Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti támogatnátok a lányotokat...

Ti támogatnátok a lányotokat anyagilag ha kollégiumból albérletbe költözne a barátjával, illetve más lakótárs is ott élne?

Figyelt kérdés
Már 2 éve kollégista vagyok a barátom is. Én 18 éves vagyok, ő 20. Anya a menzát fizette eddig igazából, de a saját költségeimet, tankönyv, szórakozás, azt magamnak álltam diákmunkából. Már 2 éve együtt vagyunk a barátommal és nagyon gondolkozunk hogy albérletbe menjünk egy szobában lakni, nyilván minél többen lakunk annál kevesebb a költség. Én eddig is dolgoztam suli mellett, és bírom a tempót, ezért ez a része nem lenne probléma, viszont nem biztos hogy elég lenne az a pénz amit szerzünk együtt, igazából ha nagyon akarnánk kijönnénk belőle, de még is bármi közbejöhet. Arra gondoltam hogy azt a pénzt amit a a kollégiumban fizetne menzának, azt a pénzt ugyanúgy odaadná csak ugye albérletben élnék. Ez az összeg kb 10 és 15 ezer forint között lenne. Már nyaraltunk együtt saját pénzből, illetve volt hogy huzamosabb ideig nálunk lakott pl egész nyáron és teljesen kijövünk egymással. Koleszban is mindig együtt vagyunk. Szóval ti belemennétek mint szülők ebbe, vagy ha már albérlet akkor oldjak meg mindent magam? Ritkán megyek a szüleimhez haza, kb kéthetente vagy 3, de van hogy akkor sem.

2017. okt. 25. 17:27
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
77%

Havi fix összeget kapnak/kaptak az egyetemista gyerekeink. Arra költötték, amire jónak látták. Ha 10-éig elbulizták (volt rá példa) úgy jártak. Egy ideig hétvégén felpakoltak kajával, de pár hónap után azt is beszüntettük és ezzel arányosan emeltük a havi összeget.


Persze ha életbevágóan fontos dologra kellett volna, akkor kaptak volna pluszban.

2017. okt. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
82%

ez most milyen koli? középiskola vagy felső? Amúgy kalkuláj havi ~40-50e + kajára. Ha ezt kitudod gazdálkodni, akkor te dolgod.

Egyébként, én a saját gyerekemet 18 évesen biztos nem támogatnám, hogy a párjához költözzön.

2017. okt. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
94%
Én támogatnám, havi 15 ezerrel pláne, nagyon kevés pénz, de azért gondold át, egy albérlet 100 ezer körül van manapság, a kolid viszont ingyen van, olcsó a menza is, pasidhoz pedig átmehetsz akkor is, ha kolis vagy.
2017. okt. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Igazából középiskolai meg nem is. 25 éves korig lehetsz ott nappali tagozaton, akár érettségivel, akár érettségi után okjs szakmával, a lényeg hogy nappali suli legyen és nem egyetem. Szóval 14 éves kortól 25 éves korig. Igazából még ráér a dolog, csak 1-2 éven belül ezt tervezzük de lehet hamarabb.
2017. okt. 25. 19:10
 15/34 anonim ***** válasza:
75%

Nem. Ha össze akarnak költözni albérletbe, akkor igenis legyen meg rá a pénzük. Anélkül hülyeség. Albiban sokkal több a költség, mint gondolná az ember.

A kolesz más, hogy ott fizeti a menzát anyuka. De az nem várható el tőle, hogy akkor is adjon havonta 10-15 ezret, ha a gyerek már külön akar élni a pasijával. Ennyi erővel akkor életük végéig pénzelje őket anyu, csak mindig mást fizessen...

Egy albérletet fenn kell tartani, be kell bútorozni, maguknak kell főzni, mindent maguknak kell karban tartani... ha bármi történik, akkor majd mennek anyuhoz, hogy most kéne még +10ezer, meg +20ezer, mert kéne új mikró, meg nincs pénzünk kajára, stb?

Ha pedig összevesznek, akkor ki kit fog kitenni a lakásból? 2 év nagyon rövid idő, azért 18 évesen belevágni egy összeköltözésbe elég merész, pláne, ha az illető nem tudná egyedül eltartani magát, sőt, még ketten sem tudnak kuporgatás nélkül megélni.

Hatalmas vitákat tud ám kirobbantani egy kapcsolatban, ha nincs pénz.

Értelmesebb lenne a suli végéig a koleszban maradni, és utána RENDES meló mellett albérletet keresni.

2017. okt. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
80%

Anyukád helyében nem. Gondolom nem véletlenül most se lakást bérelnek neked, hanem kollégista vagy.

Ha erre van csak pénz, nem támogatnám, hogy ott hagyd ezt a lehetőséget a sokkal drágább és kockázatosabb lakhatásért.


Melyik ez a koli? Sok fiatal ölni tudna ilyen lehetőségért.

2017. okt. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
79%

Jól gondoljátok meg az albérletet. Minimum 1 éves szerződést kell aláírni, 2 havi kaució + első havi lakbér (még ha 3-4 felé is oszlik ez a költség, akkor is sok).Plusz még ott vannak a számlák, a TV, internet, közös költség + enni is kellene valamit + eljárni néha ide-oda.

Én a helyedben megvárnám amíg befejezem a tanulmányaimat, találok egy munkát, és akkor mehet az összeköltözés.


De hogy a kérdésre is válaszoljak: anyud helyében benne lennék úgy, hogy ugyanazt az összeget adja, amit eddig, és a többit megoldjátok ti.

2017. okt. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Budapesten van, de amúgy nem ez az egyetlen az országban. Kapásból ismerek 3-4 kollégiumot ami úgyanígy működik. Sok osztálytársam van egyébként akik ugyanúgy élnek, nem lehetetlen. De tényleg , ez még eléggé messze lesz, csak elméleti kérdés volt, hogy a szülők reakcióját lássam.
2017. okt. 25. 20:46
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Mogyoródi út?:-)
2017. okt. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
88%

Semmi sem lehetetlen, a hajléktalanok is életben maradnak az utcán koldulásból szerzett pénzből meg kikukázott kajával.

A kérdés, hogy tényleg megéri e összeköltözni egy albérletbe, amit ki sem tudtok teljesen fizetni, és ki tudja, kikkel laktok majd együtt. Hamar elmenne a kedved a közös lakástól, ha pl. a pasid beszervezné valamelyik fullos 20 éves osztálytársnőjét.

2017. okt. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!