nem mentem el. Vannak jobb és rosszabb/nehezebb korszakok. Szerintem ezt nem is lehet teljes mértékben feldolgozni, de talán meg lehet tanulni együttélni vele.

Kitartást, ne törj össze ;)

19/L,sorstárs

2017. okt. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
100%

Teljesen átérzem a helyzetedet!Én nem is ismerem az "apukámat".Amikor anya teherbe esett,már akkor is megcsalta,és teherbe ejtett egy másik nőt.Mikor megszülettem,pár alkalommal meglátogatott minket,majd eltűnt.A gyerektartást nem fizeti,alkalmanként előfordult hogy félévente párezer forintot küldött(azt is csak azért hogy ne mehessünk a bíróságra).Utoljára egyszer ezután a sok év után 6 éves koromban látogatott meg,és akkor sem miattam jött,hanem valamit megakart tárgyalni anyuval.És akkor ott jópofizott,meg puszit kért?!...Sírva is fakadtam,mert nem is ismertem...Azóta eltelt 7 év,és még mindig nem láttam.A legutóbbi teljesítménye az volt,hogy idén(március,április környékén)1,5 év után küldött 2000Ft-ot......

A szülinapomon sem szokott felköszönteni,a versenyeken elért sikereimhez sem gratulál,szóval...

Gondolom nehezebb neked,abból a szempontból hogy egy ideig ismerted.De nekem a helyzetem azért esik rosszul,mert RAJTAM KÍVÜL más nőktől van 5 vagy 6 gyereke,és minddel foglalkozik,csak velem nem...

Néha mikor elkap a gondolat,felnézek az adatlapjára,és látom,hogy a többi gyerekével foglalkozik.Csak rám tojik magasról😢.

De lehet hogy jobb is így!

13/l

2017. okt. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%

Az egyik megoldás az hogy a legjobb leszel.Legyél a sportban.Mi az amit szeretsz? Kosár,pingpong, atlétika?

Lehetsz a tanulmányaidban.Ha jó vagy

akkor nem,ha kíváló vagy megváltozik

az életed,és bármit elérhetsz.

Siránkozással csak a gödör fenekét.

2017. okt. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

Ne magadban keresd a hibát, mert elhagyott. Vannak emberek,

akik nem képesek szeretni,felelősséget vállalni. Úgy gondolják, még élni akarnak,nem kell a kötöttség. Nincs korhoz kötve,ki mikor érik meg az apaságra. Van aki soha.

Ne sajnáld magad, itt a vesztes csakis ö.

Barátkozz, legyél nyitott mindenre. Nagyon sok embernek kellesz, ne azzal az eggyel törődj, akinek nem. Nem érdemes érzelmeket pazarolni rá,és ennyi év után is válaszokat keresni. Fogadd el, nincs válasz.

2017. okt. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az őszinte válaszokat. A legyek a legjobb dolgot nem igazán értettem. Nem az fáj hogy gyengének érzem magam, hanem az, hogyha még a legjobb is lennék, nincs senki aki azt mondaná hogy büszke vagyok rád kislányom. Hányszor kerestem a sorok közt az apukámat a meccseimen, reménytelenül szar. Mostanság már semmihez nincs kedvem, nyugtatókkal telnek a napjaim. Várom hogy aludhassak, aztán egyszer csak véget ér a nap.
2017. okt. 22. 20:47
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

Nekem 1 éves koromban lépett le az "apám". Huszonévesen már nem is gondoltam rá, csak amikor kérdezték megdöbbentett. Tudod, ami sose volt, az egy idő után nem hiányzik. Nekem több diplomám van, amit Édesanyámnak és a Nagyszüleimnek, s persze a saját kitartásomnak köszönhetek. Mikor először lediplomáztam, a családom azt szerette volna, hogy meghívjam a diplomaosztómra. Én azonban megmondtam, hogy egy spermadonor sem köszönetet, sem hálát nem érdemel.

Sajnos, a legnehezebb korban vagy ebből a szempontból, mert sem óvodás, sem általános iskolás, sem főiskolás/egyetemista korban nem érdekli a kortársaidat ennyire a családi háttered. Én is kaptam hideget is meleget is a Te korodban.

A többieknek is mondom: Higgyétek el, meg tudtok birkózni a dologgal. Senkinek sincs szüksége egy ilyen alakra, aki csak azért nevezhető apának, mert megtermékenyítette az adott személy Édesanyját.

34/N

2017. okt. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!