Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezzel tényleg kihasználom a...

Ezzel tényleg kihasználom a szüleimet?

Figyelt kérdés
Egy éve költöztem el otthonról a munka miatt, most kb 60 km-re lakom a szüleimtől. Az albérletet magam fizetem, a számlákat úgyszintén, soha nem kértem azóta sem egy forintot sem a szüleimtől. Sőt egyetemi éveim alatt sem, mivel ösztöndíjas voltam (sőt, 9 hónapig külföldön tanultam és magas ösztöndíjat kaptam, amiből végül itthon egy autót tudtam venni magamnak), és korrepetáltam is néhány gyereket, így nem kellett pénzt adniuk ha venni szerettem volna valamit, vagy menni akartam valahová. Mióta elköltöztem, azóta ha hazalátogatok többször pakol anya nekem össze zöldséget, gyümölcsöt, húst és tojást, mivel kertészkedek, és néhány tyúkot is tartanak. Éppen ezért nem szeretik, ha vennem kell ezeket. Már néhány embernek ez is szúrta a szemét, de a múltkor a szüleimtől kaptam egy csizmát csak úgy, mindenféle ok nélkül, és az autóm biztosítását is kifizették. Ekkor néhány rokonom azzal kezdett vádolni, hogy én csak kihasználom a szüleimet és egy semmirekellő ingyenélő vagyok. Akkor persze mintagyereknek tartanak, ha pl apának kiváltom a gyógyszereit és nem engedem, hogy kifizessék, vagy anyát lepem meg valamivel, amiről tudom, hogy szüksége van rá. Nagyon rosszul esett, hogy ezek miatt elmondanak minden semmirekellőnek, hiszen nem szeretném kihasználni a szüleimet. Soha nem vártam el, hogy drága dolgokat vegyenek, ha szerettem volna valami drágább dolgot venni, összespóroltam rá a kis pénzemet. Egyetemi éveim alatt soha nem engedték, hogy fizessek a rezsibe, ezért többször én vásároltam meg a dolgokat a háztartáshoz, és a házimunka nagy részét átvállaltam anyától. Ez mai napig így van, ha otthon vagyok, szívesen segítek a főzésben és a takarításban, elvégre nem azért megyek haza, hogy kiszolgáljanak. De úgy látom, sokak szerint ez sem elég.

2017. okt. 23. 20:46
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
Nem használod ki őket,azok a bizonyos rokonok az irigyek...
2017. okt. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Dehogy használod őket ki. Hidd el nagyon-nagyon sok szülő ennél jóval-jóval több dologgal (már ha tudják természetesen) támogatja a gyerekeit. Ehhez képest Te elég szépen (és korán) már a saját talpadra álltál. Gratulálok. A többi rokonod viszont, akik ilyeneket gondolnak.... Hát. Nincs jogom őket minősíteni de nekem ez fura. Lényeg, nem. Nem használod ki őket.
2017. okt. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én csodálkozom mindig, hogy itt az embereknek ilyen rokonai vannak, és mégis tartják velük a kapcsolatot.

Mi az úristennek?

Én semmilyen rokonnal nem tartom a kapcsolatot a szüleimen meg a testvéreimen kívül.

2017. okt. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Hármasnak sajnos igaza van. Nekem is voltak olyan rokonaim, akik brutális szinten húztak le lelkileg. Sajnos ilyenkor a legjobb, ha az ember teljesen megszakítja velük a kapcsolatot. Mellesleg tényleg brutális, hogy miket olvas itt az ember GY-n. Még ha csak a fele kitalált akkor..
2017. okt. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem használod ki őket mert örülnek ha adhatnak. Akkor is adnának ha magánhelikopterrel látogatnál haza, mert ekkor érzik szülőnek magukat ha valamit adhatnak a gyereküknek.

Bizonyára ismered a bibliai tékozló fiú esetét. No te nem vagy az, de amikor a tékozló fiú hazatért, az apja örömében a legszebb ruhát vetette elő a szolgáival hogy a fiára adhassa. Mert így érezte jól magát ha ilyen pazarul megajándékozhatta gyerekét.

Az én szüleim is folyton adtak mikor már diplomás voltam akkor is. Mert jól esett ha a gyerekét szeretheti. Amit persze ösztönösen viszonoztam is. Azzal hogy nagyon pedáns életet éltem és a családunk összetartott jóban-rosszban. Voltak persze irigyeim, de tájékoztattam őket hogy a saját magánügyeikkel legyenek elfoglalva. Persze nem az anyagi javakat irigyelték hanem azt hogy a családunk mennyire összetart és emiatt erős. Persze idegen embert is hajlandó lennék úgy szeretni mint a szüleimet mikor még éltek, csupán az a feltétele hogy épp olyan pozitívan álljanak mellém ahogy a szüleim tették. De mivel ez ugyebár ritka, ezért idegen emberek elhúzhatnak a kártékony viselkedésükkel nem írom le hova.

2017. okt. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
24%
vagy troll vagy, vagy valami komoly problémád van.
2017. okt. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
A rokonaid csak irigyek..
2017. okt. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Az irigy rokonaidnak egyszerűen mondd meg hogy legyenek ők is olyan szerető és hasznos tulajdonságúak amilyenek a szüleid és akkor te is szeretni fogod őket. Találkoztam sok irigy emberrel, és sajnos váratlanul ért a sértésük sokszor. De azóta megedződtem lelkileg és szavakkal alaposan ellátom a bajukat.

A kérdező nem troll lehet hanem tényleg megbánthatták az irigy emberek. Fel a fejjel, először engem is meg szoktak, de aztán megtanultam kezelni őket. Egyik módszer hogy szóba se állsz velük ha kártékonyak. Csak pozitív emberekkel állj szóba. A kártékonyakat észre se vedd, vagy ha útban van szavakkal rúgd fel úgy hogy leolvassa a Göncöl Szekér alvázszámát. :))

2017. okt. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Először is nem vagyok troll, és komoly problémáim sincsenek. Tényleg nagyon megbántottak ezzel, mert mindig azon voltam, hogy bárhogyan is, de visszaadhassam a szüleimnek azt, amit kaptam tőlük. Sokan fele ilyen jó szülőknek is örülnének, és én szerencsés vagyok, hogy nekem ők jutottak. Emiatt törekszem arra, hogy minél többet segítsek nekik, és szeretném, ha büszkék lennének rám. A leginkább csak az fáj, hogy mindezt a hátam mögött mondják, a szemembe senki. Nagymamán csúnyán össze is veszett emiatt a rokonokkal, azt mondta, ilyen irigységet még nem látott, és azt sem értette, hogy miért fáj az másnak, ha a szüleim nem dobtak az utcára, hanem mai napig az erejükhöz mérten segítenek.
2017. okt. 23. 21:24
 10/21 A kérdező kommentje:
8-as, az utolsó mondatodon nagyot nevettem. Igyekszem csak pozitív emberekkel tartani a kapcsolatot, nincs szükségem mások negativitására és lehúzására.
2017. okt. 23. 21:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!