Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ennyi szemét szülő van?

Tényleg ennyi szemét szülő van?

Figyelt kérdés

Elopják a pénzét a gyereknek ,isznak ,megverik a saját gyereküket ,nem engedig sehová ,beleszolnak mindenbe (minek tanuljon ,ki legyen a párja stb...)

Felhánytorgatja sok szülő azt ,hogy megszulte a gyerekét ,felnevelte és eltartja/tartotta.

A gyereknek csend van...meg a hülye szövegek : ''amig az en házamban laksz'' és társai.

Elnem tudom kébzelni ,hogy lehetnek ilyen szülök.

(Apám is egy hülye,de a pénzemet legalább nem lopja el és nem tart 'bezárva''.)


2017. dec. 6. 11:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

Saját környezetemből, volt osztálytársak, barátok, barátnők, rokonok mesélték saját szüleikről+én is tapasztaltam, hogy ilyenek a szüleik:

Anyuka kemény alkoholista, veri a lányát, apuka

passzív-agresszív, a frusztrációját ő is a lányán vezeti le. Alkesz apuka fia vizsgaidőszaka alatt eszméletlenre itta magát, kórház, szegény srácnak ráment erre az tanulási ideje, utazhatott haza, aggódva, apuka sajnáltatja magát Ő is verekedős.

Apuka molesztálja a kislányt, lány felnőttként vallja be, nem bírja tovább. Apukának áll feljebb, de beismeri.

Egyik barátnőm édesapja ordítva rontott be a lánya szobájában, miközben én is ott voltam, és alázni kezdte, miért nem mosogatott el, és főzött a felnőtt fiútestvérére, aki otthon ült egész nap. Az a lány később elköltözött és érdekes módon ott is a szülők csodálkoztak, hogy nem jelentkezik sokáig. Őt is verték.

Ááá vannak még, csak nem akarom, hogy valaki felismerje magát.

Rengeteg embernek nem való a szülőség, átragasztja a saját hozott családi nyomorát a kis emberpalántára, aztán csodálkoznak később, miért jár pszichológushoz. Sok ember úgy éli meg a gyereknevelést, hogy van kit elővenni, van kin uralkodni. Borzalmas.

Viszont rengeteg jó szülő van, aki mindent megtesz a gyerekéért. Pl. az én édesanyám, édesapám. Bár apámnak is voltak hülyeségei, de amiket megtett értünk ő is, azt soha nem fogom tudni meghálálni.

2017. dec. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%

Egyrészt nyilván nem "reprezentatív" a "minta", ide csak az ír, akinek gondja van.

Másrészt szerintem a szülők nagyja egy-két dolgot azért "elkövet" az általad említett dolgok közül.

Pl. nekem nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, DE!

- gimiben suli után ugyan elengedtek egy-egy barátnőmmel pl. moziba, könyvesboltba, egymáshoz DE! semmi buli, semmi ottalvás (azonos nemű barátnál sem - mert az "proli" dolog) stb. - Csak az egyetemen kezdtek rájönni, hogy felnőttem:S

- anyám el akart választani a legjobb barátnőmtől, mert szerinte "nem vagyunk egy szinten" - értsd: én mentem egyetemre, ő nem:( (Bár később elfogadta a dolgot, és beismerte, hogy tévedett.)

- igen, egyszer-egyszer kicsúszott a szájukon, hogy felnevelnek és ez mekkora áldozat, meg az is, hogy jobb lenne az életük nélkülem, de ez csak a pillanatnyi vita hevében történt, nem gondolták komolyan

És ezektől még egyáltalán nem voltak soha rossz szülők, sőt! (Pedig tettek még "különbeket is", de nem rosszindulatból, egyszerűen csak ilyenek.)

2017. dec. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

Tényleg. Nézz utána a nárcisztikus szülőknek. Elképesztő számomra, hogy ez a jelenség mennyire azonos tud lenni mindenféle társadalmi réteg, kultúra, életkor stb-n áthidalva. Olvasom egy amcsi sztorijait és ugyanazok történtek meg velem. Vagy kis hazánk másik végében egy ismerősömmel stb.

Aki gyereket vállalt az ne a saját gyerekén verje le, hisz ő nem kért a létezésből, nem ő akart hozzájuk születni.

Nem is állok szóba párom szüleivel pont az ilyen elmebeteg viselkedésük miatt, undorító banda.

2017. dec. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Én jókat is meg rosszakat is de mivel az embereknek mindig a dráma kell ezért a rosszak jobban megmaradnak.
2017. dec. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Elég sok van. A gyereket hibáztatják, amiért a világra jött, de erről ők tehetnek, csak nem gondolkodtak időben.
2017. dec. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
18%
Elég fura a kérdésed. Nagyon sok szülő csak részben alkalmas gyermeknevelésre, de annak nem sok köze van a beidegződött "mondásokhoz".
2017. dec. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%

Igen. Rengeteg gonosz és buta ember van kint a világban.

Mivel semmi engedély vagy ilyesmi nem kell a gyerekvállaláshoz, minden hülyének lehet gyereke is.

Én is láttam a környezetemben ilyen szülőket, ellopják a kamasz gyerek pénzét, megverik stb.

Borzasztó, sajnos nem tehet senki arról,hogy milyen családba születik.


Számomra az is megdöbbentő, hogy van egy ismerősöm,akit vert az apja. Utálta és sok keserűséget okozott neki.

Erre, amikor ő lett szülő, ugyanúgy verte a gyerekét, ahogy őt anno verte az apukája.

De sok ilyet tudnék még mondani, nem mindenki alkalmas szülőnek

2017. dec. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
9%
Az itteni kérdések nagy százalékát a kéPzelet szülte.
2017. dec. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%
#8Én inkább azt tapasztalom, hogy az itt kiírt kérdésekben leírt történeteknél, durvábbak is megtörténténnek a valóságban.
2017. dec. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

8-as válaszoló.

Tudok környezetemből olyanokat mesélni, nem normális kegyetlen "szülőkről" amire azt mondanátok: ez kamu, ilyen aljas szülő nem létezik.

2017. dec. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!