Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti hogyan reagálnátok,...

Szülők ti hogyan reagálnátok, ha a gyereketek elmondaná, hogy van egy kínos egészségügyi problémája amit évek óta titkol, de már szeretné megvizsgáltatni magát?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a nemi szervével van probléma, ami nagyon kínos neki, de mostanra rávette magát, hogy orvoshoz menjen, azonban nem titkolózna és nektek is beszámolna arról, hogy el akar menni dokihoz, csak fél és szégyenli.

Azért is mondja el részben, hogy hátha további ösztönzést kap, nehogy meghátráljon.


Az is fontos, hogy a gyerek elmúlt 18 éves, de még veletek élne.


Ti, hogyan reagálnátok, viszonyulnátok hozzá?


Azt, hogy mi a baja pontosan a gyereketek sem tudja, csak azt mondaná, hogy szeretné megnézetni magát.


2017. okt. 25. 16:00
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Hát van egy elég fura bőrelváltozásom, meg talán fitymaszűkület vagy rövid fitymafék (de lehet egyik se), ezt az utóbbi kettőt csak sejtem, de egyik sem illik rá teljesen.

Itt leírtam:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__..

2017. okt. 25. 16:47
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha kell a szüleid támogatása (lelkileg) akkor mondd el nekik, ha nem kell, akkor menj el orvoshoz!

Én nyilván mellette állnék bármi van, ha akarná el is kisérném.

2017. okt. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Egészen nyugodtan elmondhatod a szüleidnek, ha szeretnéd. Nyilván nem fognak kicikizni a saját szüleid, ha amúgy jó a viszony köztetek, sőt segíteni fognak.

De ha már felnőtt vagy, amint írod, nem is muszáj elmondani. Elmondhatod pl. a háziorvosodnak, ő sem fog kiröhögni, köti az orvosi titoktartás is, és megmondja, hova, milyen orvoshoz fordulj a problémáddal. Ha kell, ír beutalót is. Én ez utóbbit tenném.

2017. okt. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

#13 Csak előbb utóbb úgy is kiderül, pláne ha a végén komolyabb beavatkozás is kell, magamat ismerve pedig ha nem mondom el csak halogatni fogom.

Plusz azt se tudom hova kell fordulni, mert a körzetünkben az SZTK-ban nincs is urológzs.


Amúgy úgy tudom beutaló nem kell.

2017. okt. 25. 18:14
 15/29 anonim ***** válasza:
72%
Elmúlt 18. minek kellene beszámolnia bármiről is???
2017. okt. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

#15 Mert megnyugtató, nálunk meg amúgy is ez a szokás.

Nincs az, hogy elmúltam 18 és azt teszek amit akarok...

2017. okt. 25. 18:38
 17/29 A kérdező kommentje:
#15 Meg ha pl. drága gyógyszert írnak arra nem is biztos, hogy lesz elég pénzem, vagy kezelésre, az is elég feltünő ha pl. kiderülne, hogy műtét kell, azt se tudom titokba tartani.
2017. okt. 25. 18:40
 18/29 anonim ***** válasza:
92%
Jézusom, neked CSAK fitymaszűkületed van! Mit kell ezen szégyellni??? Anyádnak kéne elsüllyednie, mert már a két éves gyereknél is észre lehet venni és akkor könnyen orvosolható! Hogy fordulhat elő, hogy egy anya ilyesmit nem vesz észre???
2017. okt. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
97%
Nem értem mit nem lehet ezen elmondani. Én 17 évesen fürdés közben kis csomót éreztem a herémben 1 ponton. Még aznap szoltam jó anyámnak, hogy legyen szíves felhívni egy urológust.
2017. okt. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Közben elmondtam, megbeszéltük, mihamarabb szerzek egy időpontot vizsgálatra.
2017. okt. 25. 20:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!