Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti támogatnátok a lányotokat...

Ti támogatnátok a lányotokat anyagilag ha kollégiumból albérletbe költözne a barátjával, illetve más lakótárs is ott élne?

Figyelt kérdés
Már 2 éve kollégista vagyok a barátom is. Én 18 éves vagyok, ő 20. Anya a menzát fizette eddig igazából, de a saját költségeimet, tankönyv, szórakozás, azt magamnak álltam diákmunkából. Már 2 éve együtt vagyunk a barátommal és nagyon gondolkozunk hogy albérletbe menjünk egy szobában lakni, nyilván minél többen lakunk annál kevesebb a költség. Én eddig is dolgoztam suli mellett, és bírom a tempót, ezért ez a része nem lenne probléma, viszont nem biztos hogy elég lenne az a pénz amit szerzünk együtt, igazából ha nagyon akarnánk kijönnénk belőle, de még is bármi közbejöhet. Arra gondoltam hogy azt a pénzt amit a a kollégiumban fizetne menzának, azt a pénzt ugyanúgy odaadná csak ugye albérletben élnék. Ez az összeg kb 10 és 15 ezer forint között lenne. Már nyaraltunk együtt saját pénzből, illetve volt hogy huzamosabb ideig nálunk lakott pl egész nyáron és teljesen kijövünk egymással. Koleszban is mindig együtt vagyunk. Szóval ti belemennétek mint szülők ebbe, vagy ha már albérlet akkor oldjak meg mindent magam? Ritkán megyek a szüleimhez haza, kb kéthetente vagy 3, de van hogy akkor sem.

2017. okt. 25. 17:27
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Nem mogyoródi út:D köze sincs hozzá amiket én ismerek.

Persze, 2 év után biztos màs felé fog menni. :D gratulálok.

2017. okt. 26. 00:00
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

"Nem mogyoródi út:D köze sincs hozzá amiket én ismerek. "


Érdekes, pedig az a legnagyobb és legismertebb ilyen intézmény.:-) Mindenesetre amikor Pesten egy másfél szobás panel bérleti díja 100 ezer Ft körül mozog, plusz havi 20-30 ezer a rezsi, felmerül a kérdés, hogy ezt, és ezen felül még a kaját, ruhát, közlekedést, egyebeket hogyan és kikkel tervezed diákmunkából és anyád havi 15 ezres támogatásából fedezni. Akár most, akár 2 év múlva.:-)

2017. okt. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Nem kell mindent ennyire drasztikusan nézni. Egyik ismerősömet most vették fel egyetemre, de koleszba nem tudott menni, és talált olyan albérletet ahol havi 30-35t kellett fizetnie, pedig nem is volt putri környék, a nyugatihoz közel. Laktak vagy 4-en, 5- en. Én is néztem egész olcsó árakat, szóval nem csak 100 ezerért lehet gondolkodni, csak jól körül kell nézni.
2017. okt. 26. 06:28
 24/34 A kérdező kommentje:
Budapest hatalmas város. Az én koleszomban meg nincsenek sokan. Kb 200 ember. A bátyám is hasonlóban van, ott viszont kb 400 an vannak. Valahol az árpádhíd környékén. Aztán amikor nézegettem kollégiumokat két éve, még találtam egy csomót, mondjuk mogyoródról sosem hallottam, de mindig a sulimhoz közelit kerestem, mogyoród tőlem elég messze van.
2017. okt. 26. 06:30
 25/34 A kérdező kommentje:
Egyébként visszatérve az ismerősömre, igaz hogy diákhitelt is felvett, neki az plusz pénz, de ő is sokat dolgozik, és nem lehetetlen megcsinálni
2017. okt. 26. 06:34
 26/34 anonim ***** válasza:
76%
Akkor csináld, szia
2017. okt. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
83%

" Laktak vagy 4-en, 5- en"


Hát igen, 4-5 ember mellett "jól lehet" magánéletet élni :D Az remek lehet, amikor 1 fürdőszobára, wc-re van 4 ember reggelente, a hűtőből kieszik a kajádat, mert épp éhes volt és nem érdekelte, hogy az nem az övé, amikor közösen fizetitek a rezsit, mindegy, ki mennyit használ, amikor nem mosogatja el maga után a szennyes edényt, amikor részegen hazajön és összehányja a vécét, stb. És nem, ne mondjátok, hogy meg kell válogatni a lakótársat, mert pont a legjobban szituált ember is okozhat meglepetést.

2017. okt. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
:D ez a koleszban is ugyanúgy megvan, jelenleg is másokkal lakom , és volt már ezekre példa, de köszi a kioktatást. A normálisaknak meg köszönöm a válaszokat.
2017. okt. 26. 09:30
 29/34 anonim ***** válasza:
80%

":D ez a koleszban is ugyanúgy megvan, jelenleg is másokkal lakom , és volt már ezekre példa, de köszi a kioktatást."


Valóban. Csak ott ingyen, és nem a félhavi fizetésedért vagy kénytelen eltűrni.

2017. okt. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
77%

Nem kioktattalak (27-es), csak vázoltam a lehetőségeket :-)

Ráadásul nem alaptalanul: társasházban lakom, alattam albérletben 3 ember: 1 fiatal pár és egy lány (tesója valamelyikőjüknek). Nem kevés veszekedés hallatszott fel, mert valaki sosem mosogatott, nem tudták összehangolni a fürdőszoba használatot, stb.


Amúgy meg normálisan is válaszoltam, mert a 8-as is én vagyok :-)

2017. okt. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!