Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezzel tényleg kihasználom a...

Ezzel tényleg kihasználom a szüleimet?

Figyelt kérdés
Egy éve költöztem el otthonról a munka miatt, most kb 60 km-re lakom a szüleimtől. Az albérletet magam fizetem, a számlákat úgyszintén, soha nem kértem azóta sem egy forintot sem a szüleimtől. Sőt egyetemi éveim alatt sem, mivel ösztöndíjas voltam (sőt, 9 hónapig külföldön tanultam és magas ösztöndíjat kaptam, amiből végül itthon egy autót tudtam venni magamnak), és korrepetáltam is néhány gyereket, így nem kellett pénzt adniuk ha venni szerettem volna valamit, vagy menni akartam valahová. Mióta elköltöztem, azóta ha hazalátogatok többször pakol anya nekem össze zöldséget, gyümölcsöt, húst és tojást, mivel kertészkedek, és néhány tyúkot is tartanak. Éppen ezért nem szeretik, ha vennem kell ezeket. Már néhány embernek ez is szúrta a szemét, de a múltkor a szüleimtől kaptam egy csizmát csak úgy, mindenféle ok nélkül, és az autóm biztosítását is kifizették. Ekkor néhány rokonom azzal kezdett vádolni, hogy én csak kihasználom a szüleimet és egy semmirekellő ingyenélő vagyok. Akkor persze mintagyereknek tartanak, ha pl apának kiváltom a gyógyszereit és nem engedem, hogy kifizessék, vagy anyát lepem meg valamivel, amiről tudom, hogy szüksége van rá. Nagyon rosszul esett, hogy ezek miatt elmondanak minden semmirekellőnek, hiszen nem szeretném kihasználni a szüleimet. Soha nem vártam el, hogy drága dolgokat vegyenek, ha szerettem volna valami drágább dolgot venni, összespóroltam rá a kis pénzemet. Egyetemi éveim alatt soha nem engedték, hogy fizessek a rezsibe, ezért többször én vásároltam meg a dolgokat a háztartáshoz, és a házimunka nagy részét átvállaltam anyától. Ez mai napig így van, ha otthon vagyok, szívesen segítek a főzésben és a takarításban, elvégre nem azért megyek haza, hogy kiszolgáljanak. De úgy látom, sokak szerint ez sem elég.

2017. okt. 23. 20:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ki nem szarja le a hülye rokonokat.
2017. okt. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
95%

Semmi közük hozzá. Szeretnének ők olyan szorgalmas gyereket, mint Te vagy, dicsekednének is, ha az övék olyan volna, mint Te, de így csak undorkodni tudnak.

Ne foglalkozz velük.

2017. okt. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz negatív emberek véleményével! Azokkal foglalkozz, akik neked is fontosak, akik törődnek veled, támogatnak, tisztelnek téged.
2017. okt. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

# 10: Szoktam a negatív embereknek mást is mondani, csak nem tartom illendőnek mindet leírni. :))

Engem a szüleim temetésén bántottak meg az irigy rokonok. Pedig alaposan megedződtem lelkileg a hülye emberekhez. Persze a szokásos pihent agyammal vissza is vágtam nekik. Kihasználták azt hogy a temetés miatt lelkileg kissé sebezhetőbbnek tűntem.

Azzal hogy a szüleid adnak, lelkileg erősítenek is, erős fogsz lenni a hülye emberekkel szemben. Még a szülők valamikori halála után is. Tapasztalatból mondom és tapasztaltak a szüleid is ha adományokkal erősítenek téged. És jól teszed hogy ahogy tudod te is kifejezed a szereteted irántuk. A szeretet a legerősebb a világon!

2017. okt. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

kb én is magasról tennék a hülye rokonokra, de akik ezt mondták, azokat mindig is tiszta szívből szerettem, mert mindig jók voltak hozzám és a szüleimhez is és fordítva. Ezért is fáj, hogy ezt mondták.

14-es, részvétem a szüleid halála miatt, és a rokonaid miatt is, ha képesek voltak a szüleid temetésén bántani. Nem volt neked elég az a trauma, még beléd is kellett rúgjanak, amikor pont, hogy segítségre, megértésre és szeretetre lett volna szükséged.

Annyival tartozom a szüleimnek, hogy próbálok viszonozni mindent, amit kapok tőlük, elvégre felneveltek tisztességesen, és mindig mellettem álltak, történhetett bármi. Most is mindig számíthatok rájuk, mindig meghallgatnak, és tudom, hogy bízhatok bennük.

2017. okt. 23. 21:55
 16/21 anonim ***** válasza:
80%
Nekem csak az a kérdésem hogy honnan tudják ezeket?
2017. okt. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
onnan, hogy a szüleimmel napi szinten beszéltek, és azon kívül is nagyon jól ismernek minket.
2017. okt. 23. 22:02
 18/21 anonim ***** válasza:

"rokonokra, de akik ezt mondták, azokat mindig is tiszta szívből szerettem"

De elárultak téged. Szemedre vetettek valamit, megvádoltak olyannal, ami nem is valós. Innentől kezdve én fullra nem foglalkoznék velük. Már amennyire ki lehet kerülni, persze hogy ha átjönnének, köszönnék, mert az egy alap dolog. Pusziadás nemtom, nálatok hagyomány-e,de ezt majd te megoldod, eldöntöd, hogy így te akarod -e, ilyen emberrel te akarsz-e puszilkodni, ez a része most így kb mindegy, csak már ideírtam.

2017. okt. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy használod ki.Mamám is mindig adott tojást anyuéknak,amíg volt csirke.Volt,hogy szőlőt adott.
2017. okt. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek megmondom őszintén, és pedig azért nem, mert nem világos számomra, hogy az irigynek nevezett rokonok pl. miért ne tudnak arról, hogy TE egy minta gyerek vagy, aki soha nem kért és nem kér, és nem kap, csak ad. Miért nem tudnak arról, hogy a TE egyetemi éveid egy fillérbe nem kerültek a szüleidnek, hogy téged nem kellett támogatniuk anyagilag, mindent a diák munkából, meg az ösztöndíjadból álltál, hogy a kocsid is önerőből van. És arról miért tudnak, az miért fontosabb a fentieknél és ki osztja meg velük azt, hogy kaptál egy pár csizmát + egy szál zöldséget (?) szóval nekem sánta ez a történet.
2017. okt. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!