Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti is rászólnátok a gyereketek...

Ti is rászólnátok a gyereketekre ezért?

Figyelt kérdés
Tehát vagy te mint egy idős apuka és van egy 18-20 éves körüli fiatok. Vasárnap este van és holnap hétfőn korán suli/munka. Látjátok, hogy még éjfélkor számítógépezik. Rászólnátok így, hogy azonnal takarodjon különben kitérsz a hitedből és úgy megbünteted, hogy kettéáll a füle, lenyomod a netet mellé vagy megkéred szépen és nem teszel többet, te szóltál, vagy teszel rá, ő dolga ebben a korban. (Igen, nálunk ez történik minden este, az első....)

2017. nov. 19. 23:54
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
42%
ha nem fogad szót keressen magának lakást ennyi.
2017. nov. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
54%
Nekem a férjem csinálja néha ezt, szólok neki, hogy ne csinálja ki magát. Hiába felnőtt ha nem tud uralkodni magán. Ha már ott tart hogy több napja karikás a szeme és kezd beteg lenni, összeveszek vele és lekapcsolom a netet, de csak mert szeretem. Nem azért mert irányítani akarom az életét. Amúgy szerintem az éjfél még belefér. Ha reggel 4-kor is ott találod az a gáz.
2017. nov. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
66%
Nem. 18-20 évesen már felnőtt és valószínűleg van már annyi esze, hogy meg tudja ítélni, mennyi alvásra van szüksége ahhoz, hogy másnap fel tudjon kelni és ne legyen hulla egész nap. Ha meg nincs, akkor már úgyis mindegy. Vannak, akik éjjel aktívak, ezt kéne már felfogni a pacsirta típusú, korán kelő-korán fekvő embereknek.
2017. nov. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Miért van ébren apuka éjfélkor? Aludjon, ha annyira akar. Viszont ha a gyerek annyira hangos, hogy felkelti apukát, akkor igaza van.
2017. nov. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
19%

"Kifejezetten utáltam, mikor idős családtag nekiállt osztani az észt ilyenkor, hogy aludjak. Senkinek semmi köze hozzá, amíg tudok megfelelően teljesíteni. "


Csakhogy a "megfelelő teljesítésbe" nem csak az tartozik bele, hogy a munkahelyeden, az iskolában vagy az egyetemen hogyan teljesítesz, hanem az is, hogy mennyire tudsz fáradtan, kialvatlanul és ezért idegesen, türelmetlenül, stb. normálisan viselkedni pl. pont az adott idős családtagoddal. El tudom képzelni, hogy önvédelemből szól, hogy menj aludni, ha szól.

2017. nov. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan nem. Mikor kisgyerek voltam, akkor nyilván megmondták, hogy mikor kell lefeküdnöm, de később, kamaszkortól kezdve már nem. Nem is lett volna semmi értelme... Egy 18-20 éves fiú/lány már nem hülye, valószínűleg magától is rájön olyan okosságokra, hogy "ha nem alszol eleget, akkor másnap fáradt leszel" stb., ezt felesleges mondogatni. Nálunk ebből soha nem is volt probléma, apukám korán feküdt le aludni és korán kelt fel, míg én és anyukám pedig inkább éjjeli baglyok voltunk, nem zavartuk egymást és ennyi. Én is sokáig, akár 3-ig is ébren voltam mert pl. olvastam, gépeztem vagy tanultam és tisztában voltam vele, hogy másnap attól még korán kell kelni, el kell menni suliba, tanulni kell stb. és vállaltam, hogy picit nehezebb lesz, fáradtabb leszek stb., ennyi. Szerintem ezzel semmi baj nincsen és nem is kell beleszólni, pláne nem így...mindenki el tudja dönteni saját maga, hogy neki mi a jó. Max. akkor kell szólni, ha mondjuk már rámegy az egészségére vagy túlzásba esik és nem tudja teljesíteni az elvárásokat.
2017. nov. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
77%

"Egy 18-20 éves fiú/lány már nem hülye, valószínűleg magától is rájön..."


Érdekes, hogy az erről szóló mondatokban mégis ott van a hozzászólásokban a "valószínűleg". Ez is azt jelzi, hogy "de azért mégsem olyan nagyon biztos", vagyis adott esetben lehet, hogy nagyon is szükséges figyelmeztetni a 18-20 évest...

2017. nov. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Amikor ez azzal jár együtt, hogy van mit javítania az iskolában nyújtott teljesítményén, vagy emiatt amikor segíteni kellene, vagy minőségi időt töltene együtt a család, fáradt, netán ingerült a családtagjaival, akkor igen, szólnék.


A bátyám nagyjából ezt csinálja, (kicsit más körülményekkel) de amikor délben kecmereg ki a szobájából, amíg édesanyánk egész délelőtt főzött, majd közli, hogy ő délután sem ér rá segíteni, mert hadd legyen egy kis szabadideje, és a családi ebéd abból áll, hogy kiszedi magának a kaját, majd amikor ő megette, akkor feláll, elrakja a saját tányérját, és elmegy, ha pedig a szüleim beszélgetnének velünk, akkor türelmetlenül, bunkón válaszol, és emellett egyébként bukdácsol a tanulmányaival is, akkor már nekem, mint testvérének nyílik a bicska a zsebemben.

Igaz, hogy egy 20 évesnek már nem lehet megmondani semmit, igaz, hogy már nem lehet nevelni, de azért csak nem árt, ha éreztetik vele, hogy ez amúgy nem normális viselkedés. Ha zavar valakinek a viselkedése, akivel együtt élek, akkor szólok, nem?


Persze, ha 6 óra alvás mellett kipihent, tökéletesen teljesít (ez az én fejemben egy elég magas szint (inkább 5-ös, mint 4-es tanuló), de persze a gyerektől függ), emellett egy életvidám, kedves, kiegyensúlyozott , nyugodt, és nem fogyaszt koffeint, akkor lelke rajta.


Természetesen ilyen hangnemben sosem beszélnék, ahogy -hiába a sok veszekedés a gépezés miatt- a családomban sem tették.

2017. nov. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Nem. Tuti nem. Én elköltöznék a helyedbe. XD
2018. jan. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
Nagyon szigorú vagy vele , az apja mondja meg neki hogy ideje le feküdni de ezt is szépen . mert ha nagyobb lesz akkor majd rátok rúgja az ajtót :D
2018. jan. 23. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!