Gyerektartãson kivūl mennyi pēnzt vagy ajãndēkot adatok a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Kûlõn ēlûnk a fiamat anyja nevei. Gyerektartãst fizetek de mēg kűlõn is sokszor lehúz pēnzel.De nem mutassa meg mit vesz .
2017. nov. 12. 15:32
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
24%
Mennyi pénzéhes R van itt. A gyerektartás lényege nem az hogy anyuka abból tartsa el az új pasikáját. A gyerekkel kapcsolatban felmerülő költségeket FELEZIK. Tehát ha valaki 30-at fizet a gyerek után az azt jelenti hogy anyukának 60 ezret kéne a gyerekre elkölteni havonta. Az exem ennyit kizárt hogy elkölt a gyerekre, még a 30-at sem. Sajnos itthon nem kell igazolniuk hogy mire verik el a gyerektartást, de remélhetőleg ez a jövőben változik.
2017. nov. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
20%
Utolsó nem megy neked a matek.Ha felezni kell a költségeket,az azt jelenti,hogy 30+30. nem 30+60.
2017. nov. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
78%
Simán elmegy 60.Mert ebből a 60- ból kell az étkezést,a számlákat,az iskolai/óvodai költségeket állni,ruhát venni,a fakultatív programokat fizetni
2017. nov. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
84%
Nem, a gyerektartás azt jelenti hogy a felek egyenlően GONDOSKODNAK a gyerekről. Mivel a a természetbeni dolgok, a gondoskodás a anyára hárul, ezzel arányosan kellen az apának kivenni a részt a gyerek gondozásából legalább anyagilag. Ja, hogy a munka, idő energia amit az anya napi szinten befektet, míg apuci éli világát az nem számít? Hát kösz szépen. KETTEN hozták össze azt a gyereket, egyenlő anyagi és energiabefektetéssel kellene hogy gondoskodjanak róla. Apuka konkrétan mennyi időt szán a gyerekére? Tizedét sem mint a nő?
2017. nov. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
78%

30 ezer az kb. a gyerek kajájára elég egy hónapban.

Ezenkívűl kell még neki: ruha, tisztálkodószer, iskolai cuccok, stb.


A 30 ezer egyáltalán nem sok.

2017. nov. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
26%

Nálunk most néztem anya pénzes füzetét (ebbe vezeti, hogy mi mire megy el).

Csak az októberi hónap:-5 német óra (2500ft/60perc)

-4 matek óra (3500ft/60 perc)

-1 kondibérlet (1000ft)

-1 pilates bérlet (1 hónapra 10 alkalom, 1000ft)

-2-szer voltam manikűröztetni, az 2x4500

-1-szer voltam kozmetikusnál, az 5600ft volt (gyanta, masszíroztatás, szemöldökfestés)

-a telefonszámlám 10-12 ezer szokott lenni, változó, most 11 ezer párszáz forint volt


Szerinted sok a 30 ezer... ?

És ebben még nincs benne egy buli sem, vagy egy bevásárlás, új ruha, cipő, bármi. A rezsi sem.


Nálunk apa úgy szokta, hogy anyának ad 40 ezret, utána kifizeti nekem a telefonszámlámat, teletankolja az autómat (ami igazából anyáé, de szinte csak én használom) és szólok neki, ha kell valamire még pénz. Azt meg a számlámra utalja rá, kb 3 perces művelet a neten. De pl ő akarta, hogy sportoljak rendszeresen, így a bérleteket ő fizeti, meg ha akarok venni fehérjét, vagy rendelni ilyesmiket, akkor azokat is. De néha csak úgy ad, ha mondjuk együtt ebédelünk, vagy elvisz valahova, utána ad 5-10 ezret, hogy legyen nálam.


30 ezer semmire nem elég...

2017. nov. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
82%

30 ezer?


Az mire elég?! Kb. a gyerek rezsije (sem) jön ki belőle, de akkor még nem evett, stb.

2017. nov. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
43%
16-os neked a tízszerese sem elég. Addig szórjad a pénzt amíg kapod. Manikűröshöz többször is mehetnél.
2017. nov. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
82%
Már az írásból látszik, meg abból, h neked a 30e sok, hogy nem csak a pénz hanem az ész sem vet fel titeket. Éljen a felelős gyerekvállalás.
2017. nov. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
37%

16os, jó de nem minden gyerek olyan elkényeztetett mint te.


És 60 ezerből nehogy már ne lehessen egy gyereket eltartani...Tudom tudom anyucinak fillért se kell beleadni, hiszen ő napi 8 órában ott van a gyerekkel...

2017. nov. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!