Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik külön élnek, támogatjátok...

Akik külön élnek, támogatjátok a szüleiteket anyagilag?

Figyelt kérdés

Már nem a szüleimmel élek, el is váltak. Tudják, ha valami van, számíthatnak rám. Apának szoktam adni, ő kérni szokott, kisebb összegek. Anya albérletben él a 23 éves tesómmal, ő nem dolgozik. 140 ezret keres, 40 az albérlet, plusz rezsi. Nemrég kapott örökségből nagyobb összeget. Meg szoktam kérdezni, hogy szüksége van-e pénzre, de szinte mindig elutasítja, kérni sosem kér. Tudom, hogy ha olyan lenne a helyzet, szólna, de nekem mégis bűntudatom van. Ti ezzel hogy vagytok? Párom szerint ez így rendben van, külön élek, ők nem szorulnak rá, ha baj van, szólnak.

25L


2017. nov. 30. 10:47
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
46%
Neked mennyi a havi bevételed? Nyiss egy szàmlát nekik és utalj folyamatosan oda pénzt vagy akar online is bevasarolhatsz nekik és kártyával kifizeted. Tartós êlelmiszer, tisztítószer, mosószer, zöldség gyümölcs, tejtermékek amire átlagban szükség lehet. Evvel is tudsz segiteni ha ezt havonta kétszer megteszed mondjuk alkalmanként 15000 már nagy segítség ennyi pénz mellett. 140 plusz albérlet és rezsi kb. az éhhalál mert a mindenünk eg van az kb. 340nél kezdődne.
2017. nov. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelességed.

Az meg senkire nem tartozik,hogy az anyád eltartja a testvéredet.

Nem ő kéri,követeli a pénzt másoktól,ahogy kivettem.


Ha ilyen jól megy neked 25 évesen,hogy ennyi felesleges pénzed van,én is azt tanácsolom,hogy inkább tedd félre,a későbbiekben pedig segíthetsz rajtuk vagy akár magadon is,ha bajod lesz.


Ha gyűjtesz nekik pénzt,akkor egy idő után meglesz az önerő egy lakáshoz is,ha segíteni akarod őket és akkor utána ne az albit fizessék,hanem a törlesztőket.

A lakást pedig a te nevedre írasd!

2017. dec. 1. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Nem az éhhalál, mert kap nem kevés gyerektartást is.

Biztos nem fogja a lakást a nevemre íratni, kár ezt akár megkérdezni is. Akkor már a tesóméra iratná...

2017. dec. 1. 10:05
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem támogatom a szüleimet, mert szerencsére nincs rá szükségük. Persze amikor volt valami nagyobb kiadás és nekem is volt plusszom, akkor segítettem nekik, de ők mindig visszadaták, mert sajnos fölöslegem nekem sincs sok. Jelenleg annyit keresek, hogy hónapról hónapra kijöjjek belőle, félretenni már magamra se tudok nagyon.
2017. dec. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
25%

"Biztos nem fogja a lakást a nevemre íratni, kár ezt akár megkérdezni is. Akkor már a tesóméra iratná...


# 23/24

ma 10:05"


Ha TE VÁSÁROLSZ NEKIK LAKÁST akkor annak a nevére írathatod akinek a nevére szeretnéd. De én igy nem biztos hogy támogatnám őket nagyobb összeggel. Bevásárolnék nekik mert ez is egy nagyobb segítség, de ennyi.

2017. dec. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
2 milliót gyűjtöttem össze mióta dolgozom, ez 3 év. Nekem nincs saját lakásom, kell nekem is a tartalék, sosem lehet tudni, tehát nem én vennék, hanem adnék x összeget, ami nem lehet sok. Adott esetben az én 500 ezrem nem sokkal lenditené előbbre a lakás vásárlásban, mert hitelt is akar felvenni az örökség mellé.
2017. dec. 1. 14:26
 27/27 anonim ***** válasza:

Nem muszáj csak a te nevedre íratni a lakást,lehet a testvéreddel közös.

A lényeg,ha te adod bele az önerőt,vagy esetleg még később is fizeted a törlesztések bizonyos részét,akkor mindenképpen te is legyél tulajdonos.


De szerintem ezt anyukád is alapnak venné,és biztosan csak így fogadná el a segítségedet.

Nem az a követelőzős fajta,így biztos értelmes nő lehet.

2017. dec. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!