Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti hogyan reagálnátok,...

Szülők ti hogyan reagálnátok, ha a gyereketek elmondaná, hogy van egy kínos egészségügyi problémája amit évek óta titkol, de már szeretné megvizsgáltatni magát?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a nemi szervével van probléma, ami nagyon kínos neki, de mostanra rávette magát, hogy orvoshoz menjen, azonban nem titkolózna és nektek is beszámolna arról, hogy el akar menni dokihoz, csak fél és szégyenli.

Azért is mondja el részben, hogy hátha további ösztönzést kap, nehogy meghátráljon.


Az is fontos, hogy a gyerek elmúlt 18 éves, de még veletek élne.


Ti, hogyan reagálnátok, viszonyulnátok hozzá?


Azt, hogy mi a baja pontosan a gyereketek sem tudja, csak azt mondaná, hogy szeretné megnézetni magát.


2017. okt. 25. 16:00
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen természetes, hogy a gyerekem bármely egészségi problémáját meghallgatom; támogatom, hogy orvoshoz/szakemberhez forduljon, sőt, szívesen keresek neki jó hírű orvost, vagy elmondom, amit én tudok arról a betegségről, vagy elkísérem a vizsgálatra/kezelésre, ha ez jólesne neki.


Mindenképpen azt nevelném bele a gyerekembe, hogy a nemi szervével kapcsolatos egészségi problémához ugyanúgy viszonyuljon, mint mondjuk ha a fogával, fülével, szemével stb. lenne gond. Orvos előtt nincs helye szégyenlősködésnek!


Hidd el, kérdező, hogy a szégyenlősködés csak a te fejedben van. Egy szülő sosem csinál abból problémát, ha a gyereke ilyet szóba hoz előtte. Egy orvos, eü. dolgozó meg pláne nem. Gondolj arra, hogy egy urológus több f...t fogott, mint kilincset. Neki te nem tudsz újdonságot mutatni. :DDD

2017. okt. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, tegnap óta ezen a kérdésen puffogok. Nem tartom magam gigamegadejótöjéletes anyának, de három fiamat is vittem kukirendbetételre, mert az nem egy sötét terület, amit a gyereknek kéne megoldani, ha majd nagykorú lesz! Férjemnek is ilyen anyja volt amúgy, aki magasról tett arra, hogy a fiának gondja van és saját keresetből oldotta meg magán úton 17 évesen, anyucika meg még erről sem tudott.


Kérdező: elmész urológushoz, aki minden nap fütykösökkel foglalkozik és számára nem kínos a problémád, elmond mindent, kapsz időpontot és negyed óra múlva kész.

Az utána lévő egy hét lesz kicsit kemény, de a pár éves gyerekek is kibírják, neked is menni fog.

2017. okt. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Brunner Barna válasza:
69%
Hello! Nekem két kiskamasz fiam van. Volt hogy pl. viszketett a fenekük,lehajoltak,széthúzták,megnéztük,megoldottuk. Az,hogy ez nálatok nem így van,sajnálatos,de sosem késő. Te mindíg a kis babácskájuk vagy,akit pár éve naponta többször vakartak ki a szrból. Mindenben támogatni fognak,mert ők a szüleid. Büszkék lesznek rád,hogy hozzájuk fordultál. Téged szeretnek a világon a legjobban!!! Ja? Bármi is van a répáddal haver,baromi gyorsan oldd meg,mert VÁRNAK A CSAJOK!!!
2017. okt. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
#22 Amúgy megtudtam, hogy ezzel kicsi koromban már voltam műtve, de az tényleg nagyon régen volt. 2-3 évesen.
2017. okt. 26. 06:52
 25/29 Brunner Barna válasza:
Bocs,a mindig rövid í
2017. okt. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Brunner Barna válasza:
Biztos rohadt szr lesz,de utána új ember leszel.
2017. okt. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

#26 Remélem, emiatt nagyon gátlásos vagyok és sokat szorongtam miatta.

Bár kérdés, hogy ténylegesen mit kell majd csinálni, lehet annyira nem lesz vészes mint félek, lehet, hogy rosszabb lesz, de várni már nem akarok tovább.

2017. okt. 26. 06:59
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Semmi extrát nem csinálnék, megkérdezném keressünk-e együtt egy jó urológust, esetleg magán dokit hátha ott nem annyira feszeng mint egy sima rendelésen (kevesebben vannak, általában a hely is barátságosabb). Támogatnám, hogy minél elöbb lássa orvos és kapja meg a kezelést amire szüksége van.
2017. okt. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Savlekotő ***** válasza:
100%
Bizalom,ott nincs sose volt ahol egy ilyen dologban se mersz őszinte lenni,Juj.
2021. ápr. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!