Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem fogasja el anyukám,...

Miért nem fogasja el anyukám, hogy kell egy kis magánszféra?

Figyelt kérdés
Mindig kérdezi (kb.: 5 percenkét), hogy mit csinálsz?, jól vagy? kérdések. Most is hamarosan 12 leszek és Vukkot meg 101 kiskutyát akar velem nézni... Meg megmondja mit egyek, mikor fürödjek, mikor tanuljak, mikor takarítsak... 11/L

2017. nov. 11. 18:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Meg folyamarosan bejárkál a szobámba és nem engedi, hogy becsukjam az ajtót.
2017. nov. 11. 18:42
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Aranyos. Szerinted nagy 11 éves létedre már nem is nézhetsz 101 kiskutyát? Nekem a szüleim 18 éves koromban is megmondták, hogy ne legyek sokáig fent. Megmondja, hogy mit egyél. Miért? Nem ő főz? Ezt nem is értem. Ha főz valamit, akkor meg megmondja, hogy egyél belőle. 11 éves vagy. Egy kisgyerek, még csak nem is tini. Természetes dolog, hogy a szüleid foglalkoznak veled és próbálnak irányítani az életben, mert még kicsi vagy.
2017. nov. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Bubuka508 ***** válasza:
63%
Hogy ezek ellen jogosan tiltakozhass, hogy ilyen szempontból légy "valaki", ahhoz még legalább 10 évet (de inkább többet) várnod kell, kivéve, ha elköltözöl otthonról. De azt is csak akkor teheted meg, ha már hivatalosan felnöttnek számítasz majd. De akkor se szakítsd meg vele elhamarkodottan a kapcsolatot. Sajnálom, ha nem ilyen válaszra vártál, de ez az igazság.
2017. nov. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
A kamaszodás klasszikus viselkedésformái...
2017. nov. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Törődik veled, és vezetni próbál téged az élet rögös útjain. Én kb. veled egyidős voltam, amikor anyám úgy rugdosott engem át a felvételin, hogy átmenjek, és el tudjak menekülni a borzasztó általános sulimból egy nyolcosztályos gimibe. Akkor persze nekem is Ő volt a gonosz, a szemét stb

Utólag belátod, hogy anyukádnak volt igaza.

17F

2017. nov. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Fürödj és takaríts magadtól, akkor nem mondja.
2017. nov. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Neki még kicsi gyerek vagy, az ő szemében, és még nem vette észre, hogy kezdesz kamaszodni. Beszélgess anyukáddal, de nem hisztizve vagy undokoskodva, hanem szépen nyugodtan. Mondd el, hogy kezdesz nagylány lenni már, és szeretnéd, ha picit több teret engedne neked, hogy önállóbb lehess, amiben lehet.

Cserébe ne kelljen külön rád szólnia, hogy tanulj v. fürödj például.

Tanulj jól, magad után kérés nélkül is tegyél rendet, a szobádat tartsd rendben és takarítsd, és máshol a lakásban is lásd meg a tennivalókat, pl. ha van mosogatnivaló, mosogass el és hasonlók.

Nyilván akkor fürödj, amikor általában nálatok szokás, ne kelljen ezért is külön szólnia.

Ha szeretnéd, hogy nagylányként kezeljen, akkor kezdj el úgy viselkedni. Komolyabban, felelősségteljesen.

A Vuk meg a 101 kiskutya meg tök jó mesék, felnőttkorban is, ha olyan hangulatban van az ember :)

2017. nov. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Meg is mit akarsz 11 eves kisgyerekkent?
2017. nov. 12. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért mondja mert magadtol nem csinálod.

És még tényleg csak kisgyerek vagy .

Az evésért meg azért szol mert neked is csak akkor jutna eszedbe enni mikor elpakolták az ennivalot ,rendet raktak konyhába ,ebédlöben .

2017. nov. 12. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 11 éves.Kiskamasz.Azért szól anyukád mert valószínűleg magadtól nem úgy csinálod a dolgokat.Én is szólok a lányomnak.Na jó nem szólongatom 5 percenként...az ajtajában nincs kulcs sőt a fürdőajtóból is kivettem mert veszélyesnek gondolom.Befekszik a kádba fülessel zenét hallgat nem hallja ha szólok...szóval megszüntettem a kulcsot.Próbálj beszélgetni anyukáddal de ne támadj és próbáld magadtól úgy csinálni a dolgaid hogy ne kelljen szólongatni és így kevesebb lesz a konfliktus.
2017. nov. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!