Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok a "csak felnőtt...

Mit gondoltok a "csak felnőtt lehet fáradt, a gyerek nem" kifejezésről?

Figyelt kérdés
Tehát van egy 18 éves fiú, aki 12. Gimnazista és reggel 7-tól este 7-ig iskolában volt, 0. Órával kezdett és este 7-ig volt szalagavató táncpróbája ( amibe nem volt beleszólása, kötelező a részvétel és a próbák, tehát nem a gyerek vállalta magának) és van egy anyuka, aki 8-16-ig dolgozott és hazajött egyből. Mivel tudni illik a családi életük nem túl fényes, egész nap a veszekedés folyik otthon, a gyerek pont veszekedésre ért haza, és hulla fáradtan épp beesett. A család veszekedett, a gyerek szenvedett a padlón/a vacsora előtt fáradtságában és hallgatta a szülők és a többi gyerek üvöltözését és visítozását (ami kb napi szintü) és a fiú felordított, hogy "csöndet légyszi, fáradt vagyok" erre mindenki rátámadt, hogy egy gyerek nem lehet fáradt, csak a dolgozó felnött, hogy képzeled, hogy te otthon nyugalmat akarsz, nem csak te élsz itthon, stb. Erről mi a véleményetek?

2017. nov. 16. 19:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyenesen irritáló ez a dolog. Ha fáradt vagyok, mert a suliban az összes tanár úgy időzít, hogy egy héten akarnak velünk tz-t íratni és nem érdekli őket hogy már 3 tz és egy-két számonkérés be van ígérve, meg felelni-írni kell magyar érettségi tételekből akkor is az van hogy ha megszólalok hogy kicsit már el vagyok fáradva, akkor azonnal az rá a reakció hogy "Te miben fáradtál el?" "Mit csináltál hogy fáradt vagy? Kint voltál kapálni a földet?" "Mi volt a suliban amitől fáradt vagy? Ott semmit nem kell csinálni, csak ültök egész nap" és stb. Meg persze az a duma is jön, hogy "na majd ha el kell menned dolgozni, mennyire vissza fogsz vágyni az iskolapadba" Hát, nem. Eddig akárhol dolgoztam, bár diákmunkásként, hiába utáltam vagy a munkát vagy a bunkó főnököt akinek semmi nem volt jó, inkább mennék dolgozni amivel pénzt kereshetek mint hogy suliba menjek ahol minden tanár azt hiszi hogy nekünk 0-24-ben a tanulásról szól az élet. De ha nem is a sulit nézzük, anyám barátnőjének van két kislánya (5 & 3 évesek), ha elutazunk hozzájuk akkor én vagyok beosztva játszótársnak, ami annyit jelent hogy reggel a két kislány visítva ébreszt és este 9-ig játszanom kell velük. Enni se nagyon tudok anélkül hogy ne nyúlnának a kajámba. Anyáék csak beszélgetnek, kávéznak, főzőcskéznek. Ha meg mertem szólalni hogy pihenni szeretnék akkor "Miért vagy fáradt? Nem csinálsz egész nap semmit" ha rávágtam hogy a lányok lefárasztottak akkor "Na majd ha neked lesz gyereked!" És igen, biztos irtó fárasztó lesz, de más ha játszótársként vagy kezelve és már a reggeled elrontják azzal hogy a füledbe sikítva meg az ágyon ugrálva ébresztenek aztán egész nap én foglalkozok velük mert én vagyok a fiatal.
2017. nov. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
82%
Tipikus példája annak, hogy a gyereken vezetik le a feszkót
2017. nov. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

A szellemi munka nagyon is lehet fárasztó! Sőt!


18 éves pedig felnőttnek számít - jogi értelemben legalábbis...

2017. nov. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség... Én nyári melóban dolgoztam kemény fizikai munkában napi 8-12 órát, mégis feleannyira voltam fáradt mint suli után. Teljesen másképpen szív le a két dolog. Nekem a suli fárasztóbb.
2017. nov. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem megtaláltam a tökéletes választ:

[link]


Túl fiatal vagy ahhoz hogy fáradt legyél.

Te meg túl idős ahhoz hogy életben legyél, mégis élsz.

:D :D :D

2017. nov. 21. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!