Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják a mai fiatalok...

Miért gondolják a mai fiatalok, hogy okosabbak szüleiknél?

Figyelt kérdés

Lépten nyomon látni, hallani, tapasztalni, hogy a fiatalok szidják szüleiket és folyamatosan elégedetlenek. Mi még hálásak voltunk a szüleinknek, hogy világra jöttünk, ma azt hallani, ha megkérik öket valamire, hogy "azért szültél, hogy a cseléded legyek?" Mi, szülök rontottuk el? Vagy ennyire más a világ? Rendben van, hogy a gyermek ítélkezik az anyja, apja felett? Hogy elégedetlen, ha nem kap meg mindent, amit csak akar (nem kér, akar)? Persze nem minden fiatal ilyen, tisztelet a kivételnek.

Félreértés ne essék, nem szidni akarom a mai fiatalokat, de szerintem ez egy létezö probléma. Szívesen olvasnám fiatalok nézöpontját is, ök hogyan látják.


2017. nov. 24. 13:04
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
57%
Nekem a szüleimnek a szülei, megélték a 2. világháborút, kőkeményet, brutális traumákkal, ami még a mai napig is kihat, mert akik minket azokat ők nevelték fel, olyan dolgokat kellett túlélniük ami torzított a lelkükön. Saját magam esetében ezt tudom mondani, nem tudom másoknál mi van ilyen téren.
2017. nov. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
42%

Igazad van kérdező!


És a második válaszoló válaszából ki is derül még egy kellemetlen jellemvonásuk: "Én sosem hibázok, minden rosszért az életemben mások a felelősek, vagy a külső körülmények, de semmiképp nem én." Ezt nem én állítom, hanem számos olyan szakember, aki jelentősebben tanulmányozta a témát.

Miben nyilvánul ez meg?- nos "a tanár hülye, neki nem lehet igaza, az eladó boltban engem szolgál, neki nem lehet igaza, apám anyám idióta, ha nem szolgál engem"-és mindenki más is hülye, aki nem úgy cselekszik, ahogy nekem kedvez. Ha nem kapok jó jegyet, nem az én hibám, ha nem nyerek egy versenyen nem az èn hibám és stb.

Párkapcsolatban is jelen van ez. Nem kérnek bocsánatot a másiktól, mert nem tudják igazán, hogyan kell. Minden fölött az ego áll, mert mi az, hogy neked jobb valami, mint nekem "és mi lesz velem?"- halljuk sokszor a kérdést.

Legutóbb is hallottam két 20-23 közötti fiatalt vitatkozni, egyikük önzőbb volt a másiknál, fiú-lány közt nem volt különbség, hisztigépekké avanzsáltak.


Ez van...

Itt külön kiemelem, tisztelet a kivételeknek! Nem àltslànosítok, csak be kell ismerni, a jelenség valóban létezik.


(26 éves vagyok).

2017. nov. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
76%

Kicsit arrogáns a kérdés.


"Mi még hálásak voltunk a szüleinknek, hogy világra jöttünk" meg gondolom a "tisztelt apádat és anyádat hiszen ő az anyád és apád" és hasonló jó régi belenevelt idiótaságok már elnézést! Egy az hogy nem azért szül az ember hogy aztán örökké hálálkodjon a gyerek és ezért rabszolga kell hogy legyen, mert sokan ezekkel a tézisekkel még ezt is gondolják..másik, miért kéne a gyereknek hálásnak lennie hogy megszületett tudtommal nem ő kérte, arról nem beszélve, hogy egy gyerekszületés nem egy szivesség tétel a gyerek fele ELVILEG hanem önként vállalt ELVILEG szeretetből létrejövő dolog. Tehát a gyereknek akkor miért is kell hálásnak lennie hogy megszületett?..Ez a tipikus hatalom fitoktatás..


"Rendben van, hogy a gyermek ítélkezik az anyja, apja felett?" A gyereknek nem lehet véleménye? A szülő a mindenható aki mindig mindent jól csinál? Miért ne lehetne úgymond ítélkezni a szülő felett ha baromságokat csinál vagy úgy viselkedik? Azért mert ő a szülő és ő szült és tiszteld apád és anyádat bla..bla..? A gyerek bizony egy tükör és a szülő sokszor hiába is gondolja azt hogy a gyereknek max ő tanít ez bizony óriási tévedés csak sokan már önmagában a szülőségtől olyan hatalommámorban lebegnek hogy elvakítja őket ez a pozíció, holott ha kicsit szerényebbek lennének és tartanának önvizsgálatot sokszor ők is akkor lehet a gyerek is másképp kezdene el viselkedni..csak sok szülő képtelen meglátni az ok-okozatot és az összefüggéseket a hatást-ellenhatást. Ahogy tetszik..


A gyerek nem az Én kiterjesztésem hanem egy önálló személyiség akinek bizony van akarata és véleménye ami urambocsá nem egyezik a miénkkel feltétlen..nah bumm.. attól mert megszülöm nem lesz a tökéletes másom minden téren aki koppra ugyanúgy gondolkodik ahogy én. Ha nem tudom elfogadni azt hogy ő "más" ráadásul a saját gyerekemről van szó..akkor úgy egyébként a többi embert is hogyan fogadja el? A gyerekneveléshez alázat kell és némi intelligencia..nem véletlen hogy itt tart a világ ahol...


Egy szülő..

2017. nov. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
48%

Én nem vagyok mai fiatal, de amikor én voltam a "mai fiatal" én is úgy gondoltam, hogy okosabb vagyok a szüleimnél. 29 éves vagyok. Ez nem csak most van így. Ma már kiröhögöm magam.


Kerültem érdekes közegekbe gyerekkoromban, rám is hatott a technikai újítás, de a SZÜLEIMNEK köszönhetem, hogy nem váltam követelőzővé, feleselős takonnyá, és nem lett belőlem tiszteletlen kis görcs. Nem kaptam meg mindent, amit akartam, engem úgy neveltek, hogy azt becsüljem, amim van. Nem esett jól, hogy én még Commodore számítógépen nyomtam az Aladdin-t, míg másoknak már ott volt a Pentium, de már gyerekkoromban megtanítottak arra, mi a tisztelet. Aztán kinyílt a világ és akkor halmoztak el "hasznos" holmikkal, amikor nem számítottam rá. Jött az első csúcsszupermenő mobiltelefon, az első nike cipőm akkoriban 23ezer forintért...


Tehát az én helyzetemből kiindulva azt kell mondjam, igenis a szülőnek mutat egy tükröt a gyereke, akármilyen a magatartása. Ha valami bibi van, akkor a szülőnél kell keresni a megoldást.


Nincs gyerekem, de a saját példám megvan.

2017. nov. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
51%

A tévé, internet segítségével a mai fiatalok sokkal jobban ismerik a világot, mint a szüleik. Akár az ilyen fórumok is, mint ez, segítenek nekik kapcsolatba lépni másokkal, sokkal több nézőpontot ismernek meg ezáltal.

Mi a baj a szülőkkel? Szerintem az, hogy nem hagyják felnőni a mai gyerekeket. A szüleink, nagyszüleink sokkal hamarabb önállósodtak, dolgoztak, felelősségteljes döntéseket hoztak. Nagyszüleim már 16 évesen dolgoztak, 18 évesen nagymamám már anya volt és háztartást vezetett... Ehhez képest ma jönnek a panaszkodó 23-25 éves "gyerekek", hogy az anyjuk nem engedi őket főzni, vagy kritizálják az épp aktuális barátjukat.

2017. nov. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
28%
23-as most olvastam a hozzászólásodat. Egyetértek veled, kár, hogy lepontoztak :(.
2017. nov. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:

23-as:

1. a kérdés azért tünt arrogánsnak, mert annak akartad olvasni. Leírtam, szeretném megérteni, mit hol rontunk el mi szülök, hogy ez lett az eredmény és milyen kiút van belöle, mit hogyan kellene másképp csinálni.

2. Azért vagyok hálás a szüleimnek, mert életet kaptam tölük. Azzal vagyok hálás, hogy tisztelem és becsülöm öket. Nem azzal kell hálásnak lenni, hogy mindig mindenben csak a szülönek legyen igaza, nem kell örökké hálálkodni, nem is ezt várom el. Miért ne lehetne, hogy a gyerek lát vagy tud jobban valamit?

3. Attól még nem rabszolga a gyerek, hogy kiviszi a szemetet vagy felpórszívózza a szobáját, ne adj Isten elmosogat. De a család egy közösség, ahol mindenkinek van feladata, kötelessége. Ezért van a család, hogy ezt a gyerek megtanulja, hisz mindenhol lesz kötelessége és mindenhol alkalmazkodni kell és szabályokat betartani.

4. Az, hogy ítélkezik valaki, vagy eltérö véleménye van, amit normális hangnemben tud is közölni az két nagyon más dolog.

5. Nem írtam olyat, hogy a gyereknek koppra ugyanolyannak kell lennie, mint én vagyok. Viszont azok szerint a normák szerint nevelem, amit én helyesnek tartok, ami szerintem rendben van. Miért? Mert én tartozok érte felelösséggel. Ha balhézik a suliban, nekem kell az ofö elé állni. Ha kárt okoz, nekem kell kifizetni. Ha olyat csinál, ami törvénybe ütközik, nekem kell felelnem a bíróságon. és ne mondd, hogy agyerek tükör, mert nem csak otthon érik behatások. Internet, haverok pl. és nem lehet napi 24-ben mögötte állni, hogy mit csinál és nem is szabad.

egy utolsó megjegyzés csak neked: elárul sokmindent az egodról, hogy az "én" szót nagybetüvel írod.

2017. nov. 24. 14:17
 28/47 anonim ***** válasza:
0%
Miért általánosítasz?
2017. nov. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:
28-as: a kérdésböl idézek: "Persze nem minden fiatal ilyen, tisztelet a kivételnek."
2017. nov. 24. 14:24
 30/47 anonim ***** válasza:
43%
Te önigazolást akarsz.
2017. nov. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!