Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják a mai fiatalok...

Miért gondolják a mai fiatalok, hogy okosabbak szüleiknél?

Figyelt kérdés

Lépten nyomon látni, hallani, tapasztalni, hogy a fiatalok szidják szüleiket és folyamatosan elégedetlenek. Mi még hálásak voltunk a szüleinknek, hogy világra jöttünk, ma azt hallani, ha megkérik öket valamire, hogy "azért szültél, hogy a cseléded legyek?" Mi, szülök rontottuk el? Vagy ennyire más a világ? Rendben van, hogy a gyermek ítélkezik az anyja, apja felett? Hogy elégedetlen, ha nem kap meg mindent, amit csak akar (nem kér, akar)? Persze nem minden fiatal ilyen, tisztelet a kivételnek.

Félreértés ne essék, nem szidni akarom a mai fiatalokat, de szerintem ez egy létezö probléma. Szívesen olvasnám fiatalok nézöpontját is, ök hogyan látják.


2017. nov. 24. 13:04
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
32%
A "mai fiatalok", akik valaha Anyàink/Apàink voltak- igy gondoltàk. Mi is ìgy hisszük.
2017. nov. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
63%
Régebben sokszor nagyon merev szabályok voltak, merev és sokszor értelmetlen, a szülők akik abba nőttek bele és egyszer csak megszűnt ez a szabályozás, egy számukra kezelhetetlen szabadságba kerültek bele, sokan a saját frusztrációjukat úgy próbálták feldolgozni, hogy a gyerekeik nevelésében próbáltak kompenzálni pl. nekik tiltottak valamit akkor a gyereküknek legyen mindent szabad, etikai és erkölcsi és mindenféle megkötés nélkül, ha ehhez mégy gyengült empátia is kötődik az nagyon durva viselkedést tud létrehozni.
2017. nov. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
33%
Igen, lehet bölcsebb vagyok, mint a szülők akik azt hiszik, ők nem hibázhatnak. Nem értem miért fáj elismerni ha valaki hibázik? Sajnos a környezetemben is sok ilyen szülő volt, előadták magukat, hogy ki, mennyire figyelmes a gyerekkel, aztán éjszaka elment k.rválkodni, ahelyett, hogy a gyerekkel legyen, ha meg otthon volt le se szarta a gyerekét. Persze a pénzt azt tolta neki, legalább azzal foglalja le magát a gyerek. A másik fele meg akinek az anyja tűrte apuci életmódját, mert ciki egyedül nevelni a gyereket. Meg is lett az eredmény, a gyerek (a lány is! ) olyan lett, mint apuci( ha nem tetszett valami megverte az osztálytársait, vagy szarba keverte őket, szidta az anyját , pedig abban a történetben rendes volt az anya, csak nem nevelte eléggé a gyereket), aztán 16 évesen szült egy gyereket, azóta is anyuka tartja őket. Hány ilyet láttam én .. :) Nem mondom, hogy nincs olyan, hogy jól nevelik a gyereket, de mégis problémás, viszont erre is van megoldás, amit egy jó szülőnek idejében észre kellene venni, hogy szükséges.
2017. nov. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
87%

Most annyiban másabb mint eddig bármikor, hogy a számítástechnika az internet világában élünk, amihez sokszor sokkal sokkal jobban értenek a fiatalabbak, tehát tényleges tudásuk magasabb.


Lehetséges, hogy emiatt van, hogy azt gondolják, hogy mindenben jobbak, mindent jobban tudnak.

2017. nov. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
15%

Azta qrva ez a válasz, hogy a "szülők nevelik ilyenné".

Egy ertelmes ember, akinek több az IQ-ja mint egy sültkrumplinak az tudja mi helyes, es mi nem....

Pl ha nincs penz, és a küszöbböt ragja a csalad, akkor legyen ertelem abban a fiatalban, hogy nem hisztizik iphone-ert.....

Ez nem neveltetéd.

2017. nov. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
9%
Mindig is jobbnak gondoltàk magukat, igaz, amit. 13-14. Ír. Jobban kijöm, mert felgyorsult a Vilàg.
2017. nov. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:

Érdekes és többnyire logikus válaszok, mindenkinek köszönöm. Legtöbben a szülöt teszitek felelössé a kialakult helyzetért, amivel részben tudok csak egyetérteni. Sokszor viselkedik úgy a gyerek, amit a szüleitöl biztosan nem látott vagy tapasztalt és emlékeim szerint én sem csak abból épitkeztem, amit otthon láttam.

Érdekes, hogy szinte kizárólag a szülö a felelös, hogy a gyermek hogy viselkedik és a szülö tetteiért ki felelös? Saját maga? Vagy az ö szülei? Nem csak a szülöktöl kapta a gyerek a túlzott szabadságot (töle is), hanem a rendszertöl. Mi gyerekként tiszteltük a felnötteket. Ha kaptam egy kokit a tanártól, mert beszéltem órán, otthon elmeséltem, anyámtól jött érte a saller. Most már nem lehet csúnyán nézni sem a gyerekre, mert a szülö is a tanárra förmed, de még meg is büntetik. Az utcán ha rámszólt egy felnött a viselkedésem miatt, fülem farkam behúzva elandalogtam, most jobb esetben csak visszabeszélnének a fiatalok.

2017. nov. 24. 13:39
 18/47 anonim ***** válasza:
42%
15! Dehogynem! Ha megszokod, hogy mindig mindent megkapsz, neked is nehez lenne ezt feldolgozni. Sajnos tényleg a szulo teszi követelozove, elkenyeztetette a gyereket.
2017. nov. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
55%
Az a dolga a gyereknek, hogy mindent megkérdőjelezzen, lázadjon, jobbnak gondolja a saját útját. Aztán elszabadul otthnoról és megtapasztalja, milyenek az elméletei a valóságban.
2017. nov. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:
18. Tehát a társaság, akik villognak a nike-kban az iphone-okkal és húzzák a másik gyerek agyát, nem hibásak? Biztos csak a szülö, mindig mindenért? a szülö biztosan hibás, ez nem kérdés. De csak a szülö? Semmi és senki más? Ha egy önfenntartó tanyán él az a gyerek a családjával tv, rádió és internet nélkül, akkor igen, csak a szülö a felelös.
2017. nov. 24. 13:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!